درگیری ما با آمریکا، یک درگیری ماهوی است/ برخی از مدعیان اصلاحات، اصلی‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران/ برای بستن دهان برخی نمایندگان بودجه عمرانی ناچیز نوشته‌اند
  • 1396/09/28 14:37
  • 25955
حسین شریعتمداری در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز مطرح کرد؛

درگیری ما با آمریکا، یک درگیری ماهوی است/ برخی از مدعیان اصلاحات، اصلی‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران/ برای بستن دهان برخی نمایندگان بودجه عمرانی ناچیز نوشته‌اند

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: می‌گویند نرخ تورم تک رقمی است، ما هم قبول داریم؛ در مقابل نرخ حامل‌های انرژی 50 درصد گران می‌شود. مگر حقوق شهروندی غیر این است؟

به گزارش زیتون، حسین شریعتمداری در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه تبریز اظهار داشت: در صفین از نیزه فریب شکست خوردیم، عده‌ای قرآن را سر نیزه دیدند ولی قرآن ناطق را در میدان ندیده و او را تنها گذاشتند؛ این روند ادامه دارد تا به امروز رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه نمی‌خواهم شعار دهم و قصدم صحبتی صمیمانه است، اضافه کرد: امروز هم با ماجراهای آنچنانی روبرو هستیم با این تفاوت که ضعف آن زمانه دیگر وجود ندارد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: اگر مختصات نقطه ای را که در آن ایستاده‌ایم، ندانیم؛ احتمالا دچار سردرگمی و انحراف می‌شویم. اول باید بدانیم کجا ایستاده‌ایم و چه اتفاقی افتاده است. داستان پر ماجرای ما دقیقا از جایی شروع شد که اسلام ناب ما بر کرسی حاکمیت نشست و این موضوع، نسخه‌ای است که می‌خواهد عملیاتی شود.

شریعتمداری تأکید کرد: اسلامی که ظلم ستیز نباشد، دین و شریعتی کاربردی نیست. به طور بسیار طبیعی نظام سلطه و سرمایه‌داری مقابل این اسلام که در حال عملیاتی شدن است، خواهد ایستاد و این وهله، آغاز ماجرا است. درگیری ما با آمریکا، یک درگیری ماهوی است و ماهیت‌مان با آمریکا درگیر است. می‌گویند آمریکا یک گاو است و شما با شاخش درگیر شدید، بهتر است این گاو را بدوشید؛ ما در جواب می‌گوییم انقلاب نشده ما با آمریکا درگیر شدیم، مسافران هواپیمایی مسافربری ما با کجای شاخ آمریکا درگیر شدند؟

وی با تأکید بر اینکه باید باور داشته باشیم که با آمریکا دشمن هستیم، خاطرنشان کرد: این روزها با جریانی مواجه هستیم که بعلت غفلت یا دلایل دیگری، با اساس انقلاب فاصله دارد. باید مراقب ترفندهای دشمنان باشیم که سعی دارند ما را از مسیر اصلی منحرف کنند. یکی از ترفندهای دشمن برای منحرف کردن ترفندی است با عنوان غرق مصنوعی که آمریکا نوع فیزیکی آن را در زندان گوانتاناما به کار گرفته است و نمونه آن در مستندها و فیلم‌ها قابل مشاهده است، اما نوع دیگری که به کرات علیه ما استفاده شده است، اینگونه است که حریف سعی می‌کند شما را در حالتی قرار دهد که فکر می‌کنید دستتان از همه جا قطع شده است و به اصطلاح در حال غرق شدن هستید و سعی خواهید کرد به چیزی چنگ بزنید.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تأکید کرد: یکی از چیزهایی که دشمن برای چنگ زدن مقابل شما قرار داده است، سایه جنگ است. علاوه بر پمپاژ شدن این جریان از خارج، از داخل نیز برخی همسو با آن جریان قرار دارند. با مطرح شدن سایه جنگ چه اتفاقی در داخل رخ داده است؟ مجبور شدیم به برجام تن دهیم و برخی معتقد بودند اگر به فلان جریان در انتخابات رو نشود، در کشور جنگ رخ می‌دهد. امروز از همین ترفند برای محدود سازی توان موشکی استفاده می‌کنند؛ کسانی که این موضوعات را ترویج می‌دهند، یا کم شعور هستند یا مزدور.

شریعتمداری، "انگاره‌سازی" را یکی دیگر از ترفندهای دشمن برای رسیدن به هدف‌هایش برشمرد وگفت: انگاره‌سازی، چهره‌ای ترسیم شده است که با واقعیت فاصله دارد. مثلا از حزب‌الله تصویری ایجاد می‌کنند که به هیچ وجه واقعی نیست. برای عبور از انگاره، باید زاویه دید را بازتر کرد و به مرزهای موجود، محدود نشد.

وی اضافه کرد: هر موقع دیدید چند جریان ناهمخوان با یکدیگر ائتلاف کردند، به تابلوها توجه نکنید. در جریان فتنه 88 گروه‌های مختلفی از اصلاح‌طلبان تا کومله و عبدالمالک ریگی گرفته وارد کار شدند؛ در آن موقع با اینکه بهانه‌شان انتخابات بود، ولی قضیه چیز دیگری بود؛ آمدند و با صراحت شعار دادند مرگ بر اصل ولایت فقیه. برخی از مدعیان اصلاحات اصلی‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: تمام توان کشور روی برجام رفت ولی از همان اول می‌گفتیم مراقب باشید و موضوعات مختلف را مطرح می‌کنیم. حرف من این است حالا که به خواسته‌های خود نرسیده‌اید، لا اقل بپذیرید که راه را اشتباه طی کرده‌اید.

شریعتمداری در پاسخ به سئوالی در خصوص نتیجه ضرب العجل 48 ساعته احمدی نژاد به رئیس قوه قضاییه، بیان داشت: حرف من این است که اگر حرفی دارید، همین الان بزنید چرا ضرب العجل می‌دهید؟ در حالی که موضوعات و مسائل مختلف در داخل کشور مطرح است، با ایجا چنین جوهایی دنبال منحرف کردن جریان عمومی کشور هستند؛ با پایان این ضرب‌العجل هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

وی اظهار داشت: تاکنون توضیح دقیقی در خصوص منشور حقوق شهروندی ارائه نکرده و فقط کلیات را مطرح کرده‌اند، به جای اینها با حقوق‌های نجومی برخورد کنید. وقتی به قانون بودجه سال بعد نگاه می‌کنیم، برای 293 طرح عمرانی 20 میلیارد در نظر گرفته‌اند و در مقابل برای دستیار ویژه رییس جمهور اعتباری 33 میلیارد تومانی در نظر گرفته است. با این 20 میلیارد تومان نمی‌شود کاری کرد ولی با آن می‌شود دهن نماینده مجلس را بست! برای بودجه عمرانی می‌گویند اعتبار نداریم ولی در مقابل چرا بودجه جاری کشور 3 برابر افزایش یافته است. می‌گویند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: می‌گویند نرخ تورم تک رقمی است، ما هم قبول داریم؛ در مقابل نرخ حامل‌های انرژِی 50 درصد گران می‌شود. مگر حقوق شهروندی غیر این است؟ بهتر است شعار دادن را کنار بگذاریم.

شریعتمداری بیان داشت: آن چیزی که برای دختر رییس قوه قضاییه می‌گویند، کذب محض است و به هیچ وجه صحت ندارد. در قضیه برجام، باید توضیح دهند که دستاوردشان چه بوده است. در مذاکرات دو خط وجود دارد، که جنبه‌های محرمانه مذاکره است، یکی کف مذاکره و دیگری سقف مذاکره که نباید از آن پایینتر یا بالاتر توافق شود. می‌گویند جاسوسی که بین تیم مذاکره دستگیر شده است، کف مذاکره را لو داده بود و این یعنی مذاکره دیگر معنایی ندارد. آقایان می‌گویند ما آب سنگین صادر کردیم، مگر چیزی را که مجبورت کردند بدهی به کشور دیگر می‌شود صادرات؟!

وی اذعان داشت: راهکار وضعیت موجود این است که در جریان مذاکره نباید به این راحتی امتیاز بدهیم، قبل از مذاکره نیز اعلام شد که باید توازن برقرار شود. آمریکا پاشنه آشیل‌هایی دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. مشکل آمریکا با ما مشکل مسئله هسته‌ای نیست و با اصل انقلاب مشکل دارند، من یکبار به یکی از خبرنگاران خارجی نیز گفتم که نمایندگان شما در میز مذاکره به مسائل مختلفی به غیر از مسئله مورد مذاکره می‌اندیشند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: در عرصه فرهنگ، کوتاهی‌های بسیاری رخ داده است و باید تلاش خود را افزایش دهیم. ما و حریف یک ضعف داریم و یک قوت؛ ما پیام‌های قوی داریم ولی رسانه دور برد نداریم و در مقابل نیز وضعیت دشمن عکسِ این است. دشمن به خاطر این که پیام ندارد، بمباران می‌کند و موضوع فساد را پمپاژ می‌کند.

شریعتمداری تأکید کرد: دموکراسی بدون استکبار ستیزی معنا ندارد چرا که استکبار نقطه‌ی مقابل دموکراسی است و خود به خود این دو در حال ستیز با یکدیگر هستند. 

وی در خصوص موضوع گذر اصلاحات از روحانی گفت: اصلاح طلبان از ابتدا در نقاط حساس دولت حضور داشته‌اند و امروزه با صراحت خطاب به معاون اول رییس جمهور می‌گویند کناره بگیر تا در دولت بعدی جضور داشته باشی. اصلاح طلبان با این کار به ناکارآمدی اعتراف می‌کنند ولی این ترفندی نیست که بگیرد و به نوعی یک جاده فرعی است. برخی‌ها این فرعیات را مطرح می‌کنند تا از اصل و مسائل موجود منحرف شویم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: مطالبات خود را با جدیت مطرح کنید و برای صحبت و مطالبه کردن منتظر ایام خاص مثل 9 دی نباشید تا نشان دهید چند نفر هستید. دشمن را آرام نگذارید که نخواهد گذاشت آرام بمانید، شما جوانان باید کاری کنید که دشمن به دنبال شما بوده و پرچم خود را همیشه بالا نگاه دارید.

شریعتمداری گفت: بودجه طوری بسته شده که حامل‌های انرژی تا 50 درصد گران خواهند داشت. نمایندگان پیشنهاد دادند که 70 درصد حقوقشان افزایش پیدا کند، اگر این افزایش اتفاق بیافتد، نماینده مجلس دیگر نخواهد توانست وظیفه نظارتی خود را انجام دهد؛ باید توازن در تمامی بخش‌ها برقرار باشد و نمی‌شود که فقط حقوق نمایندگان به این میزان افزایش یابد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.