عزت ملی، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی / مشکلات اقتصادی، مهمترین چالش پیش روی کشور
  • 1396/11/11 13:00
  • 26316
مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان، در جلسه روسای مراکز؛

عزت ملی، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی / مشکلات اقتصادی، مهمترین چالش پیش روی کشور

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان، خاطر نشان کرد: بعد اقتصادی و نظام اداری، همچنان، دچار کاستی هایی هستیم و هنوز تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله داریم،

به گزارش زیتون، حجت الاسلام جلیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در همایش روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان اظهار داشت: سعی شود فریضه نماز  به صورت جماعت اقامه شود، تا هم نمازهایمان تام و کامل بجا آورده شود، هم اینکه با حضور مسئولین ارشد هر مجموعه در نماز های جماعت، اثرات مثبت در آن مجموعه به وجود آید .حضور مسئولین ستاد اقامه نماز جماعت، روسای واحد ها و مسئولین در نمازهای جماعت، اثرات فراوان و بسزایی در رونق نماز جماعت خواهد داشت.وی با اشاره به اهمیت نماز، عنوان کرد: الصلاه وجه دینکم، یعنی باطن هر آنچه باشد، نمودش به واسطه ظاهر دین خواهد بود، وآن هم نماز است. اگر در جامعه ای ، رغبت به نماز، کم می باشد، به این علت است، که بنیان دینی و فرهنگی ما آنچنان که باید باشد، پیش نرفته است.

وی با بیان اینکه، مهمترین دلیل پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود، افزود: اساس حرکت حضرت امام (ره)، الهی و دینی بود و حرکتش به دور از اغراض و اهداف نفسانی بود. همانطوری که سیدالشهداء (ع) برای احیای دین پیامبر(ص)، قیام کرد؛ امام خمینی نیز تنها با هدف الهی نهضت خود را به سرانجام رساند.

 جلیلی با اشاره به این سوال که اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی چه بوده و به چه اندازه توانسته ایم به این اهداف، برسیم؟ تصریح کرد: یکی از ابعاد انقلاب، بُعد سیاسی است که حاکمیت طاغوت را برکنار و حاکمیت الهی را جاری سازد و برای تحقق عزت و اقتدار ایران تلاش کند که در این زمینه، توانسته ایم  به برخی  اهداف دست یابیم، در زمان طاغوت سگ آمریکایی بر شاه ایران شرافت حقوقی داشت از این جهت استقلال، عزت و اقتدار ملی دستاورد مهمی است که به برکت انقلاب حاصل شده است.

 

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان، اضافه کرد:  در بعد سیاسی به دستاوردهایی ، دست یافته ایم، اما در بعد اقتصادی و نظام اداری،  همچنان، دچار کاستی هایی هستیم و هنوز تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله داریم، هر کسی در هر مجموعه و جایگاهی که حضور دارد،  در رسیدن به این اهداف، تلاش مضاعف نماید.
حجت الاسلام جلیلی، یادآور شد: نقش ما به عنوان روسای واحد های دانشگاه پیام نور در رسیدن به این اهداف چه مقدار بوده است؟ و تا چه حدی در رسیدن به این اهداف، به وظیفه خود عمل کره ایم؟ اگر در این زمینه کوتاهی و کم کاری کرده باشیم، بایستی تلاش کنیم تا رویه خود را تغییر دهیم و دانشجویان و زیرمجموعه خود را نسبت به انقلاب، خوش بین سازیم.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.