قرار ما این نبود
  • 1396/10/09 13:11
  • 26054
یادداشت/ منصور صادقی اصل

قرار ما این نبود

مشکل اصلی کشور ما بی عدالتی، تبعیض و پرخوری عده ای و گرسنگی عده ای دیگر است. همه باید بفهمند و درک ‌کنند که یک مدیر و مسئول در تراز این نظام کسی است که شبیه شهدا باشد.

گروه سیاسی زیتون؛یادداشت/منصور صادقی اصل

   تصویری که مردم خراسان از شهید برونسی بعنوان یکی از فرماندهان دفاع مقدس دارند این است که: این شهید وقتی  زخمی و خسته چند روزی از جبهه به مرخصی می آمد سعی می کرد با کارگری و بنایی برای چند فقیر و نیازمند چیزی فراهم کند.

 یا تصویری که مردم ارومیه از شهید باکری دارند، چه آن زمان که شهردار ارومیه بود. پا به پای کارگران شهرداری  کارگری می کرد و  وقتی هم که به عنوان فرمانده لشکر عاشورا منصوب شد فرصت پیدا می کرد بصورت گمنام به  تخلیه کامیونهای باری لشگر می‌پرداخت.

 یا تصویری که مردم  گیلان از شهید املاکی دارند : به هنگام عملیات شیمیایی دشمن. ماسکش را به رزمنده دیگری داد و خود در همان جا به شهادت رسید.

 اینها تصاویری استکه مردم  تک تک  نقاط ایران از خادمین و رزمندگان و مسئولین در تراز خود و انقلاب اسلامی  دارند .

گویی امروز این خاطرات  و این تصاویر مشکل‌ساز شده است ؟

مگر نه اینکه از ابتدا  قرار ما این بود که مسئولین ما اینگونه باشند؟

در حال حاضر اکثر مسئولین ما اینگونه نیستند و این اصلی‌ترین مشکل جامعه ماست. مشکل این کشور. امریکا و اسراییل و انگلیس و ال سعود نیست. آنها بدون همکاری عوامل داخلی هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

مشکل اصلی کشور ما بی عدالتی، تبعیض و پرخوری عده ای و گرسنگی عده ای دیگر است. همه باید بفهمند و درک ‌کنند که یک مدیر و مسئول در تراز این نظام کسی است که شبیه این شهدا باشد .هر مسئولی  که نمی تواند همسطح مردم زندگی کند و چنین آمادگی ای ندارد بهتر است کار را به دیگری واگذار کند.

 متاسفانه در طول این مدت عوامل آگاه و نا آگاه داخلی و خارجی به بهانه های مختلف عده ای نامحرم و نفوذی را  بر این مردم حاکم کردند .
کسانی را انتخاب کردند. بها و میدان دادند که هیچ شباهتی به این شهدا و این مردم ندارند. همین عامل باعث گردید که آستانه تحمل مشکلات و شدائد توسط مردم، به پایین ترین حد خود  تنزل یابد.

راهکار حل مسئله بسیار ساده است: همگان باید خود را از نظر میزان برخورداری از رفاه و بیت المال به سطح مردم برسانند. اموالی را که انبار کرده اند رها کنند. از بالای شهر و حلقه تیم های حفاظتی خارج شده به داخل مردم کوچ کنند.
 

  آنگاه مردم به راحتی همه  مشکلات اقتصادی را تحمل می کنند. دشمنان داخلی و خارجی نظام نیز نمی توانند از التهاب های موجود در جامعه سوء استفاده نموده و مردم را علیه این و آن تحریک نمایند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.