اعزام ۴۲ نیروی متخصص به کرمانشاه/ راه‌اندازی ۶۸ پایگاه جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی
  • 1396/08/24 09:35
  • 25538
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی مطرح کرد

اعزام ۴۲ نیروی متخصص به کرمانشاه/ راه‌اندازی ۶۸ پایگاه جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی با اشاره به اعزام ۴۲ نیروی متخصص به منطقه زلزله‌زده غرب کشور گفت: نیاز به پتو، آب آشامیدنی و کنسروهای تازه نیاز اصلی مردم زلزله‌زده است.

به گزارش زیتون، سعید کنعانی با اشاره به اینکه بلافاصله بعد از وقوع زلزله در غرب کشور به دستور دبیرکل جمعیت هلال احمر به این منطقه عازم شدیم، اظهار داشت:گروه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با اکیپ ۴۲ نفره و در قالب 12 تیم اعم از امداد و نجات، آواربردار، اسکان، سگ‌های جستجوگر و با تجهیزات کامل عازم کرمانشاه شدیم.

وی با بیان اینکه هفت دستگاه آمبولانس،هفت خودروی کمک‌دار، یک خودروی حامل سگ‌های جستجوگر با خود به همراه داریم، گفت: در حال حاضر اکیپ امداد و نجات استان در روانسر مستقر شده و بلافاصله بعد از دستور وارد عمل خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود:در حال حاضر نیز هلال احمر استان برخی اقلام از قبیل آب معدنی،کنسرو و پتو بین مردم پخش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه روستاهای روانسر بسیار زیاد بوده و سه استان گروه امداد و نجات آذربایجان‌شرقی، اصفهان، مازندران آن بخش را تحت پوشش قرار داده‌اند، بیان کرد: 2 هزار و ۵۰۰ بطری آب معدنی به همراه داریم ولی نیاز به آب آشامیدنی در این منطقه بسیار زیاد است.

کنعانی اذعان داشت: ۶۸ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی در شهر تبریز فعال بوده و منتظر کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان هستیم.

وی متذکر شد:با توجه به وضعیت بحرانی در منطقه و هوای سرد، آب آشامیدنی، پتو و کنسرو جزو نیازهای اولویت‌دار بوده است و از مردم می‌خواهیم این اقلام را در اولویت‌های خود قرار دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اضافه کرد: با توجه به اهمیت کرامت انسانی مردم از ارسال پتوهای استفاده شده و کنسرو تاریخ گذشته خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه آمار دقیق کشته‌شدگان توسط مدیریت بحران کشور ارائه می‌شود، بیان کرد: متاسفانه برخی از روستاها وجود دارند که به دلایل شرایط خاص هنوز وارد آن منطقه نشده‌اند ولی امید داریم آمار کشته‌شدگان افزایش نیابد.

کنعانی با تاکید به اینکه یک شرکت در شهر تبریز ۱۴ هزار کنسرو را خریده و توسط تریلر به منطقه ارسال کرده است، ادامه داد: مردم در صورت خرید اقلام خوراکی سعی کنند چند نفری بسته کنسرو و آشامیدنی بخرند تا حمل و نقل و انتقال نیز راحت‌تر شود.

وی ابراز کرد: مردم آذربایجان هیچ‌گاه کمک‌های مردمی ملت ایران در زلزله ایران را فراموش نکرده و امروز نیز با حضور پرشور سعی در جبران آن روزها دارند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.