من مسائل را رعایت می‌کنم در عین حال نظر واقعی حضرت امام خمینی(ره) را هم می‌دانم
  • 1396/11/14 14:36
  • 26328
دیدگاه آیت الله حائری شیرازی (ره) پیرامون نخست وزیری موسوی به روایت حجت الاسلام میرتاج الدینی؛

من مسائل را رعایت می‌کنم در عین حال نظر واقعی حضرت امام خمینی(ره) را هم می‌دانم

یک روز که قرار بود جلسات اخلاق شروع شود آقای رجایی به آقای حائری شیرازی گفتند اگر اجازه دهید بعد این جلسه، درس اخلاق را شروع کنیم و آخرین جلسه درس اخلاق هم برگزار شد که ظهر رادیو خبر شهادت آقای رجایی را اعلام کرد.

به گزارش زیتون، به مناسبت ارتحال آیت‌الله حائری شیرازی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه، آیت‌الله حائری شیرازی هر چیزی که می‌گفتند خودشان به آن عمل می‌کردند و واقعا متخلق اخلاق الهی و مصداق عالم ربانی بودند به ذکر خاطره ای از آیت الله حائری شیرازی دیدگاه وی درباره نخست وزیری موسوی، پرداخت

حجت‌الاسلام  میرتاج‌الدینی گفت:  روزی که من در دهه 60 به شیراز رفت و آمد داشتم و طلبه جوان بودم از آیت‌الله حائری شیرازی  پرسیدم شما چرا با تفکرات و جریانات آقای میرحسین موسوی( نخست وزیر) مخالف هستید؟ در حالی که ما می‌بینیم امام خمینی(ره) ازدولت حمایت می‌کند. آیت‌الله حائری شیرازی  فرمودند: من مسائل را رعایت می‌کنم در عین حال نظر واقعی حضرت امام خمینی(ره) را هم می‌دانم.

سپس ادامه داد: آیت‌الله حائری شیرازی در مسائل سیاسی، خیلی بصیر، روشن و آگاه بودند و جلسات اخلاقی ایشان هر جایی که برگزار می‌شد خیلی تأثیرگذار بود.

حجت‌الاسلام  میرتاج‌الدینی در بیان خاطره‌ای دیگر، گفت: شهید رجایی وقتی به ریاست جمهوری منصوب شد با آیت‌الله حائری شیرازی تماس گرفتند و گفتند «من یک فرد عادی بودم که اول نخست وزیر بودم بعد هم رئیس جمهور شدم و قانون اساسی رئیس جمهور را فرد دوم بعد از رهبری معرفی می‌کند. می‌ترسم این را باور کنم.» از آقای حائری شیرازی خواهش کردند که هر روز جلسات اخلاقی برای من بگذارد و بحث‌های اخلاقی را برای من بگوید و آیت‌الله حائری شیرازی هفته‌ای یک ساعت قبل از شروع کارها می‌آمدند و درس اخلاق را شروع می‌کردند چند هفته همین طور درس اخلاق ادامه پیدا کرد یک روزی آقای رجایی یک واکمن کوچکی آورده بودند و از آقای حائری شیرازی اجازه گرفتند که این بحث‌های اخلاقی را ضبط کنند.

وی ادامه داد: یک روز که قرار بود جلسات اخلاق شروع شود در آن ساعتی که وقت جلسات اخلاق بود؛ نمایندگان مجلس قرار گذاشتند که در خصوص بودجه با آقای رجایی صحبت کنند؛ آقای رجایی به آقای حائری شیرازی گفتند اگر اجازه دهید بعد این جلسه، درس اخلاق را شروع کنیم  و آخرین جلسه درس اخلاق هم برگزار شد که ظهر رادیو خبر شهادت آقای رجایی را اعلام کرد.

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.