فرهنگ، روح ملی یک ملت است/ دشمن، در حال تاریخ سازی جعلی است
  • 1396/11/25 16:04
  • 26396
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مطرح کرد:

فرهنگ، روح ملی یک ملت است/ دشمن، در حال تاریخ سازی جعلی است

مسئول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، بیان داشت: فرهنگ مقاومت، رمز ماندگاری یک ملت است، دوام و استحکام هر جامعه را تضمین می کند. مردم کشور های مختلف با استفاده از فرهنگ ایثار و شهادت، در مقابل مستکبران عالم، ایستادگی می کنند.

به گزارش زیتون، سردار جعفری، در آئین افتتاحیه جشنواره فرهنگی ادبی کنگره شهدای دانشجوی استان، اظهار داشت، فرهنگ، روح ملی یک ملت است، همه ملت ها سعی در ایجاد فرهنگ مقاومت دارند.

وی گفت: برخی از کشورها، جنایت و جنگ و کشتارهای خود را به عنوان مقاومت، بزک می کنند و به خورد ملت ها می دهند، در حالی که هیچ عقبه ایثار گری و فرهنگی ندارند، ظلم و تعدی و زورگویی خود را به عنوان فرهنگ مقاومت، در ذهن مردم خود جاسازی می کنند در حالی که چنین نیست و از اساس باطل است.

وی افزود: آمریکای جنایتکار، خود را کشوری  بر اساس تفکر دموکراسی می داند، در حالی که کشوری است که در طول تاریخ، ثابت کرده است سیاستمدارانی جنایتکار، در راس حکومت آمریکا قرار داشته اند. با تاریخ کوتاه 500ساله خود بیشترین ظلم و جنایت را در طول تاریخ انجام داده است. اولین تولید کننده و بکار گیرنده سلاح هسته ای در جهان، آمریکای جهانخوار است.

وی اضافه کرد: سیاست مداران آمریکا، با جعل وقایع تاریخی، در صدد تاریخ سازی برای کشور خود هستند. مسائل ابتدایی و غیر مهم را، تغییر می دهند و به ابزاری علیه فرهنگ مقاومت  و جهاد، تبدیل می کنند، چراکه به خوبی به اهمیت مقاومت در بین ملت های منطقه، آگاهی دارند. می دانند که فرهنگ ایثار و مقاومت، فرهنگ عمومی جامعه را به حرکت باز می دارد.

مسئول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، بیان داشت: فرهنگ مقاومت، رمز ماندگاری یک ملت است،  دوام و استحکام هر جامعه را تضمین می کند. مردم کشور های مختلف با استفاده از فرهنگ ایثار و شهادت، در مقابل مستکبران عالم، ایستادگی می کنند.

سردار جعفری خاطر نشان کرد: در طول دفاع مقدس، فرهنگ غنی انسانی و معنوی بنیان نهاده شد، در جبهه ها پرورش یافت و در نهایت فرهنگ جهاد و شهادت، به یکی از ساختارهای فرهنگی کشور ، تبدیل شد. اگر  بعد از گذشت بیش از 200سال از قرار داد ننگین ترکمنچای، اندوهگین می شویم ولی در مقابل، دفاع مقدس را در تاریخ به ثبت رساندیم که مایه مباهات و افتخار آیندگان خواهد بود. با نهادینه کردن فرهنگ مقاومت، اتحاد و وحدت و افزایش سرمایه های اجتماعی، به وجود خواهد آمد.

وی با اشاره به فرمان آتش به اختیار رهبر انقلاب در مسائل فرهنگی، تصریح کرد: دشمن با شبیخون فرهنگی، سعی در تضعیف تفکر اسلامی و انقلابی مردم ایران، به ویژه نسل جوان دارد،  رهبر معظم انقلاب با گوشزد کردن این هشدار، بحث دفاع در برابر جنگ نرم را مطرح کرده اند.  آتش به اختیار یعنی کار تمیز فرهنگی در برابر هجمه های دشمن است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.