از حضور پر شور دهه هفتادی ها تا دست نوشته های مردمی/ اختلاس گران و مسئولین غرب زده مسببین اصلی مشکلات از منظر مردم
  • 1396/10/16 14:20
  • 26109
حاشیه نگاری زیتون از راهپیمایی مردم تبریز در محکومیت اغتشاشات؛

از حضور پر شور دهه هفتادی ها تا دست نوشته های مردمی/ اختلاس گران و مسئولین غرب زده مسببین اصلی مشکلات از منظر مردم

گذشته از حضور اقشار مختلف مردم با تیپ ها و قیافه های متفاوت و البته سیاسیون و مسئولین با تفکرات و نگرشهای متنوع، تمایز در شعارها و دست نوشته های مردم را می توان نقطه اوج تجمع دیروز دانست.

به گزارش زیتون، روز گذشته تجمع اعتراضی مردم تبریز در محکومیت اقدامات اغتشاش گران در برخی شهرها همزمان با سراسر کشور در میدان ساعت این شهر برگزار شد.

از آغاز خطبه های نماز جمعه این هفته و ازدحام قابل توجه جمعیت مشخص بود که مردم همچون 9 دی با خشم و نفرت از آشوبگران و فتنه گران، پرشور به صحنه آمده اند. ازدحام جمعیت به گونه ای بود که صفوف نماز به خارج از مصلی بزرگ تبریز هم کشیده شد.

حضور چشمگیر جوانان به خصوص دهه هفتادی ها از نقاط قابل توجه دیگر این اجتماع بود. ظاهرا این نسل از انقلاب برای دفاع از حیثیت خود به میدان آمده بودند که مدتهاست مورد هجمه و دست آویز فتنه گران و خارج نشینان قرار گرفته است.

گذشته از حضور اقشار مختلف مردم با تیپ ها و قیافه های متفاوت و البته سیاسیون و مسئولین با تفکرات و نگرشهای متنوع، تمایز در شعارها و دست نوشته های مردم را می توان نقطه اوج تجمع دیروز دانست. هرچند مجری و مردم یک صدا دفاع از انقلاب و ولی فقیه را فریاد می زدند، اما مردم خواسته هایی دیگری هم داشتند که تنها روی کاغذ نوشته ها باقی ماند.

آنچه که در دست نوشته های مردم دیده می شد علاوه بر لزوم پایان اغتشاشات و برخود با هنجارشکن ها، برخورد با مسئولینی بود که به مسائل بی توجهی می کنند. 

برخورد قاطع با اختلاس گران و چپاول گران سرمایه های ملی، نکته ای بود که روی دست نوشته های مردمی به چشم می خورد. موضوعی که در این سالهای اخیر متاسفانه متداول شده و مردم این موضوع را یکی از دلایل اصلی مشکلات اقتصادی کشور و مردم می دانند.

 

جدایی مسئولین از مردم و غربزدگی و بی توجهی به توانمندی های داخلی و دل بستن به خارج سوژه بعدی دست نوشته های مردمی بود، که این موضوع را دلیل اصلی بهانه دادن به اغتشاشات معرفی کردند. در این سالها همواره توجه به اقتصاد مقاومتی و درون زا موضوع مهمی بود که بارها رهبر انقلاب به آن تاکید داشته اند اما دستگاههای دولتی تنها به نگارش شعار ها و صحبتها به روی بنر و نامه بسنده کردند و هیچگاه عزم لازم برای پیاده کردن آن دیده نشده است.

جدایی مسئولین از مردم و زندگی اشرافی برخی از آنها هم مورد توجه مردم قرار گرفت و همین مسئله موجب شد دست نوشته های فراوانی در این مضمون نوشته شود. اشرافی گری و دنیازدگی مسئولین دولتی موضوعی بود که امام خمینی هم بار ها آن را نکوهش کرده بود و توصیه داشت مسئولین مراقی این مسئله مهم باشند.

روز گذشته هرچند مردم تبریز و آذربایجان شرقی یک پارچه برای دفاع از انقلاب به میدان آمدند اما مشکلات و مسببین بروز این مشکلات را هم فراموش نکردند. به گونه ای که در شعارها و مطالاتشان هم این موضوع به عینه مشهود بود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.