ساخت قطعه ای برای کاهش مصرف سوخت و افزایش توان خودروهای ایرانی
  • 1396/10/19 11:32
  • 26141

ساخت قطعه ای برای کاهش مصرف سوخت و افزایش توان خودروهای ایرانی

محققان تبریزی موفق به ساخت قطعه‌ای برای کاهش مصرف سوخت و افزایش توان خودروهای ایرانی شدند.

به گزارش زیتون، علیرضا پورمهدی سنگستانی، مجری این طرح گفت: طرح کاهش مصرف سوخت و افزایش توان خودروهای ایرانی در قالب ساخت قطعه‌ای با اجرای پروژه SMC به منظور کاهش مصرف سوخت در خودروها و کمک به کمتر آلوده شدن  محیط زیست همزمان با افزایش توان و گشتاور برای خودروهای ایرانی طراحی و ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت آرمان صنعت سردرود مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، در ادامه با بیان اینکه با نصب این قطعه می‌توان مصرف سوخت در خودروهای بنزینی را به بطور متوسط 17 درصد کاهش داد، افزود: این قطعه قابلیت نصب سریع بر روی تمام خودروهای بنزینی و دوگانه سوز ایرانی است و به علت قیمت پایین امکان خرید برای تمام رانندگان تاکسی و آژانس‌ها فراهم شده است.

به گفته وی اکثر خودروها در سر بالایی‌هایی که شیب زیادی دارند دچار مشکل می‌شوند که با نصب این قطعه بر روی آنها می‌توان این مشکل را با افزایش گشتاور کمتر کرد.

پورمهدی سنگستانی با بیان اینکه این دستگاه بدون نیاز به استفاده از برق خودرو یا باطری کار می‌کند، تصریح کرد: این قطعه نمونه کوچک شده‌ای از توربو شارژر است و سازگاری بیشتری نیز با خودروهای ایرانی دارد و یک بیستم هزینه یک توربو شارژر چینی است.

مدیرعامل شرکت آرمان صنعت سردرود مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجان‌شرقی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به هزینه و مدت اجرای این پروژه گفت: این طرح با هزینه30 میلیون تومان و در مدت 6 ماه کلیه مراحل طراحی، ساخت و تست آن صورت گرفته است.

وی در خصوص برنامه‌های آینده این شرکت افزود: ساخت قطعات و دستگاه‌هایی برای افزودن آرامش هنگام رانندگی، کاهش هزینه‌های مصرفی و غیرمصرفی در خودروها در راستای جلوگیری از ورود قطعات از خارج کشور و همچنین افزایش ایمنی در خودروها ساخت ایران از دیگر برنامه‌های این شرکت است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.