مـــتـــهـم گریــــخــــت!
 • 1396/12/13 05:00
 • 26462
یادداشت/ حمید شیرازی

مـــتـــهـم گریــــخــــت!

در یکی، دو سال گذشته که معینی و معینی ها از تریبون انقلاب فحش نثار خود انقلاب کرده و بعد هم راحت نشسته و به بیخ ریشش هم خندیده اند در همین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، سه چهار جوان انقلابی پله های دادگاه را به اتهام توهین به دولت و رئیس جمهور بالا و پایین می کردند.

گروه سیاسی زیتون؛ حمید شیرازی

"دانشجوی اخراجی حامی فتنه به منافقین پیوست" تیتری که یک هفته اخیر به همراه فیلم چند دقیقه ای صحبتهای این چهره در نشست منافقین و پیوستش سوال و جواب چالشی وی با حسن عباسی در فضای مجازی منتشر شد. درست است همین دانشجوی اخراج شده چندباره از دانشگاههای ایران سرانجام از کشور گریخت و به صف منافقین و معاندین پیوست.

نام معینی در ماجرای حضور تاج الدینی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و ماجرای تافل و هوچی گری های رخ داده و فیلم چند ثانیه ای منتشر شده بیشتر مطرح شد. چهره ای که گفته شد فردای حضور تاج الدینی در دانشگاه شهید مدنی از دانشگاه اخراج شده است اما به یک باره مجددا در زمان حضور حسن عباسی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان پشت تریبون رفت و اینبار از صدر تا ذیل نظام و از یمین تا یسار همه آرمانهای انقلاب  را با کلمات و جملات توهین آمیز خود زیر سوال برد و راست راست از پله های سن پایین آمد و پی کار خودش رفت.

به واقع اگر فرزام معینی که خیلی پیشتر سابقه اخراج از دانشگاه قزوین را هم در کارنامه خود داشت، مستحق اخراج بوده چگونه باز از تریبون دانشگاه سر در می آورد و نطق می کند و کسی هم کاری به کارش ندارد. با فرار و قرار این دانشجوی اخراجی کاری ندارم، تبعه انگلیس و یا هرجای دیگر هم شد، به درک. گنده تر از معینی، مهاجرانی و گنجی و مزروعی و جلایی پور و سازگارا و هر ناسازگار دیگری با منصب وزیر و وکیل و نویسنده بودند که رفتند. اما هزینه را عوضش جای دیگر و عده ای دیگر پرداختند و می پردازند.

یاد جمله معروف سید شهیدان اهل قلم افتادم، روحش شاد راست گفته؛ "در جمهوری اسلامی همه آزادند جز بچه حزب اللهی ها" در یکی، دو سال گذشته که معینی و معینی ها از تریبون انقلاب فحش نثارخود انقلاب کرده بعد هم نشسته و به بیخ ریشش هم خندیده اند در همین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، سه چهار جوان انقلابی پله های دادگاه را به اتهام توهین به دولت و رئیس جمهور بالا و پایین می کردند، آن هم با شکایت فرماندار همین آذرشهر بغل دست دانشگاه شهید مدنی.

بچه حزب اللهی ها شده اند مرغ عروسی و عزای انقلاب و مسئولین، فرقی ندارد هم آنجا که به قول معروف، پز روشنفکری و لارج بودن مسئولین گل میکند و پای صحبتها و تعاملات سازنده دراویش هنجارشکن گنابادی می نشینند باید حدادیان ها زیر مشت و لگد وحشی گری ها فدا شوند و آنجا هم که دیسیپلین مدیریت و قاطعیتشان گل می کند باز هم این جوان حزب اللهی است که باید قربانی شود و کمی آن طرف تر از خاک وطن هم بایدحججی ها سر بریده شوند.

جا دارد الان یقه مسئولی که جوانان انقلابی را به خاطر مطالبه منویات رهبری به بهانه توهین به شخص اول اجرایی کشور دادگاهی کرده را گرفت. اگر اینچنین متعصب هستید و وظیفه شناس چرا وقتی همین فرزام معینی از تریبون همان دانشگاه که دانشجویانش را محکمه ای کرده اید، نه تنها به تمام نظام بلکه به کل اعتقادات ملت توهین کرد، رگ غیرتتان بیرون نزد که به واقع اگر ندانسته کاری نکرده اید سهل انگار و بی مسئولیتی بوده و اگر دانسته و از روی عمد اقدامی نکرده اید خدای نکرده منافع مشترکی در میان بوده ؟

از هرچه واژه تعامل و تبادل و تعادل(اعتدال) و تفاهم و مدارا و دیگر مفاهیم اینچنین متنفر شده ام. نه اینکه این واژه ها بد باشد، خدا انصاف دهد کسی که این ها را بد جا انداخت. دار و ندار انقلاب و هست و نیستمان را پای این واژه ها و مفاهیم ساختگی داریم ذبح می کنیم.

راستش را بخواهید این دردهای ما هم درد بی درمان شده، کوتاه کنم، خواستم فقط بگویم "متهم گریخت" اما عوضش دانشجوی حزب اللهی 28 فروردین باید راهی دادگاهش شود تا به اتهامات پاسخ دهد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • کاظم
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۳:۵۱
  عالی مثل همیشه
  0 + 2 -
 • دانشجو
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۲
  الان بسیجی های سابق را هم تو دانشگاه به جرم دفاع ازانقلاب می گیرند،!!!!
  0 + 2 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.