عدم شناخت روحانیون از دانشگاه مانع انتقال ظرفیت علمی هزار ساله حوزه علمیه به دانشگاه است
  • 1396/09/28 10:10
  • 25945
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز مطرح کرد؛

عدم شناخت روحانیون از دانشگاه مانع انتقال ظرفیت علمی هزار ساله حوزه علمیه به دانشگاه است

حجت الاسلام انوری گفت: محیط طلبگی و حوزه علمیه ظرفیت های علمی هزار ساله دارد و عدم شناخت روحانیون از دانشگاه مانع از انتقال این روش ها و ظرفیت ها در دانشگاه می شود.

به گزارش زیتون، جلسه هم اندیشی وحدت حوزه و دانشگاه با موضوع ضرورت ها و موانع وحدت حوزه و دانشگاه در دانشکده گروه الهیات دانشگاه تبریز و با حضور مسئول نهاد  نمایندگی مقام معظم رهبری در  دانشگاه تبریز، دبیر هم اندیشی و اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در این جلسه با اشاره به اهداف هفت گانه نهاد رهبری در دانشگاهها وحدت بین حوزه و دانشگاه را یکی از مهم ترین این اهداف بر شمرد.

حجت الاسلام و المسلمین انوری با اعلام افتتاح دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه خاطر نشان ساخت: این دبیر خانه به عنوان سخت افزاری برای وحدت حوزه و دانشگاه به شمار می رود که نیازمند نرم افزار هایی نظیر هیئت‌های اندیشه ورز و تشکیل نشست ها و جلسات هم اندیشی جهت افزایش سطح ارتباط این دو مجموعه بزرگ است.

استاد گروه معارف دانشگاه تبریز با اشاره به ابزار ها و موانع وحدت حوزه و دانشگاه، عدم شناخت دقیق و درست این دو نهاد از هم را از موانع وحدت معرفی کرده و افزود: محیط طلبگی و حوزه علمیه ظرفیت های علمی هزار ساله دارد و عدم شناخت روحانیون از دانشگاه مانع از انتقال این روش ها و ظرفیت ها در دانشگاه می شود. دانشگاه باید بپذیرد که علم را نه بخاطر علم بلکه آن را برای جهت و اهدافی معین بخواهد که وحدت حوزه و دانشگاه می تواند کمک بزرگی برای جهت دار کردن علم در راستای تمدن اسلامی و بازتولید طبق بیانات رهبر معظم انقلاب باشد.

 دکتر رضا سکوتی دبیر دفتر هم اندیشی و نخبگان دانشگاه تبریز، نیز در این جلسه به ضرورت ها و موانع وحدت بین حوزه و دانشگاه اشاره کرده و افزود: در کشوری که حکومت دینی در آن حاکم است تمام قوانین و راهبرد های آن باید دینی باشد.

وی با اشاره به تقابل علم و دین در این برهه از زمان وحدت بین دین و علم را از ضروریات این حکومت دینی برشمرد و تاکید کرد: همانطور که وحدت علم و دین در زمینه های پزشکی می تواند نجات بخش جان افراد باشد وحدت این دو در سایر زمینه ها نیز می تواند اثرات مثبت و مثمر ثمری را در سایر زمینه ها داشته باشد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.