عملکردمان را با شرایط‌مان بسنجید
  • 1396/10/03 12:03
  • 25996
گل محمدی: در خط دفاع کمبود بازیکن داشتیم/

عملکردمان را با شرایط‌مان بسنجید

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: در مرحله‌ای هستیم که باید این شرایط را که از سال گذشته و پارسال به وجود آمده است، پشت سر بگذاریم

به گزارش زیتون، روزنامه ایران ورزشی گفت‌وگویی با سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی انجام داده کا ماحصل آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

 تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز قبل از شروع فصل با بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتش نتوانست بازیکن جذب کند و همین هم مشکلات بسیاری را برای یحیی گل محمدی ایجاد کرد. همین باعث شد تا این مربی فرصتی را در اختیار بازیکنان امید و جوان قرار دهد تا خیلی هم دست خالی به مصاف حریفانش نرود. اما امروز که این پنجره باز و بازیکنان جدیدی به فهرست تراکتورسازی اضافه شده انتظار می‌رود نتایج آنها نسبت به نیم فصل اول بهتر شود. تراکتورسازی این ظرفیت را دارد که با حمایت هوادارانش امتیازهای از دست رفته را جبران و البته در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی‌های خوبی را به نمایش بگذارد.

تیم تراکتورسازی در نیم فصل اول نتوانست امتیازهای خوبی را کسب کند؛ عملکرد نیم فصل اول تراکتورسازى را باید با توجه به شرایط ویژه ما در این نیم فصل مورد قضاوت و بررسى قرار داد. نباید فراموش کرد که ما در خطوط مختلف خصوصا در بخش دفاعى با مشکل جدى کمبود بازیکن مواجه بودیم.

شما تغییرات بسیاری هم در چیدمان‌‌تان داشتید.

به هرحال مصدومیت‌ها که به خاطر فشار مسابقات و کمبود بازیکن به وجود می‌آمد و همچنین محرومیت‌ها هم مزید برعلت شد اما بخصوص در شروع فصل مجبور بودیم از بازیکنان غیر تخصصى در دفاع میانى استفاده کنیم. به همین دلیل از ترکیب‌هاى مختلف و متفاوتى در فاز دفاعى استفاده کردیم که همه این مسائل روى عملکرد خط دفاع و تعداد گل‌هاى خورده تیم تاثیر مى‌گذارد. به هر حال در مرحله‌ای هستیم که باید این شرایط را که از سال گذشته و پارسال به وجود آمده است، پشت سر بگذاریم. ما همه این مشکلات و مسائل را نمی‌توانیم در یک مرحله حل کنیم و باید مرحله‌به‌مرحله پیش برویم. بازی فردا برای‌مان خیلی مهم است و از لحاظ روحی و روانی نیز می‌تواند روی بازی‌های بعدی ما تأثیر زیادی داشته باشد.

تیم شما در دقایق پایانی بازی بیشترین گل‌هایش را دریافت کرده است.البته گل‌های زیادی را هم در همین دقایق زده‌اید...

خودمان هم به این مهم رسیدیم و پس از بررسی دلایلش هم برای‌مان مشخص شد. من فکر می‌کنم ناهماهنگى و کم تجربه بودن بازیکنان خط دفاعى طبیعتا موجب دادن پنالتى هاى زیاد و بالا رفتن آمار گل هاى خورده شد.

جام حذفی را هم از دست دادید.

بازی با استقلال خوزستان، بازی خیلی مهمی برای ماست. جا دارد از هواداران عذرخواهی کنم که متأسفانه نتوانستیم به دور بعدی حذفی راه پیدا کنیم. از این بابت نیز شرمنده و ناراحت هستیم. ما نسبت به استقلال خوزستان تیم بهتری هستیم. درست است که دو بار مقابل این تیم شکست خورده‌ایم اما در هر دو بازی مستحق برد بوده‌ایم. ما در دیدارهای اخیر مقابل استقلال خوزستان اسیر اتفاقات فوتبالی شدیم، ولی همانطور که گفتم نباید در این دو بازی شکست می‌خوردیم. در بازی امروز اگر تمرکز لازم را داشته باشیم و اتفاقات فوتبالی هم به نفع ما رقم بخورد می‌توانیم سه امتیاز را به دست بیاوریم.

شما در آن بازی به ابراهیمی گفتید پنالتی نزند؟

من جایی نگفتم که ابراهیمی پنالتی بزند. دوست ندارم مسائل و جزییات داخل تیمم را رسانه‌ای کنم. وقتی تیم می‌بازد همه ما مقصر هستیم. ما به هواداران حق می‌دهیم که ناراحت باشند. همانطور که گفتم بیان کردن مسائل داخلی تیم در رسانه‌ها از لحاظ حرفه‌ای هم درست نیست و فکر می‌کنم بازیکنان باید به این مساله توجه داشته باشند.

ظاهرا با مدیریت باشگاه جلسه‌ای درباره مشکلات تیم داشتید؟

بله ما مشکلاتی داریم که در حال حاضر نمی‌خواهم در مورد آنها حرف بزنم. در جلسه با مدیرعامل باشگاه هم به این مشکلات اشاره کردم و اگر لازم باشد بعداً بیشتر در این مورد صحبت خواهم کرد اما بازیکنان تیم‌مان مشکلاتی دارند که باید رفع شود، چرا که فکر می‌کنم این مشکلات بچه‌ها را آزار می‌دهد.

لیست خریدهای‌تان کامل شده است؟

ما هم در پست دفاع و هم مهاجم به بازیکن نیاز داریم، البته بیشتر روی جذب بازیکن خارجی تمرکز داریم، هر چند در این مورد باید با دقت باشیم، چون اگر بازیکن خارجی کیفیت لازم را نداشته باشد به درد ما نخواهد خورد. ما درصدد جذب بازیکن در خط حمله و دفاع هستیم اما باید با صبر و حوصله پیش برویم. ما سعی می‌کنیم با توجه به امکانات و مسائل مالی باشگاه بهترین نفرات را جذب کنیم. همانطور که می‌دانید در نیم‌فصل جذب بازیکن سخت است و هیچ تیمی نمی‌خواهد بازیکن خوبش را از دست بدهد. اگر هم بازیکنی را بدهند قطعاً پول زیادی می‌خواهند. برای مثال اگر ما بخواهیم گادوین منشا یا علیپور را از پرسپولیس بگیریم مسوولان این تیم بازیکنان‌شان را نمی‌دهند، اگر هم بدهند برای نیم‌فصل یک‌ونیم یا دو میلیارد پول می‌خواهند. همانطور که گفتم گرفتن بازیکن در نیم فصل سخت است و این از خوش‌شانسی ما بود که این چند بازیکن سرباز شدند و امیدوارم تأثیر خوبی هم در تیم بگذارند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.