تاکید دین اسلام به حفظ سلامت جسمی و روانی جامعه/ ارتباط مستمر و تاثیر گذار با اقشار مردم، از مهمترین رویکردهای بسیج جامعه پزشکی/ گام محکم برای رفع محرومیت در حوزه بهداشت و درمان
  • 1396/11/15 12:52
  • 26331
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان مطرح کرد؛

تاکید دین اسلام به حفظ سلامت جسمی و روانی جامعه/ ارتباط مستمر و تاثیر گذار با اقشار مردم، از مهمترین رویکردهای بسیج جامعه پزشکی/ گام محکم برای رفع محرومیت در حوزه بهداشت و درمان

دکتر محمد ایرجیان با اشاره به اهمیت اجرای طرح رهنمون، افزود: ارتباط مستمر و تقویت پیوند های فکری با مردم، ایجاد رضایت مندی مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی از اهداف اصلی طرح شهید رهنمون است.

به گزارش زیتون؛ محمد ایرجیان؛ مسئول بسیج جامعه پزشکی استان در کارگاه آموزشی طرح شهید رهنمون که به همت بسیج جامعه پزشکی برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: این طرح در بسیاری از استان های کشور اجرا می شود. طرح شهید رهنمون با رویکرد فرهنگی و ائتلای جایگاه فرهنگ در سیستم بهداشت و درمان کشور در حال اجراست.

وی گفت:ایجاد نقشه راه و راهبردی شهید رهنمون بارویکرد برنامه های استراتژیک، جهت بهینه سازی و سازمان دهی  خدمات بسیج جامعه پزشکی با نگاه فرهنگی از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی است.

وی با اشاره به حضور استان های همجوار و شمال غربی کشور در این کارگاه آموزشی، افزود:یکی از ضروری ترین خدمات جامعه پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی است،دین مبین اسلام نیز بر حفظ سلامت در همه زمینه ها از جمله سلامت جسمی و روانی مسلمانان تاکید فراوانی دارد. به همین خاطر بسیج جامعه پزشکی باحضور در مناطق محروم طرح های خدماتی و پزشکی خود را در جهت خدمت رسانی به مردم مناطق دور افتاده، اجرا می کند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با اشاره به اهمیت اجرای این طرح، افزود: ارتباط مستمر و تقویت پیوند های فکری با مردم، ایجاد رضایت مندی مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی از اهداف اصلی طرح شهید رهنمون است. باانجام نقشه راه این طرح،  خدمات بهداشتی، مشاوره و پیشگیری.در کشور انجام می گیرد.

وی بابیان اهمیت وجود بسیج جامعه پزشکی، اضافه کرد: ارتباط مستمر و دائمی با عموم مردم، از رویکردها سازمان بسیج جامعه پزشکی است. بر همین اساس توانایی هدفمند کردن طرح ها را نیز داریم.

ایرجیان خاطر نشان کرد: هرکانون، دارای۵تیم آموزشی، درمانی و مشاوره ای است. اعضای هرتیم شامل پزشک کارشناسان در زمینه پیشگیری و درمان می باشد. پای کار بودن نیروهای ارزشی، به اعتلای این طرح کمک خواهد کرد و این طرح پیش خواهد رفت.

وی تصریح کرد: اهداف این برنامه در قالب کلان و اختصاصی گنجانده می شود. اهداف کلان شامل، ارائه خدمات سلامت بهداشتی، آموزشی و ارائه زندگی ایرانی اسلامی، تعریف می شود که نقشه جامع بسیج جامعه پزشکی، نسبت به اهداف فوق، تعریف و تدوین شده است.

ایرجیان ادامه داد:اهداف اختصاصی این برنامه نیز شامل، هدفمند کردن ارائه خدمات درمانی، ایجاد مشارکت مردمی،ایجاد الگوی مناسب و موفق، با عنوان منطقه جغرافیایی نمونه قطب شمال غرب کشور، می شود که در این برنامه سعی شده است اهداف کلان و اختصاصی بسیج جامعه پزشکی. مورد تبیین قرار گیرد.

وی همچنین به اهداف کمی و کیفی بسیج جامعه پزشکی، اشاره کرد و گفت:  اهداف کمی که در این برنامه تبیین می شود، ایجاد بانک اطلاعاتی از نیروهای داوطلب بسیجی، افزایش تفکر انقلابی که باید سرلوحه تفکر پزشکان قرار بگیرد و ارتقای سطح مهارت های مدیریتی در بین بسیج جامعه پزشکی است.

ایرجیان در پایان یادآور شد: افزایش تعاملات شبکه ای بین نیروهای جامعه بسیج  پزشکی، و ارائه خدماتی مانند، مشاوره درمانی، آموزشی، پیشگیری،تغذیه سالم و حفظ محیط زیست، از اهداف کیفی طرح های بسیج جامعه پزشکی است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.