از طرح سوال روش برطرف کردن نیاز جنسی تا همخوابگی یک شبه!/ وقتی فرهنگ ایرانی اسلامی پای تفکرات غرب زده ها ذبح می شود
 • 1396/09/18 15:08
 • 25831
نسخه پیچی غربی برای جوانان ایرانی؛

از طرح سوال روش برطرف کردن نیاز جنسی تا همخوابگی یک شبه!/ وقتی فرهنگ ایرانی اسلامی پای تفکرات غرب زده ها ذبح می شود

طی سالهای گذشته چه در سینما و چه در فضای مجازی، موضوع نیاز های جنسی به یک چالشی که برای جوانان هم جذابیت و هیجان دارد تبدیل کرده اند و متاسفانه مثل خیلی موضوعات دیگر در حالی که پاسخ و راه حل هم تا حدودی هویداست نتوانسته ایم تعریفش کنیم.

گروه فرهنگ و جامعه زیتون؛ یک هفته تمام است که شبکه های مجازی و برخی رسانه های استان درگیر یک کلیپی که در یکی از دانشگاههای استانمان تهیه شده، هستند. تقریبا قریب به اتفاق آنهایی که در مورد این فیلم اظهار نظر کرده اند آن را از بیخ و بن زده اند.

انصافا هم با تماشای کلیپ جایی برای دفاع باقی نمی ماند. طرح سوال" نیاز جنسی خود را چگونه برطرف می کنید؟" موضوعیست که از دانشجویان دختر و پسر پرسیده می شود و هرکدام جوابی می دهند. در این بین در کمال تاسف یکی از روابط نا مشروعش می گوید و دیگری با افتخار از خود ارضاییش تعریف می کند و قس علی هذا 

اینکه دانشجو بدون ترس و واهمه ای امر منکرش را به زبان جاری کند، آنهم مقابل دوربین که قرار است همه نظاره گرش باشند آنهم با افتخار، شاید نکته ایست که بیشتر از ادبیات و واژه ها و تعریف تمجید های دختر و پسران دانشجو از ارتباطاتشان در این فیلم باید به آن پرداخت.

همین دیروز بود که کلیپ مشایه دیگری که اینبار در پایتخت تهیه شده بود را مشاهده کردم. موضوعی اما عجیبتر و فاجعه بار تر از کلیپ اولی، سوالی با مضمون "همخوابگی های یک شبه؟" که این بار دوربین به کافی شاپی ظاهرا هم در بالای شهر رفته و از تعدادی دختر و پسر مرفه نظرشان را در این رابطه سوال می کند و آن ها هم اکثرا راحت و ساده نظر مثبتشان را برای تجربه آن اعلام می کنند. مرد در کنار زنش سخن از تجربه جذاب و شیرین چنین رابطه ای یاد می کند و زن هم کنار شوهرش آن را هیجان انگیز می خواند.

در وهله اول آنچه که ذهن را مشغول می کند، ادبیات و هیجانات دختر پسرهاییست که غالبا با تیپ و ظاهر مرفه مقابل دوربین نشسته اند و تمامی قوانین و شرع و دین و عرف را خط بطلان می کشند، اما به نظر باید از زاویه ای دیگر به این موضوع نگریست.

طی سالهای گذشته چه در سینما و چه در سیما و چه در شبکه های اجتماعی و رسانه ها و فضای مجازی، موضوع نیاز های جنسی به یک چالشی که برای جوانان هم جذابیت و هیجان دارد تبدیل کرده اند و متاسفانه مثل خیلی موضوعات دیگر در حالی که پاسخ و راه حل هم تا حدودی هویداست نتوانسته ایم درست ترسیم و تفسیر و تعریفش کنیم. 

قدیمی ها و بزرگترهای مذهبی همیشه این جمله را تکرار می کردند که در مسائل شرعی و اینچنینی جای هیچ خجالت نیست و باید نوجوان و جوانی که به سن تکلیف می رسد این مسائل برایش طرح و پاسخ داده شود اما معمولا اینگونه مسائل از سوی مذهبی ها به خاطر حجب و حیا هیچگاه مطرح نمی شود و آنهایی هم که سبک زندگی غربی را در پیش گرفته اند عنان کار را اینگونه دست می گیرند و کلیپ های اینچنینی بیرون می دهند.

شریعتمان ازدواج را بهترین راه برطرف کردن نیاز جنسی که به قول مجری کلیپ ترکی که می گوید" خب این نیاز در همه است" قرار داده است و البته تنها به این هم خلاصه نمی شود و به طور کامل حتی در آیات قرآنی به کم و کیف آن پرداخته می شود.

جای مجری کلیپ ترکی که از جوان بیست و شش هفت ساله در رابطه با چگونگی برطرف کردن نیازهای جنسیش می پرسد و او هم از خود ارضاییش می گوید، دلیل اجدواج نکردنش را می پرسیدم. بدون تردید خیلی مسائل روشن می شد.

ازدواج آسان مثل خیلی موضوعات دیگر که مطرح شده به جای عمل کردن لوثش کرده اند. از همین هایی که در رابطه با چگونگی برطرف کردن نیازهای جنسیشان سوال شده اگر سوالی در رابطه با دلیل ازدواج نکردنشان و تاخیر در این امر بپرسی بهانه های یکسانی مطرح می شود. فراهم نبودن شرایط و یا نبود گزینه مناسب و یا بهانه های اینچنینی دیگر جوابهاییست که معمولا از طرح چنین سوالهایی بیرون می آید.

جالب اینجاست یکی از جوانهای تهرانی در پاسخ به سوال "به نظرتان این جنین مسائلی در ایران جا می افتد؟" می گوید باید فرهنگ سازی بشود و قبل از آن برخی مسائل و موانع را حل کرد.

همین اندازه که به فرهنگ سازی و برطرف کردن موانع تاکید می کنند و اهتمام می ورزند، اگر در موضوع ازدواج آسان هم جدی بودند و فرهنگ سازی می کردند خیلی از مشکلات جامعه در این حوزه حل می شد.

گذشته از همه این تفاسیر با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی به نظر تخطئه کردن این موضوع امکان پذیر نیست. لاجرم راه چاره، بررسی تخصصی و یافتن پاسخ مناسب است. هرچند بر این باورم بازگشت یه احکام اسلامی و سنت هایی نیکی که پیامبر و ائمه هم بر آن تاکید داشته اند و طی سالهای گذشته در بخشی از جامعه فراموش و یا حتی تقیبح هم شده، بهترین راه چاره است. 

 

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • آیدا
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۰۱:۰۷
  زیبا بود

  متاسفانه شرایط بدی شده
  1 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.