آقای بطحایی از خدا بترسید و فرافکنی نفرمایید
  • 1396/10/05 10:52
  • 26021
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به بطحایی:

آقای بطحایی از خدا بترسید و فرافکنی نفرمایید

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش خواستار ابطال سند آموزش ۲۰۳۰ شد.

به گزارش زیتون، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش خواستار ابطال تفاهم نامه تربیت معلم ذیل سند آموزش ۲۰۳۰ شد.

متن این نامه به شرح زیر است: 

وزیر محترم آموزش و پرورش

سلام علیکم

 

خبری در رسانه‌ها منتشر شده است، مبنی بر اینکه جنابعالی در نشست فراکسیونی در مجلس فرموده اید: «اگر جایی سند ۲۰۳۰ اجرا می‌شود گزارش دهید».

 

همانطور که مستحضرید دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی (ره)، ذیل سند آموزش ۲۰۳۰ با یونسکو تفاهم نامه همکاری برای تربیت معلم بسته اند و متأسفانه این تفاهم نامه، بنای همکاری این دو دانشگاه با یونسکو بوده و هست. این موضوع بار‌ها هم به جنابعالی و هم به بقیه بزرگواران گوشزد شده است.

 

جنابعالی به ازای پذیرش مسئولیت در این نظام، شرعا و قانونا موظف به تمکین اوامر، ولی امر و اجرا کردن قانون هستید. در شرایطی که هم رهبری فرزانه انقلاب و هم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جنابعالی و بقیه را از ادامه همکاری با این سند منع نموده است، با اصرار بر بی توجهی به اجرایی شدن سند آموزش ۲۰۳۰ با عناوین دیگر در مراکز مختلف آموزشی، حقیقتا قرار است کشور به چه سمتی برده شود؟!

 

در تاریخ ۲۰ آذرماه، در مراسم تودیع و معارفه سرپرست قدیم و جدید دانشگاه فرهنگیان، نامه‌ای رسمی از طرف بسیج دانشجویی دانشگاه به جنابعالی داده شد و در آن درخواست لغو این تفاهم نامه شده بود.

 

جناب آقای وزیر!

 

از خدا بترسید و فرافکنی نفرمایید. چگونه است که با وجود اطلاع از این موضوع، با وجود این تفاهم نامه‌ها در این دو دانشگاه راهبردی، مجددا به نفی وجود و اجرای سند ۲۰۳۰ می‌پردازید؟! در شرایطی که در سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان گزینه ”Unesco chair” به عنوان یکی از اجزای اصلی ستاد مرکزی دانشگاه وجود دارد، چه چیزی را نفی می‌کنید؟ در شرایطی که بر سردر اتاق ریاست دانشگاه فرهنگیان تابلوی یونسکو وجود دارد، چه جای بحث و تردید است؟!

 

جناب آقای بطحائی!

 

علیرغم تفاوت نگاه سیاسی، جنابعالی و سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان را افرادی دلسوز و دارای دغدغه برای آموزش و پرورش کشور می‌دانیم و طبیعتا شما میراث دار نگاه ناشایست گذشته به مسئله تعلیم و تربیت هستید، لذا منتظر اعلام رسمی ابطال این دو تفاهم نامه یونسکو با دانشگاه‌های مذکور هستیم.

 

عزتتان مستدام

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.