آموزش به 170 هزار نفر در مهدهای قرآن آذربایجان‌شرقی
  • 1396/11/19 14:19
  • 26362

آموزش به 170 هزار نفر در مهدهای قرآن آذربایجان‌شرقی

مدیرعامل مدیر موسسه مهد قرآن استان آذربایجان‌شرقی از آموزش 170 هزار قرآن آموز در مهدهای قرآن آذربایجان‌شرقی خبرداد.

به گزارش خبرنگار زیتون، وظیفه‌شعاع، مدیرعامل مدیر موسسه مهد قرآن استان آذربایجان‌شرقی  از تربیت 450 حافظ کل قرآن کریم و آموزش 170 هزار نفر توسط مهدهای قرآن استان خبر داد و گفت: تحقق تربیت فطری انسان در مراکز و مدارس مهد قرآن، مورد هدف این موسسه است.

وی اظهار داشت: امسال چهلمین سالگرد انفلاب بزرگ اسلامی را پشت سر می‌گذاریم که به تعبیر اندیشمندان بزرگ‌ترین پدیده و تحول در عصر معاصر است و از این بابت شاکر این نعمت بزرگ هستیم.

وی افزود: اهداف قرآن و حاکمیت دین از اهداف انقلاب بوده و شهدا و ایثارگران در این راه جان و مال خود را اهدا کرده و جانفشانی کردند.

مدیرعامل موسسه مهد قرآن و عترت استان با اشاره به اینکه این همایش سنت حسنه‌ای است که امسال ششمین سالگرد خود را در دهه فحربرگزار می‌کند، تصریح کرد: میهمانان این مراسم افرادی هستند که هوشمندانه‌ترین انتخاب را در دنیا انتخاب کرده و کلام خدا را در قلب و ذهن خود ضبط کرده‌اند.

وظیفه‌شعاع اذعان داشت: در طول هفته گذشته مراکز مهد قرآن در استان ۱۸۰ حافظ در روستای کجوار، ۳۰ حافظ در روستای مایان‌سفلی تقدیر شدند و امروز هم بیش از ۱۷۵ نفر که 6 حافظ کل قرآن و ۱۹ نفر 20 جزء و مابقی حافظ اجزای یک تا 20 جزء قرآن هستند که مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی یادآور شد: خدا را شاکریم که توانستیم موسسه را در روستاهای استان نیز راه‌اندازی کنیم و این روستاها پیشرو در قرآن‌آموزی هستند.

وظیفه شعاع، با استناد به تاکیدات مقام معظم رهبری در سنوات گذشته مبنی بر وجود ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن کریم ابراز کرد: شایسته است در مملکتی که جمعیت شیعه دارد و با این ظرفیت و انرژی در جوانان باید ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن باشد و اگر می‌خواهیم جامعه اسلامی شود، باید مردم با قرآن انس گیرند و موسسه مهد قرآن نیز در این زمینه همه توان خود را گذاشته است.

مدیر موسسه مهدقرآن استان یادآور شد: از سال 1382 مهد قرآن فاز جدید آموزش خود را در راستای تدبر در قرآن آغاز کرد همچنین در سال 1385 دوره‌های آموزشی سیره عملی معصومین و اهل بیت (ع) نیز شروع شده است که این دوره‌ها برای اولین بار در کشور به اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه طی این 23 سال، بیش از 170 هزار نفر در سراسر استان از کلاس‌های مهد قرآن استفاده کرده‌اند، افزود: چرخه آموزشی مهد قرآن به‌گونه‌ای طرح شده است که طی 12 ترم از مرحله مقدماتی تا تدبر سه جزء قرآن‌کریم به قرآن آموزان آموزش داده می‌شود.

مدیرعامل موسسه مهد قرآن استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: با توجه به اینکه قرائتی که در آن تدبر نشود، خیری نخواهد داشت، از این رو موسسه نیز روی این موضوع تاکید داشته است و همه بخش‌های موسسه زمینه را فراهم کرده تا افراد انس قرآن داشته باشند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.