شهید صیاد شیرازی طلایه دار وحدت ارتش و سپاه بود/  به دشمن پیشنهاد میکنم قدرت ملت ایران را امتحان نکند/ خطر تروریست را در دورتر از مرزهای خود خنثی کردیم
  • 1397/01/21 15:38
  • 26615
وزیر دفاع، در مراسم سالگرد شهید صیاد شیرازی، در تبریز، مطرح کرد:

شهید صیاد شیرازی طلایه دار وحدت ارتش و سپاه بود/ به دشمن پیشنهاد میکنم قدرت ملت ایران را امتحان نکند/ خطر تروریست را در دورتر از مرزهای خود خنثی کردیم

امیر سرتیپ حاتمی گفت: به دشمنان نظام اسلامی، هشدار می دهیم که اگر بخواهند اشتباهی بکنند و محاسبه غلطی را انجام دهند با سیل عظیمی از رزمندگان و جوانان غیور این کشور مواجه خواهند شد

به گزارش زیتون، مراسم سالگرد شهادت امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسئولان استانی و لشکری  و اقشار مختلف مردم،در سینما سرباز اسلام، برگزار شد.

امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح،  در این مراسم با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد شهید صیاد شیرازی، گفت: شهید صیاد انسانی با اخلاص و یک نظامی دقیق و با تجربه بود که در بسیاری از عملیات های مختلف در دوران دفاع مقدس، رشادت ها و  دلاوری های زیادی از خود نشان داد.

وی افزود: در سال جاری که به اسم حمایت از کالای ایرانی توسط  رهبر معظم انقلاب، نام گذاری شده است، مردم و دولت باید زمینه های تحقق این شعار را فراهم سازند. تک تک مردم و مسئولان مختلف اجرایی باید شبانه روز تلاش کنند، نباید کالای قاچاق وارد و خریده شود،  هر کسی که کالای قاچاق، خریداری می کندف به یک کارگز و تولید کننده ایرانی، ضرر می رساند.

وی اضافه کرد: وزارت دفاع، به عنوان یکی از تولید کنندگان کالای داخلی در زمینه های دفاعی، تمام تلاش و همت خود را برای تحقق شعار امسال و  بهبود وضعیت اقتصادی کشور، انجام خواهد داد، باید منویات رهبر معظم انقلاب را عملی سازیم، تحقق شعار سال، موجب رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم خواهد شد.

امیر سرتیپ حاتمی، با اشاره به ویژگی های آذربایجان، خاطر نشان کرد: آذربایجان، دروازه ارتباط با بسیاری از کشور های جهان است،  قطب صنعت و اقتصاد کشور است، و رونق تولید در هریک از استان های کشور، به ویژه آذربایجان، به رونق اقتصادی کشور کمک بزرگی خواهد کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، تصریح کردک آذربایجان همیشه منشا حرکات بزرگی برای کشور بوده است، نام ستارخان ها و باقر خان ها، نام های بزرگی در آزادی خواهی به شمار می رود، اوج بصیرت مردم آذربایجان در انقلاب اسلامی، نمایان شد، قیم مردم تبریز در 29 بهمن سال56،  به انقلاب، جان دوباره ای بخشید و مبارزه با استکبار و استبداد را گسترش داد.

وی همچنین با اشاره به، رشادت های آذربایجان در 8 سال دفاع مقدس، افزود: در زمان دفاع دفاع مقدس، دلیرمردان آذربایجان، از جان گذشتگی های بسیاری به نمایش گذاشتند، لشکر سرافراز 31 عاشورا و لشگر همیشه قهرمان 21 حمزه سید الشهدا آذربایجان، کارهای بزرگی را در دفاع مقدس انجام دادند، به مردم آذربایجان درود می فرستم.

امیر حاتمی، بیان داشت: به همت چنین مردمان با ایمانی و پر صلابتی، در دیگ جوشان این منطقه دارای آرامش هستیم، آرامشیس که همراه با پیشرفت و تعالی است. دشمنان قسم خورده نظام اسلامی، با انواع توطئه ها و خصومت ها، سعی در جلوگیری از پیشرفت ملت ایران دارند. آمریکای جنایتکار، خود، اعتراف می کند که در وزارت خزانه داری خود،500نفر را نشانده ایم تا جلوی پیشرفت ایران گرفته شود.

وزیر دفاع، با اشاره بهتوانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف، تاکید کرد، در زمینه های بسیاری به پیشرفت ها و  موفقیت دست یافته ایم، از جمله در حوزه دفاعی، یک قدرت مقتدر در منطقه هستیم و می توانیم  اهداف خود را گسترش داده و ادامه دهیم. 

وی یاد آور شد:  یک روزی همه توان خود را برای بیرون راندن دشمن از خاک کشور، اختصاص دادیم و موفق هم شدیم، کشورهای استکباری، توطئه های مختلفی علیه نظام اسلامی، به وجود آوردند، گروه های تروریستی و تکفیری را در منطقه مجهز به انواع سلاح ها، کردند، مردم بسیاری از کشورهای منطقه، بخاطر جنایت های گروههای تروریستی، آواره شدند، جمهوری اسلامی ایران با اقتدار زبانزد خود، اجازه نداد داعش، به سمت مرزهای کشور، حرکت کند، وارد مرحله جدیدی از دفاع شدیم و توانستیم خطر تروریست را در دورتر از مرزهای خودمان خنثی کنیم، 

ووی با اشاره به زمان شهادت شهید صیاد، گفت: سال 78، فضای کشور از نظر سیاسی بسیار ملتهب بود، جریانات سیاسی مختلف باهم در اختلاف بودند، شهادت صیاد شیرازی همچون دوران دفاع مقدس، وحدت آفرین شد.  در زمان دفاع مقدس نیز، زمانیکه بنی صدر خائن، فرماندهی کل قوا را برعهده داشت،  و باعث اختلاف در برخی مواقع بین نیروهای مسلح می شد، شهید صیاد شیرازی وظیفه سنگین برقراری ترکیب مقدس ارتش و سپاه پاسداران را برعهده گرفت، در بسیاری از عملیات های مختلف از جمله، بیت المقدس، فتح المبین، طریق القدس، این وحدت بین نیروها را پیاده سازی کرد، و تا آخرین لحظه زندگی بر حفظ وحدا بین نیروهای مسلح، تاکید داشت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در پایان سخنان خود، به دشمنان نظام اسلامی، هشدار دادکه اگر دشمن بخواهد اشتباهی بکند و محاسبه غلطی را انجام دهد با سیل عظیمی از رزمندگان و جوانان غیور این کشور مواجه خواهد شد، وزارت دفاع سلاح و امکانات را فراهم می کند و دشمن را تار و ما خواهیم کرد و پاشخ دندان شکنی خواهیم داد، به دشمنان پیشنهاد میکنم، هیچ کس، قدرت ملت ایران را امتحان نکند.

 

 

 

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.