شهدا دفاع از حرم، مصداق بارز کلنا عباسک یا زینب هستند/ دشمن بداند جواب خون پاک این شهید، به موقع و دقیق داده خواهد شد
  • 1397/01/22 11:42
  • 26618
فرمانده سپاه عاشورا، در مراسم تشیع شهید زوار؛

شهدا دفاع از حرم، مصداق بارز کلنا عباسک یا زینب هستند/ دشمن بداند جواب خون پاک این شهید، به موقع و دقیق داده خواهد شد

فرمانده سپاه عاشورا، گفت: دشمن بداند، جواب خون پاک این شهید، به موقع و دقیق، به دشمن صهیونیستی، داده خواهد شد، رژیم صهیونیستی امروز در لبنان، سوریه، یمن و سایر بلاد اسلامی، در حال محاصره است و شاهد تحقق وعده رهبر انقلاب خواهیم بود.

به گزارش زیتون، سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا، در مراسم تشییع شهید مدافع حرم، اکبر زوار جنتی، با نثار سلام و درود به پیشگاه شهدای انقلاب و امام شهدا، اظهار داشت: خانواده های شهدا،با استقامت و پایداری خود، لحظه ای اجازه ندادند، شادی و خوشحالی در دشمن ایجاد شود.

وی گفت: شهدای مدافع حرم، مصداق جمله کلانا عباسک یا زینب هستند و عملا نشان دادند که پاسداران حریم ولایت و آل الله هستند.  نگاه  و وصیت شهدا، دارای پیام های بسیاری برای ما است،  توجه و عمل به پیام و راه شهدا، راه نجات است، 

وی خطاب به  شهیدان شاخص دوران دفاع مقدس تبریز، همچون، شهیدان باکری، تجلایی،  افزود: راه شما جاودانه و نورانی مانده است، سربازان ولایت، یکی پس از دیگری، وارد این میدان می شوند و در مسیر دفاع حضور دارند.

فرمانده سپاه عاشورا، خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب سه ویژگی ویژه  شهدای مدافع حرم، را برشمردند، اولین ویژگی این عزیزان، این است که مدافع حرم آل الله و اهل بیت هستند، اگر این عزیزان نبودند، در تاریخ امت اسلامی، نوشته می شد که تفکر تکفیری و حاکمان مزدور صهیونیستی-آمریکایی، حرم اهل بیت را تخریب کردند و آثار اسلامی را از بین بردند.

وی اضافه کرد: دفع خطر تفکر صهیونیستی تکفیری، ویژگی  دوم شهدای مدافع حرم است،  تفکری که در حال فراگیر  شدن بود را در نطفه خفه کردند، نزدیک به 6 سال است که رزمنداگان جبهه مقاومت، وجب به وجب و سنگر به سنگر، با دشمن صهیونیستی آمریکایی، در حال نبرد هستند و دشمن را وادار به شکست و عقب نشینی کرده اند، امروز، داعش و حامیان داعش، در حال زوال و از بین رفتن هستند و ان شاالله به زودی شاهد از بین رفتن کامل این جنایتکاران خواهیم بود.

سردار خرم، تصریح کرد: شهادت در غربت، ویژگی سوم شهدای مدافع حرم است، این دلاورمردان، در سرزمین های دور اسلامی، با دشمن در حال مبارزه هستند، در نقاط دور تر، از حریم ولایت و اسلام دفاع می کنند، امروزه جنگ، با افراد تکفیری و تروریست است و این شهید با تیر دشمن صهیونیستی، به شهادت رسید.

فرمانده سپاه عاشورا، با بیان اینکه، در زمان مناسب پاسخ دشمن داده می شود، بیان داشت: دشمن بداند، جواب خون پاک این شهید، به موقع و دقیق، به دشمن صهیونیستی، داده خواهد شد، رژیم صهیونیستی امروز در لبنان، سوریه، یمن و  سایر بلاد اسلامی، در حال محاصره است و شاهد تحقق وعده رهبر انقلاب خواهیم بود.

وی یاد آور شد: همانطور که اسرائیل، آرمان بلند خود یعنی از نیل تا فرات، را سرابی بیش ندید و نابود شده دیدند، به زودی شاهد نابودی و اضمحلال، خود نیز خواهند بود و این ثمره خون شهدای عزیز است.رژیم صهیونیستی در حال نابودی و زوال است.

وی با اشاره به اینکه شهدا، آیات اللهی هستند، گفت:  شهدا مصداق بارز، احادیث ائمه معصومین هستند، وصیت شهدا جهان شمول است، شهادای مدافع حرم، در بین ملت های جهان اسلام، محبوب هستند،  مدافعین حرم، از تنها اختصاص به ایرانیان ندارد، ملت های آزاده افغانی، سوری، فلسطینی و لبنانی، در این راه جبهه مقاومت اسلامی و حفظ حریم آل الله، باهم در یک سنگر قرار دارند و از کیان اسلام دفاع می کنند.

سردار خرم، بیان داشت: معرکه شام، میدان عجیبی است،  جبهه کفر با تمام امکانات و سرمایه هایش، در یک طرف و  جبهه جهانی اسلام، در یک طرف قرار دارد، کفر و اسلام به طور کامل  در مقابل هم قرار گرفته اند، جوانان صف به صف، در این میدان حضور دارند و عاشق شهادت هستند.  جهاد مقدس، شروع شده است، وعده رهبر انقلاب، محقق خواهد شد، غیر مسلمانان، نیز هر روز، مجذوب این راه مقدس می شوند، اسلام دین جهان شمول است و وعده الهی تحقق خواهد یافت.

وی با اشاره به توصیف رهبر انقلاب از شهادت، اظهار کرد: رهبر انقلاب چه زیبا فرمود: شهادت یک مرگ تاجرانه است، هرکس به یک علت و وسیله ای از دنیا خواهد رفت، و آن چیزی که باعث افتخار  است این است که، این جان، برای اعتزاز پرچم لااله الا الله، فدا شود.و امت اسلامی در میان، استکبار و تفکر تکفیری، پیروز گردد. تمام صفاتی که امیر المومنین، در نهج البلاغه، درباره صفات مردان خودا، بر می شمرد، شامل شهدای  انقلاب و مدافعین حریم ولایت ما می شود.

وی با بیان خاطره از دیدار با خانواده شهید، یاد آور شد: زمانیکه خدمت پدر شهید بزرگوار، رسیدیم، گفت که، وقتی شهید اکبر زوار جنتی 6 ساله بود، برای راهپیمایی روز قدس رفته بودیم و این کودک برای اینکه جا نماند، و خود را به راهپیمایی روز قدس برساند، زخمی شد و قتی خبر آوردند و من برگشتم و دلیل را جویا شدم، فهمیدم که که این فرزندم، روزی خونش در راه مبارزه با صهیونیست بر زمین خواهد ریخت.

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.