حقوق بشر غربی، دروغی بیش نیست/ مهمترین بخش اسلام، سیاسی و اجتماعی است
  • 1397/01/23 13:02
  • 26627
سلسله جلسات استاد اخلاق تبریزی؛

حقوق بشر غربی، دروغی بیش نیست/ مهمترین بخش اسلام، سیاسی و اجتماعی است

استاد پیمان گفت:.نظرات کشورهای استکباری درباره حقوق بشر نیز بر اساس، دروغ و جعل است، جنگ یمن نمونه بارز، نقض حقوق بشر است، رژیم آل سعود با پشتیبانی همین کشورهای غربی بیش از 3 سال است عرصه را بر مردم مظلوم یمن تنگ کرده اند.

به گزارش زیتون، استاد پیمان با اشاره به تفاوت بشر و انسان، از ابتدای تاریخ تا معاصر، اظهار داشت: اگر بشر بخواهد به مقام انسانیت برسد، باید 3 ویژگی مهم را داشته باشد تا از مقام  حیوانیت جدا شده و به کمال انسانیت صعود کند.

وی گفت: اولین ویژگی انسان برتر، خود آگاهی است، انسان باید علت آفرینش خود را بداند، خود آگاهی و خود شناسی، مقدمه خدا شناسی است، شناخت خدا، انسان را به کمال و ابدیت می سپارد.

وی افزود: دومین ویژگی انسان، داشتن حق انتخاب است، مهمترین تفاوت انسان با سایر موجودات در همین حق انتخاب است، انسان به معنای واقعی، انتخاب گر است، حیوان بر اساس غریزه عمل می کند ، حتی فرشتگان الهی نیز، از حق انتخاب محروم هستند. کارکرد فرشتگان به یک صورت است و تنها از اوامر حضرت حق، فرمانبرداری می کنند.

وی با اشاره به سومین ویژگی انسان خاطر نشان کرد: آفرینندگی در هنر و صنعت، بارز ترین ویژگی انسان است،  تمامی علوم غربی بر اساس مادیات و فنا پذیری بنیان نهاده شده است، معنویت در غرب، جایگاهی ندارد، انسانیت متفاوت از بشریت است، تعریف انسان بر اساس مبانی اعتقادی و معنوی، انجام می گیرد، به همین خاطر در جهان غرب، از حقوق بشر دم زده می شود، نبود مهنویت در جهان غرب، بحران های هویتی بسیاری را به وجود آورده است،  متلاشی شدن بنیان خانواده ها، رسیدن به بن بست در تفکر و در نهایت، افزایش آمار خودکشی در جوامع غربی، از پیامد های عدم توجه به انسانیت است.

این استاد اخلاق، تصریح کرد: نظرات کشورهای استکباری درباره حقوق بشر نیز بر اساس، دروغ و جعل است،  جنگ یمن نمونه بارز، نقض حقوق بشر است، رژیم آل سعود با پشتیبانی همین کشورهای غربی بیش از 3 سال است عرصه را بر مردم مظلوم یمن تنگ کرده اند، کدام قانون و منشوری اخلاقی، اجازه می دهد کودک و پیر را، تحت شدیدترین حملات مرگبار قرار داد، تیعیض و آپارتاید، از لوازم ضروری کشورهای غربی و استعماری است، فاجعه انسانی در یمن شکل گرفته است، امپراطور رسانه ای غرب، نیز، مانع، آگاهی  افکار عمومی جهان نسبت به این مسئله می شوند، 11میلیون نفر از مردم یمن، آواره و در آستانه مرگ قرار دارند، سازمان های بین المللی تحت اختیار کشورهای دارای زود و پول است.

وی عنوان کرد: اکثر مردم مظلوم یمن را شیعیان تشکیل می دهند،  بمباران های شدید با پیشرفته ترین موشک های جهان، از یک سو، و سانسور شدید خبری اخبار از سوی دیگر، باعث شده است  مظلومیت مردم یمن در میان برخی اخبار و حواشی کم رنگ شود، پس در نتیجه معلوم می شود که، حقوق بشر در دنیای استکبار، به ابزاری علیه تاخت و تاز بر ملت ها تبدیل شده است، ابتدایی ترین حقوق مردم،  رعایت نمی شود.

وی با بر شمردن دشمنان بشر، بیان داشت، علوم انسانی غربی یکی از قدرتمند ترین دشمنان بشر، به ویژه کشورهای شرق است، با نگاهی به پیشنه تفکرات جوامع غربی، اوج گمراهی آنان آشکار می شود، متفکران غربی، ریشه خلقت انسان را از حیوانان می دانند، نظریه تکامل داروین، گواه این مدعاست، حال با چنین تفکراتی، علوم انسانی، تهیه شده خود را به خورد ملت های جهان می دهند، علوم انسانی وارداتی از غرب، تفاله های تفکرات مادی گری و فاشیستی است.

وی بیان داشت: هرگاه علم در خدمت زر و زور باشد به بزرگترین دشمن انسان تبدیل می شود، تخصص افراطی دشمن دیگر انسان است،، نگاه همه جانبه به مسائل، می تواند گره گشای مشکلات باشد، اسلام دین کلی نگر است، هم نظامات فردی را شامل می شود و هم، نظام اجتماعی  بخشی از دین اسلام است، برخی در شناخت دین دچار افراط یا تفریط می شوند، برخی، فقط بخش فقه شخخصی دین را برگزیدند و با بخش سیاسی و اجتماعی اسلام ارتباطی ندارند، بعضی افراد نیز بخش اجتماعی اسلام را عمل می کنند و از توجه به بخض فردی اسلام، غافل شده اند، نتیجه چنین گزینشی از دین، تربیت افراد سطحی نگر و  توهم گرا است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.