انتقاد از ارائه فرم نظرسنجی مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در رابطه با انتخاب برخی مدیران استانی/مدیر عامل سابق راه آهن به عنوان ضربه گیر، پاداش خوش خدمتی به آخوندی را گرفت
  • 1396/10/23 12:50
  • 26176
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو مطرح کرد:

انتقاد از ارائه فرم نظرسنجی مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در رابطه با انتخاب برخی مدیران استانی/مدیر عامل سابق راه آهن به عنوان ضربه گیر، پاداش خوش خدمتی به آخوندی را گرفت

نماینده تبریز در مجلس با تأکید بر پیگیری پرونده سانحه ریلی تبریز ـ مشهد از سوی مدعی العموم گفت: مشروط کردن پرداخت دیه قربانیان سانحه قطار تبریز ـ‌ مشهد به اعلام رضایت از مقصران حادثه، غیرقانونی است.

به گزارش زیتون، احمدعلیرضا بیگی، با اشاره به فرم نظرسنجی مجمع نمایندگان استان در رابطه با انتخاب برخی مدیران استانی اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از مدیران استانی در حال بازنشستگی بوده و قرار است جایگزین برای آنها تعیین شود، از این رو برای برخی افراد مطرح شده، نظرات نمایندگان را خواسته‌اند.

وی افزود:با توجه به استقلالی که برای قوه مجریه قائل هستم و خودم نیز سابقه اجرایی دارم بنابراین طبق قانون و تشخیص باید قوه مجریه را نسبت به انتصابات آزاد بگذاریم تا آنها بتوانند اهداف خود را پیش ببرند و ما نیز به عنوان نمایندگان مطالبات مردم را پیگیری کنیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تاکید کرد: اگر مدیران و مسؤولان مطابق نظر ما سر کار بروند طبیعتاً بعدها اگر  عیب و ایرادی در کار آنها باشد این نمایندگان هستند که باید پاسخ دهند زیرا دولت حق دارد بگوید که خودتان انتخاب کردید.

وی افزود: البته روی دیگر موضوع این است که نمایندگان خودشان گزینه مدیران را انتخاب کرده‌اند از این رو سعی خواهند کرد که از عملکرد آنها هر چند نامطلوب دفاع کنند.

بیگی خاطرنشان کرد: اگر نمایندگان در انتخاب مدیر در کار دولت دخالت کنند در صورت ایجاد اختلاف نظر بین دولت و نمایندگان، قطعاً زور دولت به نمایندگان نخواهد رسید و در عوض تلافی آن دامن مدیران منتخب نمایندگان را خواهد گرفت حتی به دلایل غیرقابل قبول با آنها تسویه حساب نیز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تمام دلایل و پیش‌بینی‌های لازم در رابطه با دخالت نمایندگان برای انتصابات دولتی باید بررسی شود و سپس در صورت کسب نتایج منطقی دست به این کار زد، افزود: عقل و منطق می‌گوید که باید استقلال و آزادی عمل قوه مجریه را محترم شمرد و در عوض نمایندگان نظارت خود نسبت به این قوه را افزایش داده و با آزادی عمل مطالبه و بازخواست کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر خودمان یک مدیر انتخاب و یا پیشنهاد دهیم دیگر نباید انتظار مطالبه و بازخواست را داشت.

 نماینده مردم تبریز،  همچنین درباره آخرین وضعیت دریافت حق بیمه قربانیان سانحه قطار تبریز مشهد، گفت: متاسفانه شرط پرداخت دیه به خانواده قربانیان را اعلام رضایت از مقصران حادثه عنوان کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه این شرط‌گذاری غیرقانونی است اظهار داشت: موضوع حادثه قطار تبریز ـ مشهد جنبه عمومی داشته و اعتماد مردم به سامانه ریلی کشور را مخدوش کرده است، اما پس از یکسال قوه قضاییه هنوز در این باره رأیی صادر نکرده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: مدعی‌العموم باید در این پرونده، مسئله ضربه به اعتماد مردم و سوء استفاده و ناتوانی در مدیریت سامانه ریلی کشور را پیگیری کند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همانطور که در نشست روز یکشنبه گذشته کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خطاب به آقای پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهر تهران و مدیرعامل سابق شرکت راه‌آهن در زمان سانحه قطار تبریز ـ مشهد گفتم، ایشان نه بر مبنای شایسته‌سالاری بلکه بر مبنای زد و بندهای حزبی سیاسی در مدیریت جدید شهرداری سمت گرفته  و پاداش خوش خدمتی خود به آقای عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی را بابت استعفایش پس از سانحه قطار و ایفای نقش ضربه‌گیر برای وزیر دریافت کرده است.

منبع: فارس

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.