دست خالی تراکتور
  • 1396/10/03 12:10
  • 25997
بررسی عملکرد سرخپوشان تبریزی در نیم‌فصل اول؛

دست خالی تراکتور

تراکتورسازی از بدو تاسیس تا امروز همیشه شخصیت تیمی بالایی داشته و به همین دلیل هوادارانش هم می‌توانند امیدوار باشند که تیم‌شان شرایطی بسیار بهتر از نیم‌فصل اول را تجربه کند.

گروه ورزشی زیتون؛ پنجره نقل و انتقالات که بسته شد کار سخت شد و معادلات به هم خورد. البته یحیی گل‌محمدی با علم به همین موضوع هدایت تیم تراکتورسازی را پذیرفت اما از آنجا که هواداران تیم همیشه انتظار کسب نتایج خوب و جایگاه مناسب را از تیم‌شان دارند فشار را روی سرمربی بیشتر می‌کرد. آنها خیلی امیدوار بودند که در این شرایط حداقل بازیکنان کلیدی‌شان را حفظ کنند که چنین هم نشد و جدایی چند نفر کار را برای گل‌محمدی که نمی‌توانست جایگزینی برای‌شان بیاورد به مراتب سخت‌تر می‌کرد. پس یک راه بیشتر باقی نمانده بود و آن اینکه ساختن و طی مسیر با ظرفیت موجود و استقاده از بازیکنان جوان و امید که یک توفیق اجباری نصیب‌شان شده بود.

شروع بد

اینکه یحیی گل‌محمدی چقدر به قرعه‌کشی مسابقات اعتقاد دارد یا نه را نمی‌دانیم اما به هر حال او در سه هفته ابتدایی فصل باید با استقلال خوزستان، پرسپولیس و استقلال بازی می‌کرد و اگر چه در اهواز نمایش بسیار خوبی را ارائه دادند اما فرصت‌های‌شان از دست رفت و در نهایت هر سه بازی را واگذار کردند.

هوادار تراکتورسازی شرایط تیم را می‌دانست اما خیلی هم عادت نداشت که سه شکست متوالی را تجربه کند. این شروع برای سرمربی تیم اصلا خوب نبود؛ تا اینکه پیروزی مقابل نفت تهران بحران‌زده آرامش را به تراکتورسازی برگرداند و پس از آن هم پیروزی خارج از خانه مقابل سایپا شرایط را بهتر کرد.

بازیکنان کلیدی

در نیم‌فصلی که تراکتورسازی بازیکن جدیدی جذب نکرده بود تعدادی از باتجربه‌ها عصای دست یحیی گل‌محمدی شدند.
محمد ایران‌پوریان و فرزاد حاتمی هشت گل از 15 گل تیم‌شان را زده‌اند و سه پاس گل هم داده‌اند.
در واقع این دو بازیکن بیش از نیمی از گل‌های تراکتورسازی را زده‌اند.
 
محرومیت کیانی

خبر این بود که دو بازیکن تراکتورسازی پس از پایان تمرین و در رختکن با چاقو درگیری فیزیکی پیدا کرده‌اند؛ ظاهرا مهدی کیانی دست آغاسی را زخمی کرده بود. البته در ابتدا این خبر تکذیب شد اما پس از پیگیری‌های انجام شده خبر تایید و محرومیت‌هایی هم برای‌شان در نظر گرفته شد.
 بر این اساس کیانی از سوی کمیته اخلاق دو ماه محروم شد.

11 گل خورده در نیم ساعت

تراکتورسازی در 15 بازی 18 گل دریافت کرد.
یعنی 2/1 گل در هر بازی اما در بررسی آمار گل‌های خورده این تیم نکته قابل تاملی وجود دارد و آن اینکه 13 گل آن در نیمه دوم و قابل توجه‌تر اینکه 9 گل را در 15 دقیقه پایانی دریافت کرده‌اند.
البته که یحیی گل‌محمدی نسبت به این موضوع آگاهی داشت و به همین دلیل هم انتظار می‌رود در نیم‌فصل دوم نمودار این آمار تغییر کند، ضمن اینکه تراکتورسازی در نیمه اول بازی‌هایش چهار گل و در نیمه‌های دوم 11 گل زده است.

هفت بازی، هفت امتیاز

تراکتورسازی از بدو تاسیس تا امروز همیشه شخصیت تیمی بالایی داشته و به همین دلیل هوادارانش هم می‌توانند امیدوار باشند که تیم‌شان شرایطی بسیار بهتر از نیم‌فصل اول را تجربه کند.
تیمی که در هفت بازی خارج از خانه هفت امتیاز می‌گیرد و در داخل خانه هم 10 امتیاز جمع می‌کند حتما اشکالات فنی دارد که یک دلیل آن همانطور که اشاره شد کمبود بازیکن بود اما الان با بازیکنانی که جذب کرده‌اند این امیدواری میان هواداران تیم به وجود آمده است.

نحوه بیشترین گل‌های زده:
ارسال از سمت راست: 5 تا
پاس در عمق: 4 تا

نحوه بیشترین گل‌های خورده:   
شوت: 5 تا
پنالتی: 4 تا
تعداد گل‌های زده در دقایق اضافه نیمه اول: -
تعداد گل‌های زده در دقایق اضافه نیمه دوم: 3 تا
 تعداد گل‌های دریافتی در دقایق اضافه نیمه اول:-
تعداد گل‌های دریافتی در دقایق اضافه نیمه دوم:-

تعداد تماشاگران بازی‌های خانگی: 87100 نفر

با احتساب نیمی از تماشاگران شهرآورد تبریز حدود 87100 نفر برای تماشای 9 بازی تراکتورسازی به ورزشگاه رفتند که به طور میانگین 9677 نفر برای هر بازی می‌شود.

داوران بازی‌های خانگی: اشکان خورشیدی، زرگر، پیام حیدری، مهدوی، حاج‌ملک، بنیادی‌فر، ناظمی، عادل

کمک داوران بازی‌های خانگی: داوری(3)، طوسی، سبحانی، شفیعی، حاج محمد، مداح، نوری، منصوری، عباسقلی‌زاده، عیوض‌محمدی، مدیرروستا، سیفی، یوسفی، سلطانی

منبع: روزنامه ایران ورزشی

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.