ما، داعش، ترقه بازی، روایت رسمی و دیگر هیچ...
  • 1396/09/11 12:11
  • 25765
یادداشت وارده - مسعود زین العابدین؛

ما، داعش، ترقه بازی، روایت رسمی و دیگر هیچ...

ضمن احترام به توجیه هایی که سیاست گذاران رسانه در تعیین سطح تحمل مردم دارند، عمیقا معتقدم سیاست رسانه ای ما در این موضوع از روز نخست، اشتباه بود.

گروه سیاسی زیتون/ یادداشت وارده - مسعود زین العابدین؛

اگر شما با مشورت دادن در موفقیت کسی سهیم باشید، خوشحال می شوید. اما می دانید که صاحب اصلی این موفقیت همان فردی است که مستقیما درگیر بوده و اوست که پس از پیروزی باید بر طبل شادی بکوبد.

با این منطق، دلیلی ندارد ما برای پایان داعش در عراق و سوریه جشن بگیریم. همین که مردم ما خوشحال هستند، نشان می دهد این فتح را فهمیده اند. پخش شیرینی و جشن، مال خود سوری ها و عراقی هاست.

آیا توقع برگزاری جشن های خیابانی از مردمی که چند سال به صورت مستمر از رسانه ملی شنیده اند ایران فقط حضور مستشاری در عراق و سوریه دارد، خواسته نابجایی نیست؟ مگر حاج حسین همدانی در حین عملیات استشاری شهید نشد و محمودرضا بیضایی هم وقتی در گوش مجاهد سوری مشورت می گفت، پر نکشید؟

تا همین چند ماه قبل تر, طبق روایت رسمی, ما فقط یکجا با داعش به صورت مستقیم درگیر شدیم و آن هم ترقه بازی مجلس شورای اسلامی بود.

بانیان #روایت_رسمی, مجبور بودند برای توجیه حضور و شهادت خیل جوانان دهه شصت و هفتاد که از آنها انتظار مشاوره نمی رود, آنان را در عنوان #مدافعان_حرم (که خود، عنوان پرافتخار و رفیعی است) بسنده کنند و تنها دلیل عزیمتشان را تشکیل حلقه انسانی دور حرم حضرت زینب(س) معرفی کنند و گرنه این جوانان را با خان طومان و ادلب و... چه کار؟

با این روایت های رسمی، بعید نیست این خون های پاک چند سال بعد پامال گردد و دهه هشتادی ها همان اراجیف #مدافع_اسد را بیشتر باور کنند تا حماسه ی سربازان آقا سید علی را.

شاید لازم است دوباره خمینی کبیر (ره) به سیدحمید روحانی نامه بنویسد:

"اگر شما می‌توانستید تاریخ را مستند به صدا و فیلم حاوی مطالب گوناگون انقلاب از زبان توده‌های مردم رنجدیده کنید، کاری خوب و شایسته در تاریخ ایران نموده‌اید. باید پایه‌های تاریخ انقلاب اسلامی ما چون خود انقلاب بر دوش پابرهنگان مغضوب قدرت ها و ابرقدرت ها باشد.

شما باید نشان دهید که چگونه مردم، علیه ظلم و بیداد، تحجر و واپسگرایی قیام کردند و فکر اسلام ناب محمدی را جایگزین تفکر اسلام سلطنتی، اسلام سرمایه داری، اسلام التقاط و در یک کلمه اسلام امریکایی کردند."

ضمن احترام به توجیه هایی که سیاست گذاران رسانه در تعیین سطح تحمل مردم دارند، عمیقا معتقدم سیاست رسانه ای ما در این موضوع از روز نخست، اشتباه بود. چه روزی که با شروع اعتراضات داخلی در سوریه(البته با توطئه خارجی و صهیونیستی) گفتیم اینها همه از خارج سوریه آمده اند و چه ایامی که فقط عکس ویرانه ها را نشان دادیم و از مدافعین حرم صرفا به دردانه های معصومشان پرداختیم.

بعد از این چگونه خواهیم بود؟!

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.