عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد...
  • 1396/10/20 14:08
  • 26153
یادداشت وارده /مسعود زین العابدین؛

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد...

اغتشاش ، کشته سازی و خرد کردن شیشه اماکن عمومی و شخصی، آتش زدن پرچم و... از عهده مردم خداجو بر نمی آید و این ساختارشکنان افراد ثابت و محدودی هستند که سرجهازی همه اغتشاشات هستند و سرشان در آخور اپوزوسیون و سرویس های جاسوسی است.

گروه سیاسی زیتون؛ یادداشت مسعود زین العابدین

درست در زمانی که فتنه گران 88  پس از خرابکاری های احمدی نژاد با پررویی تمام بر طبل حقانیت می کوبیدند، نیمچه فتنه 96 ظهور کرد و  حرف هایی از زبان آنها جاری شد که با موضع گیری آنها در 88 متفاوت بود. آن ها خوب فهمیدند که:
وقتی می گوییم ریشه فتنه ها در خارج از مرزهاست، دنبال مقصرتراشی نیستیم و از لایه پنهانِ یک رویدادِ به ظاهر ساده سخن می گوییم. همان طور که در فتنه 88 اعتراض به نتیجه انتخابات فقط یک روبنا بود، در فتنه 96 نیز اعتراض به مسائل اقتصادی صرفا یک بهانه برای همراه کردن مردم با سلطنت طلبان و منافقان و عوامل داخلی دستگاه های جاسوسی آمریکا، انگلستان، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی است.
اغتشاش ، کشته سازی و خرد کردن شیشه اماکن عمومی و شخصی، آتش زدن پرچم و... از عهده مردم خداجو بر نمی آید و این ساختارشکنان افراد ثابت و محدودی هستند که سرجهازی همه اغتشاشات هستند و سرشان در آخور اپوزوسیون و سرویس های جاسوسی است؛ حال فرقی ندارد که وسط یک تجمع مردمی در سال 88 داخل شوند و مسیر شعارها و اقدامات را منحرف کنند یا در سال 96، آتش بیار معرکه شوند.
در نیمچه فتنه 96 کار به جایی رسید که سید محمد خاتمی هم صراحتا از اغتشاش برائت جست و این در حالی است که او و همفکرانش در سال 88 به گونه ای دیگر عمل کردند.
درست چند روز پس از قول رئیس جمهور محترم مبنی بر اینکه دست وزیر ارتباطات روی دکمه فیلترینگ شبکه های پیام رسان نخواهد رفت، تلگرام و اینستاگرام فیلتر شدند و کانال اخبار جعلی آمد نیوز هم که با وجود مطالبات گسترده با مقاومت دولت فیلتر نمی شد، از دسترس خارج شد. 
این فیلترینگ که هر عقل سلیمی از آن جمایت می کند، این پیام روشن را نیز برای دولت عزیزمان داشت که با پروپاگاندا نمی شود کشور را اداره کرد و نباید برای خوشایند یک عده خاص، چشم بر مطالبات دلسوزان انقلاب بست. اگر همین دولت، سیاستی منطقی تر در قبال شبکه های اجتماعی اتخاذ می کرد و شورای عالی فضای مجازی را از حالت نیمه تعطیل خارج می کرد، چه بسا کار به این مرحله نمی رسید که رئیس دولت، دستان وزیرش را به دکمه فیلترینگ آلوده کند.

اینها زخم زبان نیست. عبرت های یک اتفاق است که باید اصولگرا و اصلاح طلب و معتدل؛ همگی بدان بیندیشند و هر کس قدرالسهم خود را از این اتفاقات احصا کند. 
حوادث اخیر مرز بین اغتشاش و اعتراض را به خوبی برای مردم و مسئولین مشخص کرد. مشی ما در آینده نزدیک چه خواهد بود؟!
آیا نمایندگان مجلسی که این مرز را درک کردند، در تجمع های آتی مردم  معترض مقابل درب شمال مجلس، همچنان بی تفاوت از درب شرقی وارد مجلس خواهند شد یا قبل از تبدیل اعتراض به اغتشاش، چاره جویی خواهند کرد؟
دولتی ها در تدوین لایجه برنامه و بودجه چگونه عمل خواهند کرد؟ بر خلاف وعده های انتخاباتی روی حذف یارانه ها دست خواهند گذاشت یا بر صدق و وفا عمل خواهند کرد؟!

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.