حماسه 9 دی نقطه عطفی برای ایجاد وحدت و بصیرت دینی بود / 9 دی ایران، مدیون 8 دی تبریز است
  • 1396/10/06 11:13
  • 26030
دبیر کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز:

حماسه 9 دی نقطه عطفی برای ایجاد وحدت و بصیرت دینی بود / 9 دی ایران، مدیون 8 دی تبریز است

دبیر کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز گفت: حماسه 9 دی نقطه عطفی برای ایستادگی ملت ایران در مقابل دشمنان و استکبار جهانی و به ویژه این حماسه موجب ایجاد وحدت و بصیرت دینی در بین آحاد مردم ایران شد.

به گزارش زیتون، مهدی عبدزاده، در خصوص ماهیت حماسه ۹ دی اظهار داشت: حماسه 9 دی نقطه وحدت امت مسلمان و قهرمان ایران است، ملتی که با داشتن اختلاف نظر در عقاید و طرز زندگی پای انقلاب، رهبری و پاسداشت اهل بیت (ع) ایستادند و یک سیلی محکم به تمام دشمنان دین و این ملت همیشه سرافراز زدند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه حماسه ۹ دی به نوعی جلوه بصیرت‌افزایی و ولایت‌مداری مردم ایران در حفظ و احیای ارزش‌های دینی و انقلابی را نشان می‌دهد، افزود: استکبار جهانی در طول چند دهه اخیر با ترفندهای مختلف در صدد از بین بردن این نظام بوده که با آگاهی و هوشیاری مسئولان و به ویژه ملت ایران همه دسیسه‌های دشمن خنثی شده است.

مردم آذربایجان پیشگام حرکت‌های انقلابی است

دبیر کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه تبریز در ادامه با اشاره به  نقش مردم آذربایجان و به ویژه تبریزی‌ها در شکل‌گیری این حماسه یادآور شد: طبق روال همیشگی گویا این برای مردم آذربایجان یک سنت شده است که در کارهای مهم پیشگام می‌شوند و در حماسه 9 دی آغازگر یک حرکت بزرگ شدند.

به گفته وی حماسه 8 دی مردم تبریز شاید بتوان گفت آغازی بوده بر حرکت انقلابی 9 دی که این نشان از بصیرت بزرگ این مردم دلیر و همیشه در صحنه مردم آذربایجان است.

وی در جواب این پرسش که چرا این حماسه هر ساله گرامی داشته شود، تصریح کرد: از آنجایی که هر زمانی یزید زمانه خود را  دارد، پس نیاز  است حماسه‌ای حسین (ع) وار زمانه خود را داشته باشد و حماسه 9 دی برای این دوران از زمان یک سیلی به جا و مهم بر صورت یزید زمان آمریکا، اسرائیل و ستون پنجم آنها است.

عبد زاده، اضافه کرد: 9 دی امسال نیز به نام" روز بصیرت و تجدید میثاق با ولایت" نامگذاری شده و از این رو هر ساله با برنامه‌ریزی و با برپایی مراسم‌ها و آیین‌های مختلف می‌توان  فتنه‌های دشمنان را به آنان گوشزد کرد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.