جشنواره فرهنگی هنری شهدا کلید می خورد/ نمی توان از کنار بی مهری های صورت گرفته برای تصاویر شهدا توسط شهرداری تبریز به سادگی عبور کرد
  • 1396/11/24 23:17
  • 26388
دبیر کنگره شهدای دانشجوی استان در گفت و گو با زیتون؛

جشنواره فرهنگی هنری شهدا کلید می خورد/ نمی توان از کنار بی مهری های صورت گرفته برای تصاویر شهدا توسط شهرداری تبریز به سادگی عبور کرد

قیدری اظهار داشت: شعر، داستان کوتاه، ایده های فرهنگی، فیلمنامه،مقاله و عکس، بخشهای جشنواره هستند که در موضوعات سبک زندگی، امربه معروف و نهی از منکر، شهدا، فرهنگ جهاد و شهادت، تاریخ انقلاب وجبهه مقاومت برگزار می شود.

به گزارش زیتون، اکبر قیدری دبیر کنگره شهدای دانشجوی استان با اشاره به برنامه های اجرا شده در این کنگره گفت: جشنواره فرهنگی ادبی شهدای دانشجوی استان از  مصوبات هیئت ریسه کنگره شهدا استان بوده که به دانشگاه پیام نور استان محول شده و اجرا می شود.

وی بیان داشت: افتتاحیه این جشنواره فردا چهارشنبه در دانشگاه پیام نور مرکز تبریز با رونمایی از کتاب "آنچه در یادم مانده است" سیری در ادبیات پایداری آذربایجان، با حضور خانواده شهدا و فرمانده سپاه عاشورا کلید خواهد خورد.

قیدری با اشاره به اهداف جشنواره گفت: 
دستیابی به گنجینه قابل توجهی از محتوا با موضوعات مشخص شده،
جریان سازی و فراگیر نمودن فضای دانشگاهها از ارزشهای انقلابی - دینی و تشویق صاحبان استعداد به تولید در حوزه های مورد نظر و جلب مشارکت همدلی و وفاق بین آحاد جامعه بویژه دانشجویان موارد مد نظر در این جشنواره است.

وی اظهار داشت: شعر، داستان کوتاه، ایده های فرهنگی، فیلمنامه،مقاله و عکس بخشهای جشنواره هستند که در موضوعات سبک زندگی، امربه معروف و نهی از منکر، شهدا، فرهنگ جهاد و شهادت، تاریخ انقلاب وجبهه مقاومت برگزار می شود و کارگاههایی هم در نظر گرفته شده است:

قیدری خاطرنشان کرد: دبیرخانه کنگره شهدای دانشجوی استان با همکاری و همراهی روسای دانشگاههای استان، اقدامات و برنامه های متنوعی را در قالب جشنواره و همایش به منظور ارج نهادن به مقام شهدا، تبیین و ترویج ارزشهای اصیل انقلاب اسلامی انجام می دهد.

قیدری همچنین با اشاره به اتفاقات رخ داده در سطح شهر تبریز در جمع آوری تصاویر شهدا به بهانه تبریز 2018 گفت: علیرغم نهادینه شدن بزرگداشت مقام شامخ شهدا در دانشگاههای استان و استقبال دانشجویان، متاسفانه گاهی مواقع شاهد بی مهری به مقام شهدا توسط برخی مسئولین شهری هستیم.
وی بیان داشت: مدیرانی که امروز به صندلی مسئولیت تکیه زده اند فراموش نکنند مدیون جانفشانی شهدا هستند.

وی ادامه داد، نمی توان از کنار برخی اتفاقات به سادگی عبور کرد، چرا در این طرح ساماندهی که مورد ادعای مدیران مربوطه شهری است، فقط تصاویر شهدا جمع آوری می شود.

قیدری در پایان تاکید کرد: امیدواریم این کنگره ها و جشنواره ها علاوه بر دانشجویان، برخی مدیران را هم بیشتر به فرهنگ جهاد و شهادت نزدیک کند

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.