ایجاد مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور در جلفا/ بودجه دانشگاه پیام نور یک سوم دانشگاه های دیگر/ برگزاری همایش های ملی با رویکرد تبریز2018
  • 1396/11/01 16:40
  • 26235
رئیس دانشگاه پیام نور استان در نشست خبری مطرح کرد:

ایجاد مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور در جلفا/ بودجه دانشگاه پیام نور یک سوم دانشگاه های دیگر/ برگزاری همایش های ملی با رویکرد تبریز2018

رئیس دانشگاه پیام نور استان با بیان اینکه شهریه دانشگاه پیام نور سالانه فقط 12 درصد افزایش می یابد خاطر نشان کرد: بودجه دانشگاه پیام نور در حدود یک سوم بودجه دانشگاه های دیگر است.

به گزارش زیتون، معصومی، رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در نشست خبری خود با خبرنگاران، بر ضرورت ارتقای اموزشی و بهبود وضعیت  واحد های دانشگاهی در سطح استان تاکید کرد

پذیرش دانشجو در سه سطح، کارشناسی، ارشد و دکترا

وی گفت: سیر آموزشی دانشگاه پیام نور، در سه سطح، نیمه حضوری، ترکیبی و مجازی تعریف شده است، که اقدام به جذب دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ، انجام می گیرد و دانشگاه پیام نور در زمینه گستردگی در جذب دانشجو، از دانشگاه های پیشرو به حساب می آید.

وی اضافه کرد:در دانشگاه پیام نور، در سطح کارشناسی به ازای  هر واحد درسی،  80 صفحه منبع درسی معرفی می شود. همچنین این رقم در سطح کارشناسی ارشد به 100 صفحه منبع درسی افزایش می باد.

معصومی افزود: آزمون های پایان ترم دانشگاه پیام نور به صورت تستی، تشریحی و مجازی(کامپیوتری) انجام می گیرد. روند اصلاح  بررسی ورقه های آزمونی در بخش تستی بدون دخالت انسان و تماما به صورت کامپیوتری انجام می شود.

بیست و نه واحد دانشگاهی پیام نور در سطح استان، فعال است

رئیس دانشگاه پیام نور استان، خاطر نشان کرد: روند برگزاری آزمون در طول ترم در دانشگاه پیام نور بدین صورت است که، امتحانات پایام ترم به صورت 14 نمره ای برگزار می شد که دانشجو باید 6 نمره باقیمانده را از آزمون میانترم که توسط استاد مربوطه در کلاس به عمل می آید را کسب کند و از نیمسال اول تحصیلی این نمره میانترم به 8نمره ارتقا پیدا کرده است. بنابراین آزمون های پایان ترم از12 نمره و آمتحانات میانترم از 8 نمره محاسبه  می شود.

وی با اشاره به تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه پیام نور استان، تصریح کرد: در سطح استان، 29 مرکز دانشگاهی، فعال هستند که بزرگترین مرکز آموزشی، دانشگاه پیام نور واحد تبریز  است که در حدود 100رشته دانشگاهی در مقطع کارشناسی، 30 رشته در مقطع ارشد و حدود  کد 2 رشته تحصیلی در سطح تحصیلات تکمیلی و دکترا فعالیت می کند.تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه پیام نور تبریز، 9هزار نفر است.

ایجاد مراکز نوآوری در زمینه پژوهش با همکاری پارک علم و فناوری

وی همچنین با بیان اینکه  دانشگاه پیام نور ارتقای سطح آموزش را در همه سطوح در نظر دارد، تصریح  کرد: کلاس های حضوری دانشگاه پیام نور به صورت کلاس های رفع اشکال برگزار می شود. 235 عضو هیئت علمی  ثابت  در سطح استان فعالیت می کنند و 1500استاد مدعو  و حق التدریسی نیز، در سطح دانشگاههای پیام نور استان، در رشته های مختلف برای دانشجویان رشته های مختلف تدریس می کنند.

معصومی اظهار داشت: در بحث فعالیت های پزوهشی جز دانشگاههای فعال هستیم. به طوری که 3مرکز نوآوری  در زمینه فعالیت های پژوهشی، با همکاری پارک علم و فناوری، در شهرهای هشترود، ملکان و عجب شیر راه اندازی شده است 

کسب رتبه های برتر پیام نور در جشنواره های و همایش های علمی

وی با اشاره به کسب رتبه های برتر دانشگاه  پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور در همایش ها و جشنواره های متختلف موفق به کسب رتبه های برتر شده است. کسب رتبه برتر  نهاد رهبری دانشگاه پیام نور در سطح کشور،  رتبه برتر برگزاری  اقامه نماز  کسب رتبه برتر در نمایشگاه ربع رشیدی  که 3 نفر از دانشجویان پیام نور موفق به کسب عناوین و رتبه های برتر علمی شده اند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان در ادامه به برگزاری همایش ها و سمینارهای ملی و استانی در زمینه رویداد فرهنگی تبریز2018 اشاره کرد و گفت: برنامه های مختلفی  تعریف وتصویب شده است که از این میان می توان به برگزاری همایش ملی گردشگری، فرصت ها و جاذبه ها در سطح ملی اشاره کرد که در روز های 15 و16 اردیبهشت ماه سال 97 به مدت دو روز برگزار خواهد شد.

برگزاری همایش ملی گردشگری، جشنواره عکاسی و کنگره شهدای دانشجویی در سال97

وی در ادامه به برگزاری جشنواره عکاسی با محوریت تبریز 2018 اشاره کرد و تصریح کرد: جشنواره ملی عکاسی  در سه سطح آزاد، دانشجویی و دانش آموزی برگزار خواهد شد که در این زمینه با صداو سیمای مرکز استان، انجمن عکاسان استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هماهنگی و همکاری های لازم انجام می پذیرد. همچنین مراسم اختتامیه همایش ملی گردشگری مصادف خواهد بود با افتتاحیه جشنواره عکاسی که از 17 اردیبهشت سال97 به مدت 1 هفته در دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد.

معصومی همچنین  از برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجویی در این دانشگاه خبر داد  و اضافه کردک کنگره ملی شهدای دانشجویی با محوریت حوزه ادبیات پایداری و کتاب شناسی و نقش فرهنگ دفاع مقدس برگزار می شود که در این زمینه نیز، کارگروههایی برای برگزاری این کنگره تشکیل شده است.

ساختمان پیام نور تبریز، در6طبقه با 6هزار متر مربع در حال احداث است

ریس دانشگاه پیام نور استان، با اشاره به طرح های عمرانی دانشگاه پیام نور، خاطر نشان کرد، طبق بخشنامه ارسالی از مرکز، هیچ پروژه عمرانی آغاز نخواهد شد و در صدد هستیم با تخصیص اعتبارات از مرکز، پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم که از این جمله می توان به ساختمان 6 طبقه واحد تبریز اشاره کرد که با هرینه بالغ بر 30میلیارد ریال در زمینی به مساحت  6هزار متر مربع احداث خواهد شد که امیدواریم تا اوائل سال98 به بهره برداری برسد.

وی  بابیان اینکه هیچ مرکز آموزشی در پیام نور تعطیل نشده است گفت: هیچ مرکز آموزشی پیام نور در استان جمع آوری نشده است فقط در سال 95، دو واحد آموزشی منتقل شده اند که واحد خداجوی به مرکز مراغه و، واحد خاروانا به  هادی شهر منتقل شده اند.

بودجه دانشگاه پیام نور، یک سوم دیگر دانشگاه ها است

رئیس دانشگاه پیام نور استان با بیان اینکه شهریه دانشگاه پیام نور سالانه فقط 12 درصد افزایش می یابد خاطر نشان کرد:  بودجه دانشگاه پیام نور در حدود یک سوم بودجه دانشگاه های  دیگر است.دانشگاه پیام نور برای ورود به دانشگاههای نسل سوم تلاش می کند. پژوهش در سایه امکانات انجام  شدنی است. و دانشگاه پیام نور با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد، از صاحبان ایده و فکر حمایت می کند. پژوهش برمبنای تحصیلات تکمیلی همراه است.

وی افزود: نسبت افزایش دانشجو در سطح استان 7 درصد است و در سطح کشوری به 12 درصد می رسد. در حال حاضر 25 هزار نفر دانشجو در مراکز مختلف دانشگاهی پیام نور در سطح استان، فعالیت می کنند. تمام دروس پیام نور بر خلاف دانشگاه های دیگر در ترم ارائه می شود. سعی می شود با جذب اساتید متخصص حداقل 3استاد، تحصیلات تکمیلی در برخی رشته های دانشگاه افزایش یابد. رشته حقوق پر طرفدار ترین و رشته های علوم پایه مانند ریاضی و فیزیک کم طرفدارترین رشته های دانشگاه های پیام نور هستند.

وی در پایان به ایجاد مرکز بین المللی پیام نور اشاره کرد و گفت: در خواست ایجاد یک مرکز بین المللی پیام نور  را در شهر جلفا ارائه دادیم که باتوجه به تغییرات مدیریتی  در تهران  فعلا مصوب شده ولی انجام نشده است که امید واریم در آینده ای نه چندان دور شاهد افتتاح این مرکز بین المللی و استفاده و جذب دانشجویان سایر کشور ها باشیم.

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.