همایش ملی
  • 1396/10/24 10:27
  • 26184

همایش ملی " قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران" در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود

رییس دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز از برگزاری همایش ملی "قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران" در 25 بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریز خبر داد.

به گزارش زیتون، رجب ایزدی با اشاره به مهلت ارسال مقالات گفت: علاقمندان برای شرکت در این همایش تا 25 دی ماه فرصت دارند مقالات خود را به آدرس اینترنتی http://iacl.ir/site ارسال کنند. 
  
 وی با اشاره به اهداف این همایش گفت: ایجاد بسترهای لازم در گسترش و پیشبرد علمی حقوق اساسی در ایران در کشور با هدف تلاش در ایجاد ارتباط بین اندیشه ها و اندیشمندان دانشگاه و ارگان های ذیربط و بهبود روشهای اقدام نهادهای عمومی مبتنی بر ا موزه های حقوق عمومی بطور عام و حقوق اساسی بطور خاص و استفاده از آخرین دستاوردها و یافته های علمی در افزایش توان کشور بمنظور اطمینان از دستیابی به اهداف دانش حقوق اساسی است. 
  
وی در خصوص محورهای اصلی این همایش افزود: مشروطه ایرانی و نظریه دولت، مبانی اجتماعی و سیاسی قانون اساسی مشروطیت، اقتصاد سیاسی و حقوق عمومی اقتصادی مشروطه، تحلیل تاریخی قانون اساسی مشروطه، قانون اساسی مشروطه و رهیافت های حقوق تطبیقی و قانون اساسی مشروطه، تنظیم قدرت و تفکیک قوا از جمله محورهای اصلی این همایش است. 
  
به گفته وی قانون اساسی مشروطه، حقوق و آزادی ها، قانون اساسی مشروطه و حاکمیت قانون، قانون اساسی مشروطه و مساله مردم سالاری، قانون اساسی مشروطه و انجمن های محلی و چالش های حقوقی و عملی قانون اساسی مشروطه از دیگر محورهای آن است. 
  
ایزدی با اشاره به اینکه تا به امروز نزدیک 100 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، گفت: شرکت در پنل‌ها و نشست‌های تخصصی جانبی همایش، ارائه گواهینامه تخصصی، استفاده از دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف با اهدای گواهینامه تخصصی-آموزشی، دریافت لوح تقدیر برای مقالات و پژوهش‌های برتر و -... از دیگر مزایا و برنامه‌های جنبی این همایش است. 
  
بر اساس این گزارش، این همایش از سوی دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز و با همکاری انجمن حقوق اساسی ایران برگزار و سید حسین ملکوتی و محمد مظهری به ترتیب دبیر علمی و اجرایی آن هستند. 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.