چند خط زیارت عاشورا یک دختر را منقلب کرد/ دیدار متفاوت با رهبر انقلاب/ شهیدی که حاجت داد
  • 1396/10/10 11:51
  • 26042
روایت حاج رحیم صارمی از دختر مسیحی که شیعه شد؛

چند خط زیارت عاشورا یک دختر را منقلب کرد/ دیدار متفاوت با رهبر انقلاب/ شهیدی که حاجت داد

این دختر مسیحی می گفت: وقتی مقام معظم رهبری تشریف آورند اتفاقا من هم در صفوف جلو جمعیت نشسته بودم. رهبر انقلاب شروع به سخنرانی کردند و بعد از سخنان ایشان من پی بردم که خواب چند وقت پیش به حقیقت تبدیل شده است

به گزارش زیتون، در دیدارجمعی از فعالان رسانه، با حاج رحیم صارمی، راوی و مسئول گروه تفحص شهدای لشکر عاشورا، وی جریان تشرف دختر مسیحی به دین اسلام و مذهب تشیع، در منطقه شلمچه را روایت کرد.

حاج رحیم صارمی گفت: چند سال پیش که در شلمچه روایت گری می کردم، دختری به همراه دوستانش پیشم آمد. او گفت من مسیحی و نامم ژاکلین و اهل تبریز بوده ام. او تعریف می کرد که در اوائل ورود به دوران دبیرستان با دختری به نام مریم آشنا شدم که خواهر 2 شهید دفاع مقدس بود، به مرور زمان دوستی بین ما صمیمی تر شد. بعد از گذشت چند مدتی، روزی آگهی ثبت نام کاروان های زیارتی راهیان نور را مشاهده کردم و با خودم گفتم ای کاش من هم در این سفر حضور داشته باشم. این مسئله را با دوست شیعه خود، در میان گذاشتم  و پرسیدم: آیا من هم می توانم در راهیان نور حضور داشته باشم که با استقبال گرم دوست شیعه خود مواجه شدم  که در جواب گفت: چرا که نه، در دفاع مقدس شهدایی از ادیان دیگر مانند مسیحی و کلیمیان نیز حضور داشتند .راهیان نور مختص مسلمانان نیست.

این رزمنده دفاع مقدس ادامه داد: دختر مسیحی موضوع شرکت در راهیان نور را با خانواده خود مطرح می کند ام با مخالفت شدید پدر و مادر خود روبه رو می شود. پدر دختر مسیحی در جواب کسب اجازه این دختر برای حضور در اردوی راهیان نور، می گوید: این گونه مراسمات و چنین اردوهایی به ما ربطی نداد و مختص شیعیان است و ما مسیحی هستیم و لزومی ندارد شرکت کنی. دختر مسیحی به شدت از این مخالفت پدر ناراحت می شود و این جریان را با دوست شیعه خود مطرح می کند که ثبت نام منتفیست.

وی ادامه داد: هم مدرسه ای شیعه این دختر مسیحی به او می گوید که نگران نباش و راه چاره  حل این مشکل را من می دانم. بعد کاغذی به اون می دهد و پیشنهاد می دهد که شب آن را بخواند. دختر مسیحی تعریف می کرد، وقتی این دعا را نگاه کردم، دیدم همان زیارت عاشورای شیعیان است که گاها  در برخی کتاب ها دیده بودم و کم و بیش آشنایی داشتم. شب وقتی همه در خواب بودند، در تنهایی خودم، نشستم و مشغول خواندن زیارت عاشورا شدم.  ولی بعد از خواندن چند سطر از زیارت عاشورا خوابم برد.

رحیم صارمی گفت: دختر مسیحی در حالی که اشک حال منقلبی داشت ادامه داد که در عالم رویا مشاهده کردم که، مقام معظم رهبری تشریف آوردند و مرا با نام زهرا خطاب کردند و فرمودند: زهرا؛ از چه چیزی ناراحت و اندوهگین هستی، در جواب گفتم آقا، من می خواهم به سفر راهیان نور بروم ولی خانواده مخالفت می کنند. بعد دیدم حضرت آقا فرمودند: به این عکس ها نگاه کن و به یکی توصل کن. دیدم عکس چند تن از شهدای دفاع مقدس از جمله،شهید باکری، همت و مجتبی علمدار و دیگران، بودند که من بی اختیار عکس آخری که شهید علمدار بود را انتخاب کردم.

مسئول تفخص سپاه عاشورا اظهار داشت: دخترتعریف می کرد، صبح روز بعد وقتی از خواب بیدار شدم  دیدم پدر نیست، ولی مادرم مرا صدا زد و گفت، پدرت با رفتن تو به راهیان نور موافقت کرده است. دریافتم که  تاثیر همان زیارت عاشورایی بود که دیشب خواندم.  چنان تحول  عظیمی سراسر وجودم را فرا گرفت که بغض گلویم را فشرد. وقتی به مدرسه رسیدم دوست شیعه خود را از این خبر مطلع کردم ولی گوشزد کردم که  مسیحی بودن من را با هیچ کس در میان نگذارد، چون ممکن است مانع حضور من شوند.

وی گفت: این دختر بعد از گذشت چند روز آماده حرکت به سوی مناطق عملیاتی راهیان نور می شود .منطقه به منطقه زیارت می کنند تا به منطقه عملیاتی شلمچه می رسند. این دختر چنین ادامه داد که وقتی در شلمچه حضور پیدا کردیم. بعد از صحبت های راوی کاروان، اماده حرکت شدیم که یکی از مسئولین امد و گفت: صبر کنید  که مسئله مهمی اتفاق خواهد افتاد. با خودم گفتم که چه چیزی ممکن است اتفاق بیافتد. بعد از دقایقی اطلاع دادند که مقام معظم رهبری تشریف خواهند آورد. از شدت خوشحالی نزدیک بود از حال بروم.

حاج رحیم صارمی ادامه داد: ظاهرا ماجرا مربوط به همان سالی بوده است که رهبر انقلاب از منطقه شلمچه بازدید کرده بودند و همین حضور فضای معنوی عجیبی را به شلمچه می دهد. دختر تعریف می کرد، وقتی مقام معظم رهبری تشریف آورند اتفاقا من هم در صفوف جلو جمعیت نشسته بودم. رهبر انقلاب شروع به سخنرانی کردند و بعد از سخنان ایشان من پی بردم که خواب چند وقت پیش به حقیقت تبدیل شده است. بعد از اتمام سخنرانی رهبری وقتی جمعیت  متفرق می شد چشمم به همان عکس های افتاد که در خواب، به همان شکل دیده بودم. عکس شهید مجتبی علمدار را برداشتم و بعد به دین مبین اسلام و مذهب حقه شیعه اثنی عشری مشرف شدم.

این مسئول گروه تفحص شهدا در پایان گفت: بعد از آن در صحبتی که با مسئولین کاروان آن دختر داشتم با خبر دار شدم که این دختر تازه مسلمان شده، اسم زهرا علمدار را برای خود انتخاب کرده  و ازدواج کرده است و هم اکنون هم صاحب یک فرزند دختر نیز می باشد.

رحیم صارمی در پیان گفت: بعد از آن ماجرا هر چند مشتاق بودم مجددا با آن دختر ملاقات داشته باشم اما متاسفانه نتوانستم هیچ آدرسی از او به دست بیاورم.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.