تولید سیگار در کشور ۱۰درصد رشد کرد
  • 1396/10/19 10:48
  • 26137

تولید سیگار در کشور ۱۰درصد رشد کرد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفت: در 9 ماهه سال جاری، واردات سیگار با کاهش 39 درصدی، صادرات با افزایش 21 درصدی، و قاچاق با 31 درصد کاهش روبرو بوده است.

به گزارش زیتون، علی اصغر رمزی در توضیح میزان واردات سیگار به کشور در 9 ماهه سال جاری بیان کرد:  در 9 ماهه سال جاری واردات سیگار به 2 میلیارد و 23 میلیون نخ کاهش یافته که این رقم در سال گذشته معادل 3 میلیارد و 660 میلیون نخ بوده است.
 

وی در ادامه افزود: در مدت فوق  با کاهش 39 درصدی، افزایش 21 درصدی صادرات، کاهش 31 درصدی  قاچاق روبرو بوده ایم و تولید سیگار در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور  با اشاره به کاهش قاچاق سیگار در کشور تصریح کرد: برآورد قاچاق سیگار در 9 ماهه سال جاری 3 میلیارد و 97 میلیون نخ است که این رقم در مدت مشابه سال قبل معادل 5 میلیارد و 75 میلیون نخ بوده و این نشان از کاهش میزان قاچاق در سال جاری است.

رمزی تاکید کرد: از ظرفیت‌های خالی برخی از واحدهای تولیدی استفاده شد که نتیجه آن کاهش واردات و قاچاق و افزایش تولید، ارزش افزوده، اشتغال و سرمایه گذاری خارجی و داخلی بوده است.

وی با بیان افزایش تولید سیگار در کشور اظهار کرد: در جهت کاهش شدید واردات و قاچاق و افزایش سهم تولیدات داخل کشور در مصرف کشور از 53 درصد مربوط به سه سال گذشته به بیش از 90 درصد در سال 96 شکل گرفته که ناشی از اجرای تبصره 3 ماده 102 قانون برنامه پنجم توسعه کشور بوده است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در انتها خاطر نشان کرد: مجوز توزیع کنندگان موجود در کشور در صورت فروش سیگار به صورت عمده و خرده فروشی که به اماکنی که فاقد مجوز این مرکز یا فاقد پروانه خرده فروشی از اتحادیه خواربارفروش و سوپر مارکت هستند باطل می‌شود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.