تشنج آفرینی اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تبریز برخلاف مصوبه دانشگاه
  • 1396/09/28 15:50
  • 25957
سیاست چماق و هویچ در برنامه سخنرانی شریعتمداری؛

تشنج آفرینی اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تبریز برخلاف مصوبه دانشگاه

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز خواستار صدور مجوز برای برنامه عمومی با سخنرانی شریعتمداری را داده بود که با فشارهای بیرونی و داخلی این مجوز صادر نشد.

به گزارش زیتون، مدیر مسئول کیهان امروز مهمان دانشگاه تبریز بود که طبق دستور رئیس دانشگاه سخنرانی حسین شریعتمداری در دانشگاه تبریز باتوجه به عدم صدور مجوز اجرا از سوی هیئت نظارت بصورت خودمانی و درون تشکیلاتی برای اعضای بسیج دانشجویی برگزار شد و در راستای پیروی تبعیت از قوانین ورود افراد غیر عضو در این تشکیلات غیر مجاز اعلام شد.

اما در این میان برخی اعضای انجمن اسلامی دانشگاه با همراهی رسانه خاص درصدد ایجاد تشنج حرکت کرده و با انتشار خبر دروغین مجوزدار بودن سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه تبریز، اعلام کردند بسیج دانشجویی مانع حضور دیگر دانشجویان در این مراسم شده است.

بعد از پایان مراسم و در بیرون از محل برگزاری جلسه، عده ای از اعضای انجمن اسلامی به بهانه اینکه مانع حضور آنها شده اند، اعتراض کرده و خواستار طرح سوالات شان بودند.

شریعتمداری با زمان چند دقیقه ای که از مسئولان و حراست دانشگاه گرفت، روی پله های ساختمان ایستاده و به سوالات دانشجویان که گاها با نام بردن و تعریف و تمجید از فتنه گران بود، پاسخ داد.

هنگام خروج مدیر مسئول روزنامه کیهان از محلی که سخنرانی می کرد، عده ای از دانشجویان که بر اساس مجوزدار #نبودن برنامه نتوانسته بودند در آن حضور یابند، با جوسازی و گاها توهین هایی موجب ایجاد تشنجی چند ثانیه در ساختمان امور دانشجویان دانشگاه تبریز شدند.

همچنین یکی از رسانه های حامی دولت در حالی که در ابتدا مدعی بود رییس دانشگاه مجوز سخنرانی را با مسئولیت خود صادر کرده است، در ادامه مسئولان دانشگاه را عامل ایجاد تشنج در سخنرانی دانسته و آنها را دعوت به پاسخگویی کرد.

در شرایطی که ریاست دانشگاه تنها مجوز برگزاری یک نشست درون محفلی را داده بود باید امنیت این برنامه را نیز تامین می کرد.

گفتنی است بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز خواستار صدور مجوز برای برنامه عمومی با سخنرانی شریعتمداری را داده بود که با فشارهای بیرونی و داخلی این مجوز صادر نشد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.