ورکشاپ استانی دانشجویان هنرمند با موضوع مدافعان حرم
 • 1396/10/11 14:35
 • 26072
بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی برگزار می کند؛

ورکشاپ استانی دانشجویان هنرمند با موضوع مدافعان حرم

دانشجویان هنرمند دانشگاه های مختلف استان می توانند پس از ثبت نام آثار خود را در بخش های تصویر سازی ، نقاشی ، خوشنویسی و طراحی پوستر برای شرکت در ورکشاپ ارسال نمایند

به گزارش  زیتون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی در راستای تبیین جایگاه والای شهدای مدافع حرم ، اقدام به برگزاری ورکشاپ استانی با موضوع شهدای مدافع حرم نموده است.

دانشجویان هنرمند دانشگاه های مختلف استان می توانند پس از ثبت نام آثار خود را در بخش های تصویر سازی ، نقاشی ، خوشنویسی و طراحی پوستر برای شرکت در ورکشاپ ارسال نمایند

زمان برگزاری ورکشاپ 12 بهمن ماه از ساعت 9 صبح الی 17 عصر در فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار خواهد شد

photo_۲۰۱۷-۱۲-۲۶_۱۳-۲۵-۲۷.jpg

شرایط عمومی شرکت در ورکشاپ دانشجویی مدافعان حرم:

 • شرکت برای عموم دانشجویان هنرمند دانشگاه های استان آزاد می باشد
 • تکنیک اجرای اثر آزاد می باشد
 • آثار ارسالی نباید از آثار سایر هنرمندان کپی شده باشد
 • بسیج دانشجویی استان امکان بهره برداری از آثار شرکت کنندگان را با درج نام صاحب اثر خواهد داشت
 • ابزار های اجرایی بر عهده شرکت کننده می باشد
 • سه پایه ، کاغذ کلاسه بخش خوشنویسی و CD ذخیره سازی طرح ها توسط بسیج دانشجویی استان آماده خواهد شد


جهت شرکت در این ورکشاپ می بایست مشخصات زیر را به شناسه تلگرامی (t.me/ali_akbar_gh) ارسال نمائید

نام و نام خانوادگی / نام پدر/نام دانشگاه/کد ملی/رشته تحصیلی/شماره همراه/انتخاب بخش مورد نظر(تصویر سازی ، نقاشی/طراحی پوستر/خوشنویسی)

مهلت ثبت نام تا 10 بهمن ماه سال جاری خواهد بود.

توضیحات تکمیلی :

ورکشاپ

ورکشاپ هنری نوعی کارگاه آموزشی محسوب می شود که بسته با موضوع، مطالبی در آن آموزش داده می شود.سپس شرکت کنندگان شروع به کار کرده وبا توجه به دانسته های قبلی و آموزش های داده شده ی فعلی یک اثر خلق میکنند.در پایان اگر نهاد اجرا کننده تمایل داشته باشد برای برگزیدگان جوایزی در نظر میگرد.
 باهمین روال دوساعت اول توسط اساتید که داورن ورکشاپ نیز محسوب میشوند برای هر بخش مطالبی ارائه شده و کار عملی اجرا می شود سپس شرکت کنندگان شروع به کار می کنند.ودر پایان آثار داوری شده وبه سه اثر برگزیده جایزه تعلق خواهد گرفت.

تصویرسازی

تصویرسازی یا تصویرگری یکی از زیرشاخه‌های هنرهای تجسمی است و به نوعی از اثر خلاقانه‌ی تصویری گفته می‌شود که القاکننده‌ی تجسمی یک مفهوم یا روایت با فرم بصری است. این مفهوم و روایت می‌تواند داستان، شعر، مقاله‌ای در روزنامه و کتاب و حتی تبلیغات تجاری، سرگرمی‌ها و اشکال و فرم‌های روی کالاها و لباس‌ها باشد.

تصویرگری، نقاشی روایی است. راوی مجسّمِ متن؛ همراه یا بدون متن کار برد دارد، و می‌تواند دنباله‌دار، یا تک فریم باشد. تفاوت اصلی تصویرگری با نقاشی، هدفمند بودن آن برای کاربرد مشخص، درنظر گرفتن مخاطب و سفارش‌دهنده است و از این نظر مشابهات بسیاری با طراحی گرافیک دارد.

مهم ترین اهداف تصویر گری:
۱.انتقال پیام
۲.تقویت قوه تجسم وخلاقیت
۳.ایجاد رابطه های عاطفی_عقلانی
۴.راهنمایی درک بهتر مفاهیم متن
۵.تشویق به هنر و آشنایی با شیوه های گوناگون

از انواع تصویرگری می‌توان :

نقاشی‌های داخل کتاب‌های کودک و روی جلد کتاب‌های بزرگسال (و گاه داخلی برای متن- که در ایران، تصویرگری برای متن بزرگسال کمتر رایج است)، نقاشی‌های روی پوسترهای تبلیغاتی و اقلام تجاری، داستان‌های مصور (کمیک استریپ)، و طراحی‌ها و نقاشی‌های داخل مجلات و روزنامه‌ها را نام برد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.