دانشجوی انقلابی باید مطالبات جامعه و مردم را رصد کند/ جنبش دانشجویی رو به افول است
  • 1396/11/10 12:36
  • 26308
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز؛

دانشجوی انقلابی باید مطالبات جامعه و مردم را رصد کند/ جنبش دانشجویی رو به افول است

کاظمی افزود: اگر بخواهیم جوانان را جذب تفکر اسلامی و انقلابی کنیم باید بتوانیم برای نیازهای جوانان در چارچوب اسلام و انقلاب پاسخی پیدا کنیم.

به گزارش زیتون، محمدحسین کاظمی، در پاسخ به این سوال که در حال حاضر با توجه به شرایط کشورمان و کشورهای اسلامی در منطقه و جهان رسالت دانشجوی مسلمان و انقلابی در باره تحولات و انتظارات زمان کنونی چیست، اظهار داشت: بعد از کسب دانش و تولید علم و فناوری با توجه به نیاز روز جامعه و درجه بعدی دیگر وظایف مهم دانشجویان مسلمان جذب و تربیت سایر جوانان و دانشجویان و به ویژه پاسخ به شبهات و سوال‌های دانشجویان و جوانانی است که هنوز راه اصلی خود را پیدا نکرده‌اند.

این فعال دانشجوی دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در پیام خود به اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به این نکته مهم و اساسی اشاره کردند که باید نیاز امروز جوانان شناخته شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم جوانان را جذب تفکر اسلامی و انقلابی کنیم باید بتوانیم برای نیازهای جوانان در چارچوب اسلام و انقلاب پاسخی پیدا کنیم و یافتن راه‌حل و پاسخ به هر نیازی مستلزم شناخت دقیق آن نیاز است پس باید امروزه نیازها و دغدغه‌های جوانان داخلی و خارجی شناخته شود.

به گفته وی جوانان امروز با شور، اشتیاق و انرژیی که دارند، همیشه تحول‌خواه و جریان‌ساز بوده و خواهند بود و اگر نتوان جوانان را جذب کرد، مطمئنا دشمن این جوانان را جذب و در راستای اهداف پلید خود تربیت خواهد کرد.

جنبش دانشجویی رو به افول رفته است

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در پاسخ به پرسش دیگری که آیا دانشجویان در قبال رسالت و وظایفی که در جامعه دارند، موفق عمل کرده‌اند، یادآور شد: اگر بخواهیم رفتار دانشجویان در عرصه‌های مختلف این نظام را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم، مشاهده می‌کنیم که در طول چند دهه اخیر دارای فراز و فرودهای فراوانی بوده‌اند که نقطه اوج آن انقلاب اسلامی و مبارزه با طاغوت بوده است.

وی با تاکید بر اینکه دانشجوی انقلابی باید مطالبات جامعه و مردم را رصد کند، اذعان کرد: جنبش و فعالیت دانشجویان متأسفانه بعد از انقلاب و مخصوصا در چند سال اخیر رو به افول بوده است که امیدواریم با فعالیت‌ تشکل‌های دانشجویی و همکاری مسوولان دانشگاهی، جنبش دانشجویی از حالت رکود خارج شده و بتواند رسالت خود را به نحو احسن انجام دهد.

فارس

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.