تأکید بر شناسنامه‌دار کردن آسانسورها/ شرکت‌های نصب آسانسور در تبریز، فاقد نیروی متخصص، پروانه کسب و مکان
  • 1396/10/21 16:04
  • 26171
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

تأکید بر شناسنامه‌دار کردن آسانسورها/ شرکت‌های نصب آسانسور در تبریز، فاقد نیروی متخصص، پروانه کسب و مکان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی بر شناسنامه‌دار کردن آسانسورها تأکید کرد.

به گزارش زیتون، رضا مسعودی‌فر در جلسه «ساماندهی آسانسورها» بر شناسنامه‌دار کردن و بیمه بودن آسانسورها به‌ویژه در کلان‌شهر تبریز تأکید کرد.

وی گفت: برخی شرکت‌های نصب آسانسور در تبریز فاقد نیروی متخصص، پروانه کسب و مکان مشخص هستند و باید ساز و کاری تعریف شود تا دستگاه‌های دخیل در این موضوع، به صورت منسجم بر شناسنامه‌دار و بیمه کردن آسانسورها نظارت کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افزود: قطعات، تعمیر و نگهداری آسانسورها باید استاندارد باشد و شرکت‌های نصب آسانسور مسوولیت‌پذیر باشند.

بررسی نحوه تعامل سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها مبنی بر ایجاد ساز و کار لازم برای جلوگیری از قرارداد با شرکت‌های غیرمجاز، بررسی نحوه ایجاد ضمانت اجرایی لازم برای قراردادهای تیپ مصوّب در سازمان صنعت، معدن و تجارت، ایجاد هماهنگی لازم با اتحادیه مربوطه جهت برخورد با افراد غیرمجاز و تسریع در پلمب واحدهای فاقد پروانه و اقدام قانونی جهت برخورد با افراد فاقد صلاحیت و فاقد محل مشخص از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود.

بررسی نحوه جلوگیری از کارکرد آسانسورهای فاقد استاندارد، بررسی راهکار صدور گواهینامه ادواری برای آسانسورهایی که فاقد قرارداد سرویس و نگهداری با شرکت‌های مجاز توسط اداره استاندارد، امکان سنجی عدم صدور بیمه‌نامه برای آسانسورهای فاقد قرارداد سرویس و نگهداری معتبر و بررسی اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن آسانسورها با استفاده از تجربه استان تهران از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه بود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.