فعالیت کانون‌های قرآن و عترت (ع) در دانشگاه ها هدفمند شود/ هر دانشگاه به صورت سلیقه‌ای فعالیت می کند
  • 1396/10/13 10:52
  • 26085
دبیر کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز:

فعالیت کانون‌های قرآن و عترت (ع) در دانشگاه ها هدفمند شود/ هر دانشگاه به صورت سلیقه‌ای فعالیت می کند

دبیر کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز خواستار هدفمند شدن و ساماندهی فعالیت‌های این کانون در سطح دانشگاه‌های کشور شد.

به گزارش زیتون، مهدی عبدزاده، اظهار داشت: متاسفانه کانون قرآن و عترت (ع) با توجه به اینکه جزو اولین کانون‌های تاسیس شده در دانشگاه‌های کشور است، ولی با این وجود در هر دانشگاه به صورت سلیقه‌ای فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه فعالیت این کانون‌ها در هر دانشگاهی با نهاد و مدیریت خاصی صورت می‌گیرد، افزود: در صورت ساماندهی می‌توان برای توسعه فعالیت‌های بیشتر و تاثیرگذار انسجام لازم را انجام داد.

فعالیت کانون‌های قرآن و عترت (ع) در دانشگاه‌ها هدفمند شود

دبیر کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز اضافه کرد: تا زمانی که انسجام مورد نیاز برای کار وجود نداشته باشد و اتحادیه‌ای در همین راستا برای ارتباط قوی بین تمام کانون‌ها وجود نداشته باشد، نمی‌توان آموزه‌ها دینی و اسلامی و به خصوص فرهنگ و ارزش‌های اسلام واقعی را در جامعه و محیط دانشگاه نهادینه کرد.

عبدزاده، در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز در سال 1378  بیشتر به منظور گسترش فعالیت‌های قرآن و عترت (ع) در سطح دانشگاه و نهادینه کردن ارزش‌های اصیل اسلامی و ارتقاء سطح فرهنگ و اخلاق تاسیس شده است، اظهار داشت: این کانون متصدی اجرای برنامه‌های قرآنی و مذهبی در دانشگاه است ولی آن چه از فعالیت‌های قرآنی در نظر است بیشتر برگزاری کلاس‌های قرآنی است.

وی ادامه داد: رویکرد کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز امسال توسعه فعالیت‌های دیگر و ارتباط با سایر کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی بوده است تا شاید بتوانیم به سهم خود نشان دهیم که قرآن و عترت (ع) در تمام زمینه‌ها حرفی برای گفتن دارد.

برنامه های اجرایی کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز متحول شده است

دبیر کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز با بیان اینکه از آن جایی که دین اسلام، دینی کامل است و در تمام زمینه‌ها برنامه‌ای کامل دارد، خاطرنشان کرد: ائمه اطهار(ع) همگی نوری واحد هستند و در این زمینه نیز این کانون با برگزاری نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی تحت عنوان منهاج اولین قدم را برای ترویج و تبیین اندیشه‌های دینی و معنوی در دانشگاه و به خصوص آشنایی بیشتر دانشجویان و دانشگاهیان با سبک زندگی ائمه اطهار(ع) برداشته است.

به گفته وی برنامه‌های کانون در سال‌جاری با مشاوره و همکاری دانشجویان علاقمند و فعال این عرصه ساماندهی شده به طوریکه هم اکنون مخاطبان زیادی جذب این کانون شده و از دیگر دانشگاه‌های کشور نیز استقبال شده است.

آغاز جشنواره قرآنی، هنری و پژوهشی منهاج در دانشگاه تبریز

عبدزاده، برپایی مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود، برگزاری کلاس های قرآنی( حفظ، روانخوانی و تدبر)، برگزاری کلاس سیر مطالعاتی، برگزاری جشن وحدت به مناسبت هفته وحدت، برگزاری مسابقه تلگرامی هفتگی منهاج، برگزاری برنامه مناجات خوانی بر سر مزار شهدای دانشگاه، برگزاری اولین نمایشگاه فرهنگی اجتماعی منهاج (با محوریت کتاب) و همچنین شروع جشنواره قرآنی، هنری و پژوهشی منهاج را از جمله برنامه های نیم سال اول این کانون برشمرد.

وی با اشاره به دیگر فعالیت ها و برنامه های کانون در نیمسال دوم نیز یاد آور شد: برپایی ادامه جشنواره منهاج، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری دومین نمایشگاه فرهنگی اجتماعی منهاج، برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس، برگزاری اردوی ی کروزه برای دوستان قرآنی، حضور در کارهای خیریه و برنامه های دیگر از جمله آنها است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.