به نام انقلاب
  • 1396/11/17 13:44
  • 26347
یادداشت/ مجید قنبر زاده

به نام انقلاب

اصولاً ملت نمی‌خواهند در کنار انقلابی که پسوند اسلامی را دارد مفسده‌ای رخ دهد و انتظارات‌شان از این انقلاب به‌مراتب زیادتر است اما در عین حال می‌توان با حذفِ مسئولانی که دچار شهوت دنیوی و فساد شده‌اند، آنان را راضی نگه‌ داشت و به‌ قولی خشم‌شان را سرد کرد.

گروه سیاسی زیتون؛ یادداشت مجید قنبر زاده

نمی‌خواهم دستاوردهای انقلاب را سطر به سطر بیاورم و به مردم بگویم به‌خاطر این‌ها در  22 بهمن به خیابان بیایند! به اندازه کافی هستند مسئولانی که در چنین ایامی در قاب تلویزیون ظاهر می‌شوند و دستاوردهای انقلاب را هرچند ناقص و گاهاً سطحی‌نگرانه، اما بالاخره بر می‌شمارند و می‌‌گویند: «آقا  سیم‌ خاردار نداشتیم و حالا فلان پیشرفت‌ها را در این 40 سال کرده‌ایم.»

غرض از این نوشتار تشریح ابعاد  انقلاب 57 و قیاس آن با شرایط موجود و کردار  حکومت پهلوی هم نیست، اساتید دست‌ به قلم بارها در این‌باره نوشته‌اند و در این ایام نیز می‌نویسند، آنچه مقصود نویسنده است، تضادهایی است که موجب می‌گردد مردم با مشاهده‌ی مسئولان یک مقطع به  قضاوت یک انقلاب بنشینند.

در کوچه‌بازار، تاکسی، اتوبوس و حتی در محفل‌های فامیلی بسیار دیده‌ایم که احدالناسی به فلان مسئول سرشناس  فحش بدهد و از  اختلاس‌هایش بگوید، و یا هنگامی که مقامی در حال ارائه‌ گزارش عملکرد به مردم با آمار و ارقام می‌باشد، از خجالت هفت جدوآبادش درآید! و یا یک عالم دینی را به‌خاطر سکوت در برابر رباخواری بانک‌ها مذمت کند و در شرایطی دیگر انقلاب 57 را اشتباه و کل قوا را به توپ ببندد!

آیا این‌ها از ذات انقلاب نشأت می‌گیرد؟ در انقلاب خمینیِ 57 فساد، بی‌عدالتی، اختلاس و از این دست بیراهه‌ها ریشه دوانده بود؟! قطعا جواب  منفی است. مردم انقلاب کردند تا از صفر به صد برسند و در قیاس با دورانِ پیش از انقلاب، خیلی کارها برای برقراری عدالت صورت گرفت و اگر امروز را با شرایط چهل سال قبل مقایسه کنیم بازهم به ایده‌آل رسیده‌ایم اما چرا مردم ناراضی‌اند؟!

اصولاً ملت نمی‌خواهند در کنار انقلابی که پسوند اسلامی را دارد مفسده‌ای رخ دهد و انتظارات‌شان از این انقلاب به‌مراتب زیادتر است اما در عین حال می‌توان با حذفِ مسئولانی که دچار  شهوت دنیوی و فساد شده‌اند، آنان را راضی نگه‌ داشت و به‌ قولی خشم‌شان را سرد کرد.

برای روشن‌تر شدن هدف این نوشتار،  امام جمعه تبریز را مثال می‌زنم، نمی‌شود انقلاب اسلامی را  انکار ولی حجت‌الاسلام آل‌هاشم را  دوست داشت، چراکه نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی نیز  محصول همین_انقلاب است! مردم در 22 بهمن به خیابان‌ها می‌آیند تا مسئولانی از جنس مردم را مطالبه کنند و مسیرِ پیشرفت انقلاب‌شان را هموار نمایند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.