اقدامات اخیر دولت به نوعی شباهتی به سال های74 دارد/ با نگاه به بیرون نمی شود مشکلات اقتصادی کشور را حل کرد/مسببان حادثه قطار بجای مجازات ارتقای مقام یافتند
  • 1396/10/12 16:20
  • 26065
بیگی در دانشگاه فرهنگیان مطرح کرد:

اقدامات اخیر دولت به نوعی شباهتی به سال های74 دارد/ با نگاه به بیرون نمی شود مشکلات اقتصادی کشور را حل کرد/مسببان حادثه قطار بجای مجازات ارتقای مقام یافتند

بیگی افزود: ریل گذاری دولت در حوزه اقتصاد درست نبوده است، به فرمایشات رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی کم توجهی شد، در عین حال در برخی موارد به مشکلات عدیده اقتصادی می افزاییم.

به گزازش زیتون احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامی داشت روز بضیرت، در دانشگاه پردیس فرهنگیان گفت: 9دی یک خیزش ملی و حرکت مردمی بود که در تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسید

وی گفت: باید مسائل فتنه 88 را  با  بصیرت مرور کنیم تا زنگار گذشت زمان را از روی حوادث بزداییم و با اشراف بیشتری به موضوعات نگاه کنیم. 9دی میعاد مجدد جمهوری اسلامی ایران است. جمهوری اسلامی ایران از 2 مولفه اصلی جمهوریت و اسلامیت تشکیل شده است. برآیند جمهوریت به برکت انقلاب اسلامی برآمده از اراده ملت متجلی شده است و مردم، در انتخابات نتیجه اراده خود را می بینند.

وی اضافه کرد: در جریان انتخابات 88، آن دسته از افراد که تصور می کردند حتما کاندیدای مورد نظر آن ها پیروز میدان خواهد شد، وقتی با واقعیت شکست مواجه شدند، اساس انتخابات را مورد تردید قرار دادند و این امر باعث وجود آمدن رخنه در بین صفوف ملت ایران شد.

وی افزود:در چنین شرایطی که موضوع جمهوریت نظام مورد تردید قرار گرفت، اسلامیت نظام در دفاع از جمهوریت، خود را نشان داد و مقام معظم رهبری به عنوان ولایت و اسلامیت در جمهوری اسلامی ایران، مدافع نتیجه انتخابات می شوند و این همان مفهومی است که از جایگاه ولایت فقیه می توان نتیجه گرفت.در انتخابات 88،  جایگاه ولایت خود را بیش از پیش نشان داد.

وی خاطر نشان کرد: استحکام و پافشاری رهبر معظم انقلاب موکول به شخص خاصی نبود،چراکه مشابه همین مورد را در انتخابات سال92 شاهد بودیم و با اندک تغییر می شد نتیجه انتخابات تغییر یابد .ولی مقام معظم رهبری بر روی نتیجه انتخابات پافشاری کردند و فرمودند که همه باید به رای و نظر مردم تمکین کنند.

عضو کمیسیون شورا ها در مجلس گفت: با استمرار تنش ها و مناقشاتی که در طول بعد از انتخابات رخ داد،  در روز 9دی جمهوریت در دفاع از ولایت  در صحنه حاضر شد و بار دیگر اثبات کرد که جمهوریت  نظام پشتیبان ولایت است  و این رمز بقا و پایداری جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال بعد از انقلاب اسلامی است.9دی به عنوان ولادت مجدد جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ماندگار شد.

وی با اشاره به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت تصریح کرد: پیروزی های جبهه مقاومت در رویارویی با استکبار، مدیون استمرار و پیروی از ولایت است.زمانیکه از حاج قاسم سوال می شود که چگونه توانسته اید خود را در جهان اسلام به عنوان شخصیت برجسته و مبارز ، مطرح سازید، جواب می دهد که من در بیانات مقام معظم رهبری، آنچه را که معظم له به من گوشزد و تدبیر می کنند،ذره ای تردید ندارم که فرمایشات ایشان کلید پیروزی است. چراکه به تدابیر رهبر معظم انقلاب اعتقاد قلبی دارم. جمهوری اسلامی ایران پایان گروه تروریستی داعش را به جهانیان اعلام می کند.

بیگی با بیان اینکه مشکلات اخیر اقتصادی، ما را عملا از درک این پیروزی ها غافل کرده افزود: مردم ایران، حلاوت و شیرینی این پیروزی بزرگ را متوجه نمی شوند ولی ابر قدرت ها و کشورهای غربی و کشورهای مرتجع عرب، به خوبی این شکست بزرگ را برای خود لمس می کنند. زیرا با تمام توان وارد صحنه شدند تا محور مقاومت را از بین ببرند ولی  با شکست روبه رو شده اند.این موفقیت، پیروزی تفکری است که عزت و پیروزی را در پافشاری بر آرمان های درون زای قدرت جمهوری اسلامی می دانست.

نماینده مردم تبریز تاکید کرد:این پیروزی های بزرگ در عرصه مقاومت برای  مسئولین کشور باید الگو قرار بگیرد زیرا با تکیه بر قدرت درون زای کشور، توانستیم امنیت کشور و محیط پیرامونی خود را به دست بیاوریم.کشورهایی که امنیت خود را به قدرت های بیرونی وابسته کرده اند.همچنان از از مشکلات امنیتی رنج می برند. ریشه موفقیت های اخیر در تاریخ دفاع مقدس ما نهفته است. جنگ تحمیلی برای کشور ما تهدید آمیز بود ولی با رشادت های مردم و پیروی از ولایت تبدیل به فرصت شد .پیروزی در دفاع مقدس در حاصل کار مردمی و نگاه به داخل کشور بود.

وی خاطر نشان کرد: جهان به عنوان یک قدرت بزرگ، جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته است ولی در مقابله با وضعیت اقتصادی جامعه، اظهار عجز و ناتوانی می کنیم. تکیه بر نیروی درونی  و مردمی و با الهام گیری از تفکر جهادی می توان مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل کرد، هیچ گاه نمی توان با نگاه به خارج و التماس از بیگانه، بر مشکلات کشور فائق امد.انتظار داریم بیگانگان در پرتو برجام به داد ملت ایران برسند.راه برون رفت از این مشکلات در گرو اطاعت از بیگانه نیست بلکه با پرچمداری رهبر انقلاب و نگاه به درون کشور میتوان این مشکلات را حل کرد.

وی با اشاره به ابلاغ اقتصاد مقاومتی از طرف رهبر معظم انقلاب گفت: وقتی رهبر اقلاب، اقتصاد مقاومتی را ابلاغ می کند، مسئولین دولتی فقط فرمایشات رهبری را تکرار می کنند ولی کسی در مرحله اجرا، کاری انجام نمی شود به همین خاطر وضع اقتصادی کشور، این چنین به مشکلات دچار شده است. مسئولین دولتی در 4سال اول فقط در حد حرف زدن عمل کردند ولی کار اجرایی انجام ندادند.آمار هایی ارائه می دهند که متناسب با وضع موجود نیست.نرخ سودهای بانکی بالاست.نرخ بیکاری بالاتر از آمارهای نشان داده شده است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: مردم در خصوص راهبردهای اقتصادی دولت، گشایشی احساس نمی کنند .کسانیکه از دسترج خود تامین می شوند در شرایط نامساعدی به سر می برند. دولت باید این پیام ملت را بشنود و درسیاست گزاری های خود تجدید نظر کند.منابع گران قیمتی را در اختیار داریم که باید به درستی مدیریت شوند و اسباب گشایش وضع اقتصادی مردم را فراهم کند. متاسفانه این منابع در جاهایی صرف می شود که صرفه اقتصادی برای کشور ندارد.

بیگی افزود: در زلزله کرمانشاه، به جای اینکه به مشکلات مردم رسیده شود، تبدیل به تسویه حساب های سیاسی کردند. برخی مسئولین اعلام کردن که همه افراد کشته شده از ساکنین مسکن مهر بودند که در آخر معلوم شد فقط 2 نفر در مسکن مهر کشته شده اند. بجای مرحم گذاشتن بر زخم مردم، نمک به زخم مردم زلزله دیده زدند. 

وی اضافه کرد: منابع مسکن مهر در دولت دهم به طور کامل به دولت برگشت داده شد و باعث چرخیدن اقتصاد کشور شد،افزایش قیمت بنزین، راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی نیست، قرار بود وزیر آموزش و پرورش را بخاطر 8هزار میلیارد تومان صندوق ذخیره فرهنگیان را استیضاح کنیم ولی دولت با عوض کردن وزیر، این سوال را عملا پاسخ نداد، از رئیس جمهور سوال شد ماجرای این صندوق چیست، رئیس جمهور گفت که چه لزومی دارد که این قدر فساد،فساد می کنید.

نماینده مردم آذربایجان گفت: موضوع هدف مندی یارانه ها نوعی پیمان بین دولت و ملت بود که با افزایش قیمت ها میزان یارانه مردم نیز افزایش یابد. اما دولت در بودجه 97،مغایر با این عمل می کند. اقدامات اخیر دولت به نوعی شباهتی به سال های74 دارد زمانیکه که در دولت هاشمی رویکردی در نظر گرفته شد که باعث اعتراضات مردمی شد.

وی عنوان کرد: ریل گذاری دولت در حوزه اقتصاد درست نبوده است.به فرمایشات رهبری در موضوع اقتصاد گوش نکردیم، در عین حال در برخی موارد به مشکلات عدیده اقتصادی می افزاییم. اقدامات اشتباه دولت در واردات، از جمله واردات خودرو  از جمله اقدامات نادرست دولت است.

بیگی خاطر نشان کرد: ما نمی توانیم حادثه قطار را فراموش کنیم.حادثه ای که بیش از50کشته داشت ولی هنور مسببان این حادثه نه تنها مجازات نشدند بلکه ارتقای پست می یابند. معاون حمل و نقل شهرداری تهران مقصر اصلی حادثه قطار آذربایجان بود.متاسفانه تعلقات حزبی را بر منافع مردم ترجیح داده می شود.در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، اعلام عزای عمومی می کنند ولی در قبال حادثه قطار بی تفاوت هستیم.بعد از 1سال هنوز جنازه برخی از افراد داخل قطار پیدا نشده است.

نماینده مجلس تصریح کرد: کشور ما نیازمند وحدت ملی است. راهپیمایی اربعین نماد وحدت ملی است. اقوام مختلف در کشور ما به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند .اتفاقات  مختلف در ورزشگاه ها دوراز شان مردم ایران است.

بیگی در ادامه در پاسخ به سوال دانشجویان مختلف گفت: الان کسانیکه قبلا وعده ها و قول ها دادند باید پاسخ گوی اقدامات خویش باشند.همه دولت های مختلف نقص هایی را داشتند. آمادگی برگزاری مناظره داریم همان طور که قرار بود با دکتر پزشکیان مناظره انجام بگیرد .وزیر راه باید پاسخ گوی اقدامات خود باشد. 

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.