دشمن برای رسیدن به عوامل شوم خود درصدد ورود داعش به کشور و کشته سازی است/ شعور دینی مردم آذربایجان باز هم تاریخ‌ساز شد
  • 1396/10/16 10:10
  • 26104
امام جمعه تبریز:

دشمن برای رسیدن به عوامل شوم خود درصدد ورود داعش به کشور و کشته سازی است/ شعور دینی مردم آذربایجان باز هم تاریخ‌ساز شد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مردم بصیر و انقلابی که اعتراضات به حق اقتصادی داشتند، صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند

به گزارش زیتون، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم  در خطبه‌های نماز جمعه تبریز که با حضور پرشور مردم و وزیر ارشاد اسلامی برگزار شد، با تاکید بر اینکه بر اساس آیات و روایات، دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به اسلام و انقلاب است اظهار کرد: هیچگاه نباید از لبخند دشمن فریب خورد.  

وی با بیان اینکه نباید در خواب غفلت بود، چراکه دشمن همیشه بیدار است افزود: امیرالمومنین تاکید دارند که اگر مردم و مسئولان در خواب غفلت باشند، با لگد دشمن از خواب غفلت بیدار خواهند شد که دیگر دیر خواهد بود. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه سالروز قیام تاریخی قم به خاطر مقاله موهون ساواک نباید فراموش شود چراکه برگ زرینی در انقلاب اسلامی است گفت: روزهای سال به خودی خود، همه برابر است ولی این انسان‌ها هستند که روز‌ها را از سایرین استثنا می‌کنند و روز‌ها را تاریخی می‌کنند.  

وی با تاکید بر اینکه از 19 دی 1356 و قیام‌های انقلابی مردم، باید عبرت بگیریم تصریح کرد: بدانیم که باید دشمن را بهتر بشناسیم و به موقع با هر وسیله‌ای که در اختیار داریم در برابر دشمن بایستیم. 

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه دشمنان جهانی اسلام و انقلاب اسلامی، به ویژه آمریکا و صهیونیسم در برابر ایران می‌خواهند قد علم کنند خاطر نشان کرد: به حول و قوه الهی دشمنان نمی‌توانند به هدف خود برسند. 

امام جمعه تبریز در ادامه، اغتشاشات توطئه گران علیه مردم و تخریب اموال عمومی برخی نقاط کشور در هفته اخیر را یادآور شد و گفت: در ماه‌های اخیر مردم نسبت به اقتصاد و دریافت دارایی خود از برخی موسسات مالی عیرمجاز، مطالباتی داشتند که برخی برای تامین انتظارات خود از راه‌های صحیح وارد نشدند و متاسفانه دشمنان سوء استفاده کردند. 

وی با اشاره به اینکه مردم بصیر و انقلابی که اعتراضات به حق اقتصادی داشتند، صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند افزود: خود مردم در مقابل این توطئه‌ها ایستاده و مقابله کردند. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه در این فتنه، معلوم شد که آمریکا و اسرائیل چقدر با ایرانی‌ها دشمنی داشتند تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه حتی اجازه ارسال دارو را به بهانه تحریم نداده و مردم ایران را به عنوان یاغی و تروریست معرفی کردند که حال می‌بینیم برای ملت ایران دل می‌سوزانند و ادعای دفاع از مردم دارند. 

وی با اشاره به اینکه تنها راه حل رفع مشکلات کشور، همدلی و همکاری مردم با دولت، همدلی روسای قوای سه گانه کشور و همه دستگاه‌ها و نهادهاست اضافه کرد: همه باید دست به دست هم دهند و برای رفع تنگناهای اقتصادی و برای حل مشکلات تورم، رکود و بیکاری اقدام کنند که دستگاه‌های دولتی در تلاش هستند ولی باید جدیت خود را افزایش دهند. 

امام جمعه تبریز با بیان اینکه باید از مردم تبریز و مردم غیرتمند آذربایجان قدردانی کنم، اضافه کرد:  آفرین بر شعور مردم تبریز و غیورمردان آذربایجان که خود را با توطئه گران و فتنه گران همراه نکردند.  انتظاری هم غیر از این نبود که در شهر حسینی تبریز، خدای نکرده شعارهای دیگری داده و با توطئه گران همصدا شوند. 

وی با تاکید بر اینکه امروز، روز وحدت و همدلی دولت و مردم و گروه‌های سیاسی و احزاب و... در برابر دشمن است گفت:  اگر در درون خود حرفی داریم، این‌ها سخنان خانوادگی است ولی در برابر دشمن باید یک حرف مشترک داشته باشیم. 

امام جمعه تبریز در پایان با قدردانی از نیروی انتظامی و تشکیلات امنیتی در تامین امنیت مردم درروزهای اخیر، ابرازداشت:  اعتراض با اغتشاش فرق دارد، ضمن اینکه هر چقدر شورش و فتنه افزایش یابد، آذربایجان بیدار است و پشت این نظام و انقلاب را خالی نخواهد کرد. 

وی با بیان اینکه دشمن برای رسیدن به اهداف خود از طریق این توطئه‌ها تلاش می‌کند اظهار کرد: دشمن در صدد ارسال عوامل داعش به این کشور بود که وزارت اطلاعات آنها را دستگیر کرد. 

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه می‌خواهند پروژه کشته سازی را دنبال کرده و آن را به گردن نیروی انتظامی بیاندازند تصریح کرد:  رعایت آرامش و متانت و پیروی از فرمایشات رهبری رمز سربلندی در این فتنه‌هاست.  

وی با اشاره به اینکه تبریز و آذربایجان شرقی همیشه اولین بوده و در این قضیه هم به عنوان اولین در مقابله با توطئه خود را نشان داده است، خاطرنشان کرد:  باید اتحاد و اتفاق و صمیمیت در بین ملت افزایش یابد ضمن اینکه مسئولان هم تلاش جدی برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم داشته باشند. 

امام جمعه تبریز تاکید کرد: امروز مردم آذربایجان در تمام شهر‌ها این اتحاد را نمایش داده و در برابر توطئه گران یکدلی و برائت از فتنه گر و وفاداری به انقلاب و رهبری را نشان می‌دهند. 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.