دشمنان داخلی نظام جمهوری اسلامی ایران از شهدا شرمسار باشند/ تبعیت از ولایت و ترویج وحدت در بین آحاد مختلف، رمز بقای انقلاب اسلامی
  • 1396/11/17 11:51
  • 26345
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی؛

دشمنان داخلی نظام جمهوری اسلامی ایران از شهدا شرمسار باشند/ تبعیت از ولایت و ترویج وحدت در بین آحاد مختلف، رمز بقای انقلاب اسلامی

حجت‌الاسلام آل هاشم،گفت: مردم از انقلاب خسته و ناراحت نشده‌اند بلکه از برخی تبعیضات، بی‌عدالتی‌ها، اختلاس و کم لطفی به آرمان‌های انقلاب اسلامی ناراضی هستند

به گزارش زیتون، حجت‌الاسلام محمدعلی آل هاشم، در یادواره شهدای شهرستان اهر بابیان اینکه عزت، شرف و افتخار امروز جمهوری اسلامی مدیون خون شهداست، اظهار کرد: اگر می بینیم مسئولان نظام جمهوری در خارج از کشور و در مجامع بین المللی با عزت و اقتدار سخنرانی می کنند در واقع این عزت و اقتدار به برکت خون پاک شهداست.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی افزود: آنهایی که در داخل کشور شبانه روز بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند می‌بایست از خون پاک شهدا خجالت بکشند اما دشمنان خارجی می‌دانند که ملت ایران همواره پیرو راه شهدای گرانقدر هستند.

وی یکی از راه های ادای وظیفه در قابل شهدا را برگزاری یادواره های شهدا عنوان کرد، گفت: تکرار یادواره های شهدا اشکالی ندارد در حالی که هر قدر تکرار یادواره شهدا بیشتر باشد همانقدر از ثواب بیشتری برخوردار است.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه تجلیل از پدران، مادران، فرزندان و همسران شهدا از دیگر وظایف ما در قبال شهدا و پسداری از خون پاک آنهاست، ادامه داد: تجلیل از پدران، مادران، فرزندان و همسران شهدا به نوعی تجلیل از فرهنگ شهادت است و توصیه می کنیم والدینی که فرزند دلبند خود را در راه اسلام و نظام تقدیم کرده نباید فراموش شود.

وی تاکید کرد: چه کار کنیم تا فرهنگ اثا و شهادت و شهدا فراموش نشوند؟ برپایی نمایشگاه های دوران دفاع مقدس، نظامی و اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق جنگی جنوب، شرق و غرب کشور است و کاروان های راهیان نور بهترین روش برای انتقال فرهنگ شهادت و دفاع مقدس به نسل های جوان جامعه است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی به برخی اقدامات وزارت آموزش و پرورش اشاره و خاطر نشان کرد: اخیراً در بخشنامه ای حضور دانش آموزان در مزار شهدا منع شده و این وزارت مدعی شده بود که چنین اقدامی اثر منفی بر دانش آموزان می گذارد و مسئولان بی چاره آمدند این عمل را توجیح کنند که کار را از قبل بدتر کردند.

حجت‌الاسلام آل هاشم با بیان اینکه سوال بنده از آنها این است که کجا حضور بر مزار شهدا اثر منفی گذاشته که این بار دوم باشد، گفت: وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید به جای اقداماتی از این دست، وصیت نامه های شهدا را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه ها و مدارس منتشر کنند.

امام جمعه تبریز در ادامه سخنان بهترین نحوه برای رخت بر بستن از این دنیا شهادت عنوان کرد، ابراز کرد: خوش به حال آنانی که با شهادت از این دنیای فانی رفتند.

آل‌هاشم همچنین  با تأکید بر خدمتگزاری صادقانه به مردم به عنوان ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی یادآور شد: آنچه انقلاب اسلامی را پیروز کرد، ایثارگری مردم و رهبری عالمانه حضرت امام خمینی(ره) بود که ملت ایران با وحدت کلمه و تبعیت از رهبری، کشتی انقلاب را به سر منزل مقصود رساندند.

وی با یادآوری به مسوولان در خدمت‌رسانی بیشتر به مردم بیان داشت: مردم از انقلاب خسته و ناراحت نشده‌اند بلکه از برخی تبعیضات، بی‌عدالتی‌ها، اختلاس و کم لطفی به آرمان‌های انقلاب اسلامی ناراضی هستند و ما باید قدر این ملت را بدانیم و در خدمت به آنها تمام تلاش خود را داشته باشیم.
امام جمعه تبریز تأکید کرد: در جریانات اخیر نیز جمعی از مردم برخی مطالبات عمومی را پیگیری می‌کردند که عده‌ای فرصت‌طلب از این فرصت برای مطامع خود می‌خواستند، استفاده کنند که با هوشیاری ملت ایران این توطئه‌ها نیز ناکام ماند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی، یکی از عوامل مهم پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را رهبری عالمانه حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد که تداوم این انقلاب با رهبری امام‌گونه مقام معظم رهبری نظام اسلامی را راهبری و هدایت کرده و امروز وظیفه ما تبعیت از ولایت و ترویج وحدت در بین آحاد مختلف مردم بوده که رمز بقای انقلاب اسلامی وحدت و همدلی است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.