گل‌محمدی غیر حرفه ای ‌ها را نمی‌خواهد
 • 1396/09/21 16:28
 • 25888
پشت پرده قرار گرفتن 4 بازیکن تراکتور در فهرست مازاد؛

گل‌محمدی غیر حرفه ای ‌ها را نمی‌خواهد

شاید کمتر سرمربی حاضر شود مثل یحیی درست وقتی از پس توفانی سهمگین، به ساحل آرامش نزدیک می‌شود، باز هم برگردد و در پی متاع ارزشمندتری به دل توفان بزند.

به گزارش زیتون، اعلام لیست مازاد تیم فوتبال تراکتورسازی و قرار گرفتن بازیکنانی مثل محمد ابراهیمی و سینا عشوری در این لیست، حاشیه‌های مختلفی در پی داشته و بعضاً اعتراض هواداران را به دنبال داشته است. روزنامه ایران ورزشی در خصوص این موضوع نوشت:

درست در روزهایی که محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات به پایان رسیده و این باشگاه بدون هیچ دردسری می‌تواند با جذب هشت بازیکن جدید تیم خود را تقویت کند، یحیی گل محمدی با ارائه فهرست مازاد خود، به دل تنش و جنجال زده است. یحیی نمیتوانست سرش را پایین بیندازد و با همین هشت بازیکنی که قرار است بگیرد، بسازد و محبوب دل هواداران هم بماند؟ در نهایت هم بازیکنان را داشت، هم هواداران را. موضوع اما این است که کنار گذاشتن این چهار بازیکن از فهرست تراکتورسازی، دلایلی فراتر از مسائل فنی دارد. دلیل اصلی گل‌محمدی در واقع زندگی غیرحرفه‌ای و رفتار غیرحرفه‌ای این بازیکنان است که به تبع آن مصدومیت‌ها و ضعف‌های فنی هم می‌آید.

امروز در جایی از لیگ حرفه‌ای فوتبال‌مان ایستاده‌ایم که بازیکنان‌مان پول‌های حرفه‌ای می‌گیرند و با رفتار و زندگی سراسر غیرحرفه‌ای خود برای تیم‌های‌شان دردسرساز می‌شوند و مهم‌تر از آن با همین رفتار غیرحرفه‌ای مسلم‌ترین حق یک سرمربی برای انتخاب بازیکنانش، از او سلب می‌شود. در پی همین رفتارها هم امروز یحیی گل‌محمدی مورد حمله بسیاری از هواداران تراکتورسازی و همچنین هواداران ذوب‌آهن قرار گرفته است.

هواداران تراکتورسازی معتقدند که او نباید بازیکنانی را کنار بگذارد که به خاطر تعصب به تراکتورسازی در ابتدای فصل از پیشنهادهای شان گذشتند تا با توجه به محرومیت تراکتور از حضور در نقل و انتقالات، به این تیم کمک کنند. هواداران ذوب‌آهن هم از سویی او را مقصر جدایی سه بازیکن سرباز خود می‌دانند و به همین خاطر شدیدترین انتقادها را متوجه یحیی دانسته‌اند.

گل محمدی اما سعی دارد باز هم دلیل تصمیمش را برای هواداران توضیح دهد. او در صحبت‌هایش به این نکته اشاره می‌کند که زندگی غیرحرفه‌ای این بازیکنان بوده که او را به این نتیجه رسانده که نام شان را در فهرست مازاد بگذارد. حتی به نوع رفتار غیرحرفه‌ای محمد ابراهیمی در افشای گفت و گوی خصوصی‌اش با او در صفحات مجازی اشاره کرده و این مورد را نمونه‌ای از رفتارهای غیرحرفه‌ای دانسته که می‌تواند به ایجاد تنش در میان هواداران هم بیانجامد.

با این حال اما کنار گذاشتن این چهار بازیکن دلایل شخصی دیگری دارد که حتی یحیی هم از بازگویی این دلایل عاجز است. مسائلی که به زندگی شخصی این بازیکنان مربوط می‌شود و بدون شک توضیح جزییات آن نه به ما مربوط می‌شود و نه حتی سرمربی تیم اما به هرحال مسبب تصمیمی برای جدایی این بازیکنان شده است. البته که این مسائل شخصی و غیرحرفه‌ای بودن زندگی شخصی این بازیکنان بی شک به مصدومیت‌های پی در پی آنها و عملکرد فنی ضعیف شان هم منجر شده است که هر یک از آنها می‌توانند دلایل موجهی برای نارضایتی گل‌محمدی باشند.

یحیی گل‌محمدی اما حالا در حقیقت تلاش می‌کند تا مقابل زندگی غیر حرفه‌ای بازیکنان بایستد. مقابل شکل جدیدی از بازیکن سالاری که به وقول خود یحیی در فضای مجازی ظهور کرده و صفحات شخصی بازیکنان در شبکه‌های اجتماعی به ابزار و اسلحه‌ای برای شوراندن هواداران علیه یک سرمربی یا تیم تبدیل شده است. یحیی تلاش می‌کند مقابل تناقضی بایستد که زندگی‌های غیرحرفه‌ای با رقم‌های قرارداد سنگین و به اصطلاح حرفه‌ای دارند. رقم‌هایی که محمد ابراهیمی را به گران‌ترین بازیکن فصل تبدیل کرده‌ تا همان رقم سنگین قرارداد، حالا که یحیی او را نمی‌خواهد، بلای جان باشگاه تراکتورسازی شود.

شاید کمتر سرمربی حاضر شود مثل او درست وقتی از پس توفانی سهمگین، به ساحل آرامش نزدیک می‌شود، باز هم برگردد و در پی متاع ارزشمندتری به دل توفان بزند. شاید عده‌ای مثل امیر قلعه‌نویی در صدد جبران برآیند و به جبران سربازانی که او از ذوب‌آهن گرفته، برای جذب بازیکنان مازاد یحیی پیش قدم شوند. با این حال اما یحیی اعلام کرده که تسلیم نمی‌شود و مقابل این بازیکن سالاری و این رفتارها می‌ایستد که این هم در نوع خود اعلام جنگی رسمی است بین طرفداران ابراهیمی و یحیی در تبریز که شاید موضع آنها در ادامه راه کار را برای او و تیمش سخت کند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • تراختور عاشقی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۲۲:۱۱
  یحیی کار خیلی خوبی کرده
  12 + 0 -
 • کمال
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۲۲:۱۵
  ابراهیمی باید 50درصد قراردادش کم بشه و بعد در تیم بمونه چون نیم فصل اول یا مصدوم بود یا عملکرد فنی ضعیفی داشت.
  بقیه مازادها هم به درد تیم نمیخورن
  9 + 0 -
 • اکبر
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۲۲:۴۲
  اولا ما هوادارا یک خسته نباشی جانانه نثار اقایحیی وکادر فنی عزیز ونیز بازیکنان با تعصب تیم می کنیم واز ته دل میگیم دوستتون داریم. وبه اقا یحیی عزیز میگیم هر چی به صلاح تیمه انجام بده تا تیممون یک سر وگردن از تیمهای دیگه قدرتمند تر باشه در ادامه یک درخواست از اقا یحیی داشتم اگه امکان داشته باشه f14 ما رو نگه دار ونیز رفتار حرفه ای بودنو به او یاد بده تا ایشون در ادامه به تونه اون ابراهیمی باشه که همه وجنابعالی میخوای. درضمن از سه بازیکن باتعصب تیم اقایان نوری , گودرزی , عشوری تشکر میکنیم که در زمان بحرانی, تراکتورو تنها نگذاشتن و همراه تیم موندن.
  دستشون میبوسم و ارزوی موفقیت براشون میکنم. و میگم که همیشه در قلب ما تراکتوریها جا دارین.
  3 + 1 -
 • نادر
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۰:۰۰
  کاری نداره که وقتی هوادار تو کار سرمربی دخالت کنه اون تیم دیگه تیم نمیشه بازیکن به حرف مربی گوش نمیده ابراهیمی تا ساعت دو شب با دوستانش خوش میگذرونه اونوقت یه عدع جیره خوار میان ازش حمایت میکنن دیگه حالم از فوتبال بهم میخوره وقتی این چیزا رو میبینم آخه با خودتون بشینید و قضاوت کنین ابراهیمی امسال برا تیم چکار کرده کدوم گلهارو زده....
  4 + 0 -
 • هوادار بهتر ببین
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۸
  بازیکن وقتی قابل حمایت و پشتیبانی است که بازی و رفتارش در خدمته تیم و حرفه ای باشد ... بازیکن متعصب یعنی بازیکنی که در شرایط حال بودنش در راستای منفعت و قدرته بیشتر تیم باشد نه اینکه چون در گذشته و سال پیش و سالهای پیش خوب بودده و به همین خاطر میریم سره تمرین و گلومونو به خاطرش جر میدیم و به مربی فحش میدیم که چرا بازیکنی که هر شب بساط عیاشی و عیش و عشرتش براه است رو می خواین اخراج کنین .... بازیکن متعصب میلیاردی پولشو گرفته متعصبانه تشویق شده و معروف و محبوب شده ... خوب نوش جونش الان چی داره امروز چیکارست و رفتار و عملکردش چگونه است ... هوادارانی که این مسایل رو درک نمی کنن به مانند وزنه ای بر پای تیم هستن که ناخواسته و از نادانی سرعته پیشرفت و قدرته تیم رو کاهش میدن .... اتفاقا باید رفت و فریاد بر سره بازیکنی زد که در وظیفه و مسولیتی که بر دوشش گذاشته شده کوتاهی میکنه و انگیزه کافی برای محدود کردنه خودش و زندگی کردنه حرفه ای و خواب مناسب و کنترل هوا و هوس خود نداره و به اعتماد و مسولیتی که به او محول شده خیانت میکنه بازیکنی باید تو تراکتور بازی کنه که اولویته اول و اخرش تیم و موفقیت و تمرین و زحمت کشیدن باشه نه اینکه با بدست اوردنه کمی محبوبیت اونقدر کثافت کاری کنه که نیومده به میدان مسابقه مصدوم بشه اونوقت هواداره بیچاره به خاطره کی و چی گلوتو پاره میکنی ..
  0 + 0 -
نظر شما
 • 5
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.