نمایشگاه فناوری ربع رشیدی مثال زدنی است/ استان‌ها از آذربایجان شرقی الگو برداری کنند
  • 1396/08/23 14:47
  • 25535
رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس تأکید کرد؛

نمایشگاه فناوری ربع رشیدی مثال زدنی است/ استان‌ها از آذربایجان شرقی الگو برداری کنند

اختیاری برپایی نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی را قدم مهمی در پیشبرد اهداف کلان اقتصاد دانش بنیان در کشور دانست و گفت: این نمایشگاه از این جهت که بازدید کنندگان می توانند با افکار و ایده های نوآوران آشنا شوند، مثال زدنی است.

به گزارش زیتون، اسفندیار اختیاری در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه اظهار کرد: هر مکانی که دوستان نوآور بتوانند افکارو کالاهایشان را ارائه دهند، ارزشمند است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به چند صورت از نوآوران حمایت می کند، تاکید کرد: اولین نوع حمایت به صورت فردی است که بنیاد نخبگان در این حوزه فعالیت می کند و دیگری حمایت از شرکت های دانش بنیان در قالب صندوق شکوفایی است که مناطق ویژه می توانند از این ظرفیت ها استفاده کنند و ترغیب کنند تا بخشی از هزینه ها را صندوق های نوآوری وشکوفایی بدهند.

وی در خصوص اختصاص ردیف بودجه خاص به مناطق ویژه فناوری در کشور گفت: حمایت از مجموعه های فناوری همیشه مورد تاکید بوده است وبا توجه به ضرورت توجه به اقتصاد دانش بنیان باید این مناطق مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از اینکه به غیر از تهران منطقه ویژه ربع رشیدی با تمام توان به فکر نمایش فناوری های نو  و پیشرو بوده است، قابل تقدیر است و بهتر است استان های دیگر هم از این حرکت الگوبرداری کنند.

اختیاری افزود: حضور فناوران از استانهای مختلف کشور نیز قابل توجه بود و امیدواریم با الگو برداری دیگر استان ها از این حرکت شاهد تغییرات مثبت در این عرصه باشیم.

گفتنی است، "پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی" از ۲۰ لغایت ۲۴ آبان‌ماه سال‌جاری در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا است و در جریان برگزاری این نمایشگاه 28 رویداد فناورانه برگزار می شود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.