در ستاد برگزاری آیین روز دانشجو همه بودند جز دانشجویان/ دانشگاه برای استاندار همانند رییس‌جمهور اولویت ندارد
  • 1396/09/15 12:59
  • 25818
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز مطرح کرد؛

در ستاد برگزاری آیین روز دانشجو همه بودند جز دانشجویان/ دانشگاه برای استاندار همانند رییس‌جمهور اولویت ندارد

کاظمی گفت: دولت تدبیر در عمر 5 ساله‌اش در مسیری متفاوت با شعارهای راهبردی انقلاب، دست به دامان کشورهای غربی است.

به گزارش زیتون، محمدحسین کاظمی در مراسم روز دانشجوی دانشگاه تبریز اظهار داشت: در بیان جایگاه و رسالت دانشجو همین جمله بس که شهید مظلوم دکتر بهشتی می فرمایند: "دانشجو موذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود." 

وی افزود: مراسم روز دانشجو امسال در کمال تعجب متفاوت تر از سال‌های قبل شکل گرفت و درحال برگزاری است، تفاوت از این لحاظ که علی رخم مزین شدن 16 آذر به نام روز دانشجو، متاسفانه از نظرات دانشجو ها و تشکل‌های دانشجویی در برگزاری و تدارک این برنامه هیچ استفاده ای نشد و این که نوشتند ستاد برگزاری مراسم روز دانشجو بدانید که همه بودند جز دانشجو؛ به بیانی یک تصمیم از بالا به پایین بوده است.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز تأکید کرد: اولین صحبت ما با دولت محترم و نمایندگان دولت است. حداقل در وعده های خود صادق باشید و سرنوشت وعده صد روزه تان گریبان گیر دیگر وعده‌هایتان نشود. مگر نه اینکه شعار آزادی بیان شما در ایام انتخابات در راس همه وعده هایتان بود؟ حال شاهد این هستیم که برای گریز از استماع مطالبات دانشجویان، برنامه روز دانشجو در سیستان برگزار می شود، گویا مهندسی برنامه این روز در سال های قبل کارساز نبوده است.

کاظمی بیان داشت: دولت محترم تدبیر و امید! هر روز که می گذرد شاهد وفور مشکلات در تامین نیازهای اساسی شهروندان می شویم. از طرح شکست خورده تحول سلامت که خودِ مدافعان دولت برآن صحه می گذارند، تا رشد حاشیه نشینی که در شکل جدید خود گور خوابی را به ارمغان آورده است. دانشجوی مطالبه‌گر و دغدغه مند بایستی به این امور بپردازد و باری از دوش این مردم مستضعف بردارد.

وی با تأکید بر اینکه شعار اصلی انقلاب اسلامی استقلال و آزادی بوده است، گفت: دولت تدبیر و امید در عمر 5 ساله خود در مسیری متفاوت با این شعارهای راهبردی دست به دامان کشور های غربی بوده که نتیجه آن برجام و وعده‌های توخالی آن است که در ازای تعطیلی همه تاسیسات هسته‌ای به دست آمده است. در مقابل این تفکر، ما شاهد پیروزی جبهه مقاومت بر شجره خبیثه داعش می باشیم که با وحدت کلمه و ولایت پذیری محقق شده است.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در بخش دیگری از صحبت‌هایش خطاب به رییس دانشگاه گفت: جناب آقای دکتر پورمحمدی؛ ابتدا لازم است از جنابعالی جهت حضور و اطلاع از نظرات دانشجویان تشکر کنیم، اما انتظار ما حضور شخص استاندار در این برنامه بود، که عدم حضورشان موید در اولویت نبودن دانشجو و دانشگاه برای ایشان جایگاهی که برای رئیس‌جمهور دارد را داراست.

کاظمی عنوان کرد:  اصلی ترین درخواست ما تشکل های دانشجویی حفظ استقلال دانشگاه در تصمیمات و برنامه هاست که بحمدالله تا به امروز محقق شده است.

وی متذکر شد: دانشجویان بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی با دوگانگی خاصی از جانب مسئولین دانشگاه مواجه اند؛ بنابر آیین‌نامه‌ها و تصمیمات صنفی و رفاهی روز به روز بر محدودیت استفاده از خدمات دانشجویی افروده می‌شود و در مقابل سخت‌گیری های روز افزون آیین نامه‌های آموزشی در خصوص حضور در دانشگاه و تولیدات علمی را شاهدیم. از رییس دانشگاه می‌خواهیم تدبیری در این خصوص اندیشیده شود.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز خطاب به دانشجویان اظهار داشت: چرا باید دانشجو نسبت به تحولات جامعه خود بی تفاوت باشد؟ عزل و نصب ها، فعالیت های مدیران، کم و کیف امور و بسیاری از مسائل دیگر، موضوعاتی هستند که باید از طرف دانشجو به آنها پرداخته شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: اینک که در پرتو فراخ بینش مسئولان دانشگاه که در راس آنها ریاست محترم دانشگاه و مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه میباشد، شاهد فعالیت تشکل‌های دانشجویی با هر سلیقه و اندیشه‌ای در چهارچوب قانون هستیم، حضور شما دانشجویان در این تشکل ها مطمئنا بر بالندگی و سرزندگی دانشگاه و جنبش دانشجویی خواهد افزود.

وی در پایان صحبت‌هایش گفت: دانشجو بیدار است، سوال می پرسد و مطالبه می کند. اگر زمانی احساس کند که انقلاب در خطر است، بدون شک اول دانشجو قیام خواهد کرد؛ همانطور که برای تعالی علمی این مرز و بوم، قیام کرده و در این راه ترور شده و سختی ها را به جان پذیرفته اما از پای نایستاده است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.