برخی از مسئولین با اصل دین مشکل دارند/ تصمیمات اشتباه مسئولین شهری حاشیه سازی برای اقدام پسندیده امام جمعه شد
  • 1396/11/10 16:03
  • 26310
رزمنده نوجوان لشگر عاشورا در گفت و گو با زیتون؛

برخی از مسئولین با اصل دین مشکل دارند/ تصمیمات اشتباه مسئولین شهری حاشیه سازی برای اقدام پسندیده امام جمعه شد

صارمی گفت: احساس می شود برخی از مسئولین با تصمیمات اشتباه خود از جمله، دستور جمع آوری تصاویر شهدا از سطح شهر، سعی در به حاشیه کشیدن و تحت تاثیر قرار دادن اقدامات اخیر نماینده ولی فقیه در استان را دارند.

به گزارش زیتون، یوسف صارمی رزمنده نوجوان دفاع مقدس در گفت وگو با خبرنگار زیتون، با اشاره به سالروز شهادت شهید حسن باقری، اظهار داشت: شهید حسن باقری از جوانان نخبه ای بود که با طراحی های منحصر به فرد خود در عملیات ها، باعث تغییر معادلات جنگ شد.

جوانی که با سن کم، طراح بسیاری از عملیات های بزرگ دفاع مقدس بود

وی گفت: شهید باقری جز چهره های خاص دفاع مقدس، محسوب می شود. به عنوان یک عکاس وارد جبهه می شود که توسط مقام معظم رهبری به سرلشگر محسن رضایی، مسئول اطلاعات وقت سپاه پاسداران، معرفی می گردد. غلامحسین افشرد همان جوان عکاسی است که بعد ها نام حسن باقری را برگزید.

وی افزود: شهید باقری با ورود به صحنه جنگ، شیوه جنگیدن را تغییر داد. بسیاری از اسامی لشگر های سپاه، مانند 25 کربلا و31 عاشورا، از ابتکارات شهید باقری بود. جوان 23ساله ای که طراح بسیاری از عملیات های بزرگ دفاع مقدس بود.

شهید حسن باقری به همراه شهید صیاد شیرازی از پیشگامان وحدت ارتش و سپاه بودند

وی با اشاره به ایجاد قرار گاه مشترک سپاه و ارتش و وحدت بین نیروهای مسلح در زمان دفاع مقدس، خاطر نشان کرد:  شهید باقری به همراه شهید صیاد شیرازی از پیشگامان وحدت ارتش و سپاه بودند. عملیات هایی که با همکاری ارتش و سپاه به صورت مشترک انجام می شد، ضربات مهلکی را بر بدنه ارتش بعث صدام وارد می کرد.

وی اضافه کرد: شهید حسن باقری از بنیان گزاران اطلاعات و عملیات سپاه بود که به عنوان جایگاه کلیدی، نقش به سزایی در به ثمر رسیدن عملیات های زمان دفاع مقدس، برعهده داشت. شهید باقری با رصد نیروهای دشمن از جمله فرماندهان بعث عراق،  بسیاری از توطئه ها و عملیات های دشمن را خنثی کرد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس،با اشاره به دشمن شناسی شهید باقری افزود: اینکه  چرا همیشه از شهید حسن باقری به عنوان یک نیروی زبده  اطلاعات عملیات یاد می شود، نشان از دشمن شناسی و زمان شناسی این شهید بزرگوار دارد. شهید باقری چنان اشراف اطلاعاتی داشت که حتی نوع تفکر و عمل فرماندهان رژیم بعث عراق را هم رصد می کرد، به همین خاطر بارها اتفاق افتاده بود که با تدبیر این شهید بزرگوار، اطلاعات بسیار مهم و حیاتی، در اختیار نیروهای خودی قرار می گرفت.

صارمی تصریح کرد: شهید حسن باقری از جمله افرادی است که نقش ویژه ای در دفاع مقدس داشته است. با سن جوان و اندکی که داشت، بسیاری از فرماندهان جنگ از شاگردان این شهید بزرگوار محسوب می شوند. شهید زین الدین و بسیاری از فرماندهان از تجارت شهید باقری درس گرفتند.

متحیر شدن بنی صدر از ذکاوت بالای شهید حسن باقری

این رزمنده نوجوان با اشاره به نقل خاطره ای از جلسه شهید باقری با بنی صدر، و برخی فرماندهان سپاه و ارتش که در پایگاه وحدتی دزفول برگزار شد، یادآور شد: بنی صدر از همان آغاز جنگ، سپاه پاسداران را قبول نداشت. آیت الله شهید محلاتی و حسن باقری باهم به جلسه می روند، در بین راه اتومبیل این ها خراب میشود و شهید باقری مجبور می شود که با دستانی سیاه و روغنی در جلسه حاضر شود.  نگهبانان مانع ورود حسن باقری می شوند و می گویند که راننده حق حضور در جلسه را ندارد که در این هنگام آیت الله محلاتی اشاره می کنند که ایشان برادر حسن هستند.

وی اضافه کرد: شهید حسن باقری به عنوان نماینده سپاه در این جلسه شروع به توضیح در مورد اطلاعات جنگ، می کند و چنان با دقت و ریز مسائل را بیان می کند که  بنی صدر انگشت در دهان متحیر می شود و شهید باقری اضافه می کند که الان از دل دشمن به این جلسه آمده ام.

مسئولین کشور به دنبال خدمت به مردم نیستند

این پیشکسوت دفاع مقدس افزود: شهید حسن باقری از نابغه های تکرار ناشدنی در جنگ است. این شهید عزیز، حتی برای مبارزه با رژیم صهیونیستی هم  طرح هایی در نظر داشت.

صارمی با اشاره به حضور جوانان در جبهه های جنگ، بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرماید: دو طایفه سیر ناپذیر هستند اول کسانیکه به دنبال علم اندوزی می روند و سیر ناپذیر هستند. طایفه دوم کسانیکه به دنبال ثروت و پست و مقام های دنیایی هستند. مسئولین کشور به دنبال خدمت به مردم نیستند. به غیر از مقام معظم رهبری هیچ یک از مسئولین دلسوز نظام و این کشور نیستند. حضرت امام (ره)  برای جوانان ارزش والایی قائل شد و امور جنگ را به دست جوانان سپرد. شهیدان صیاد شیرازی، بابایی، زین الدین  از جمله فرماندهانی بودند که با داشتن سن کم و جوان بودن، 8 سال، جانانه، در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کردند و رشادت ها آفریدند.

وی اضافه کرد: در همه جای دنیا افرادی که دارای تجارب و سن بالا هستند. به عنوان مشاور در کنار مسئولان، مورد استفاده قرار می دهند ولی در ایران این قضیه، به صورت برعکس عمل می شود. 

احساس می شود برخی از مسئولین شهری با اصل دین، مشکل دارند

وی با اشاره به لزوم معرفی شهدا برای نسل جوان، تاکید کرد:  اقدام اخیر شهرداری تبریز در خصوص جمع آوری تصاویر شهدا از سطح شهر، کار نابخردانه  ناجوانمردانه ای در حق شهدای عزیز بود. برخی از مسئولین شهری با آنکه خود سابقه حضور جبهه دارند ولی اکنون شاهد هستیم که بصیرت لازم برای تشخیص حق از باطل را ندارند. شهرداری مصوبه شورای شهر را اجرا کرد. احساس می کنیم که تعدادی از مسئولین شهری با اصل دین مشکل دارند، چراکه کسی مخالف استفاده از تصاویر مشاهیر آذربایجان نیست. افتخارات آذربایجان برای همه باعث افتخار است ولی حذف تصاویر شهدا به بهانه  استفاده از تصاویر مشاهیر آذربایجان قابل قبول نیست.

وجود حجت الاسلام آل هاشم، برای آذربایجان مایه برکت است/تعدادی از مسئولین سعی دارند اقدامات پسندیده امام جمعه را به حاشیه برانند

صارمی خاطر نشان کرد:  بحمد الله مطلع شدیم که این عمل شهرداری تبریز، با واکنش  امام جمعه  محترم تبریز، روبه رو شده است. وجود آیت الله آل هاشم به عنوان نماینده ولی فقیه در استان، دارای برکات بسیاری برای آذربایجان است. اقدام اخیر امام جمعه تبریز در دستور حذف نرده های مصلای تبریز. تبدیل به یک حرکت ملی شد که شهر های دیگر هم از این اقدام پسندیده حجت الاسلام آل هاشم، استقبال کرده اند.

وی یاد آور شد: احساس می شود برخی از مسئولین با تصمیمات  اشتباهی همچون جمع آوری تصاویر شهدا از سطح شهر، سعی در به حاشیه کشیدن  و تحت تاثیر قرار دادن اقدامات اخیر نماینده ولی فقیه در استان را دارند که باید مسئولین پاسخ گوی این شبهه باشند.

 

 

 

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.