نباید خواسته‌های مردم را نادیده گرفت/ فضای مجازی شمشیر دولبه است
  • 1396/11/03 14:13
  • 26253
دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز:

نباید خواسته‌های مردم را نادیده گرفت/ فضای مجازی شمشیر دولبه است

بابایی گفت: اگر در گذشته در برنامه‌های مختلف رسانه ملی به جای معرفی آی‌دی پیام‌رسان‌های خارجی، آی‌دی پیام‌رسان‌های داخلی عنوان می‌شد، این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

به گزارش زیتون،رضا بابایی، با تاکید بر اینکه فیلتر کردن پیام‌رسان‌های خارجی در واقع به نوعی پاک کردن صورت مسئله به جای حل تهدیدهای آن است، اظهار کرد: امروزه در روزگاری زندگی می‌کنیم که فهم، دانش و اطلاعات مردم در برخی حوزه‌ها بیشتر از مسوولان شده و از این رو نباید خواسته‌های مردم را نادیده گرفت.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه فضای مجازی در حال حاضر مثل شمشیری دولبه‌ای است که اگر نتوانیم مدیریت کنیم، علیه خودمان مدیریت خواهد شد، یادآور شد: اتفاقات اخیر تلنگری بر این مسئله بود، باید اخبار و اطلاعات دقیق و بدون سانسور را در اختیار مردم بگذاریم تا مردم نیاز آگاهی خود را از خودمان برطرف کنند.

با سانسور و فیلترینگ نباید مردم را از خودمان دور بکنیم

این فعال دانشجویی دانشگاه تبریز اضافه کرد: با سانسور و فیلترینگ نباید مردم را از خودمان دور کنیم، به جای آن باید بستر را برای آگاهی دادن مردم در چارچوب حقیقت فراهم کنیم.

دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم جایی را ببندیم یا جایی را فیلتر کنیم، باید دلیل قانع‌کننده برای مردم بر حقانیت آن داشته باشیم.

به گفته وی باید برنامه‌ریزی‌ها براساس اسناد بالادستی تدوین شود و نه همان لحظه‌هایی که  دولت موج موج اپراتورهای اینترنتی را به خورد مردم می‌داد، بدون اینکه مدیریت و بسترسازی لازم صورت گرفته باشد.

بابایی در ادامه یاد آور شد: اگر فضای‌های مجازی، شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خارجی تهدیدی علیه کشورمان بوده، چرا پیش از این‌ها به فکر مدیریت و کنترل آن نبودیم، چرا منتظر ماندیم بعد از ایجاد همه این مشکلات، به فکر پیام‌رسان‌های داخلی بیافتیم و مردم را نسبت به این مسائل حساس‌تر کردیم.

مردم نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی اعتمادی ندارند

به گفته وی اگر در گذشته در برنامه‌های مختلف رسانه ملی به جای معرفی آی‌دی پیام‌رسان‌های خارجی، آی‌دی پیام‌رسان‌های داخلی عنوان می‌شد، این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: هنوز هم دیر نشده، اگر دولتمردان و دستگاه‌های ذی‌ربط تدابیری اندیشه کنند که مردم نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی اعتماد داشته باشند.

وی افزود: در همین راستا نیز می‌توان با ایجاد اشتغال در قالب اقتصاد مقاومتی از تولید داخلی و وطنی حمایت‌های لازم را به مرحله ظهور رساند.

این فعال دانشجویی اذعان داشت: این روزها مبحث فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به دلیل سطح فراگیری و گسترده آن می‌تواند آسیب‌های زیادی هم داشته باشد که به همان دلایل باید همه دستگاه‌های متولی در دستور کار قرار گیرند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.