ارتباط با تشکل‌های دانشجویی وظیفه مسئولین دانشگاهی است/ تشکل های انقلابی باید از سیاست زدگی دوری کنند
  • 1396/08/24 10:35
  • 25543
حجت‌الاسلام انوری در دیدار با شورای جامعه اسلامی دانشگاه تبریز؛

ارتباط با تشکل‌های دانشجویی وظیفه مسئولین دانشگاهی است/ تشکل های انقلابی باید از سیاست زدگی دوری کنند

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز بیان داشت: یکی از ابزارهایی که میتواند موجب تقویت نقش اثر گذار جامعه اسلامی در دانشگاه باشد داشتن یک رسانه قوی با محتوای خوب می باشد.

به گزارش زیتون، اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز روز گذشته با مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز دیدار کرده و به بیان دغدغه های این تشکل انقلابی پرداختند.

حجت‌الاسلام محمد انوری در این دیدار ضمن قدردانی از تلاشهای اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی، گفت: ارتباط مستمر با تشکل های دانشجویی دانشگاه بویژه تشکل‌هایی که به نحوی نیاز به حمایت ویژه دارند از وظایف  مسئولین دانشگاهی است و تشکلی مانند جامعه اسلامی که از دل دانشجوها برخواسته نیازمند توجه بیشتری از سوی مسئولین است.

وی یکی از اهداف ایجاد تشکل های انقلابی را معرفی حیات مومنانه برای دانشجویان ذکر کرد و خاطر نشان ساخت: حیات مومنانه یکی از دغدغه های مهم شهید بهشتی (رضوان الله) بود که خودسازی و جامعه سازی دو عنصر مهم ساخت زیست مومنانه است که می تواند تبیین و الگوسازی از آن، یکی از اهداف راهبردی جامعه اسلامی دانشجویان باشد تا به عنوان یک الگو و سبک زندگی برای قشر دانشجو در دانشگاه ها معرفی شود، چرا که یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان مومن این است که پس از ورود به دانشگاه در کنار حفظ اعتقادات مذهبی شان بتوانند در فعالیت های اجتماعی و سیاسی نیز مشارکت داشته باشند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز با اشاره به محتوای سوره عصر که اوصاف انسان کامل را بیان می کند تصریح کرد: در کنار خودسازی که نتیجه ایمان و عمل صالح است باید به فکر ساخت و اصلاح جامعه هم باشیم و این دو ساحت از هم جدای ناپذیر هستند و در کنار هم ما را به حیات مومنانه خواهد رساند. 

حجت الاسلام انوری خطاب به اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز گفت: تشکل های دانشجویی بویژه تشکل های انقلابی مثل جامعه اسلامی باید از سیاست زدگی دوری کنند چرا که پیاده نظام حزب ها و گروهای سیاسی بودن به ضرر جنبش دانشجویی خواهد بود. رسالت اصلی جنبش دانشجویی تلاش برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی و کمک به تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است که نیازمند داشتن روحیه پرسشگری و مطالبه گری از مسئولین است که نباید به محافظه کاری و مماشات تبدیل شود. 

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز در پایان با تاکید بر استفاده تشکل های انقلابی از ظرفیت فضای مجازی و قدرت رسانه‌ای، افزود: تشکل های دانشجویی نباید از نقش رسانه و فضای مجازی غفلت کنند. در حال حاضر عرصه عرصه‌ی جنگ نرم است و بزرگترین و قدرتمندترین ابزار تاثیرگذاری در عصر حاضر همین فضای مجازی و قدرت رسانه ای است. یکی از ابزارهایی که میتواند موجب تقویت نقش اثر گذار جامعه اسلامی در دانشگاه باشد داشتن یک رسانه قوی با محتوای خوب می باشد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.