بهره‌مندی ۴۸۰۰ مددجوی آذربایجان‌شرقی از مشاوره رایگان
  • 1396/08/23 12:14
  • 25530
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خبر داد؛

بهره‌مندی ۴۸۰۰ مددجوی آذربایجان‌شرقی از مشاوره رایگان

چهار هزار و ۸۵۲ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در شش‌ماهه نخست سال جاری به‌صورت فردی و گروهی مشاوره رایگان شدند.

به گزارش زیتون، خالد سیار معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه چهار هزار و ۸۵۲ نفر از مددجویان تحت حمایت در شش‌ماهه نخست سال جاری به‌صورت فردی و گروهی مشاوره رایگان دریافت کردند گفت: مهارت‌های زندگی، آیین همسرداری، بهداشت روانی و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی ازجمله مباحث مطرح‌شده در جلسات مشاوره فردی و گروهی است.

وی بابیان اینکه دو هزار و ۳۱۲ مددجوی تحت حمایت این نهاد در سه هزار جلسه، مشاوره فردی شدند، گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری هزار و ۴۸۴ نفر از زنان سرپرست خانوار در جلسات مشاوره و راهنمایی گروهی شرکت کردند.

وی بیان کرد: امسال ۳۷۴ نفر از همسران جوان، ۲۲۱ نفر از جوانان در آستانه ازدواج، ۱۴۵ دانش‌آموز، ۱۴ دانشجو و ۱۶۱ نفر از دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج از دوره‌های مشاوره و راهنمایی گروهی بهره‌مند شده‌اند.

سیار با اعلام اینکه ۱۲ مشاور خانواده با این نهاد همکاری می‌کنند، ادامه داد: ۱۸ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در سال ۹۵ از خدمات مشاوره و راهنمایی این نهاد به‌صورت فردی و گروهی بهره‌مند شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه دوره‌های مشاوره و راهنمایی قبل، حین و بعد از ازدواج برای مددجویان تحت حمایت برگزار می‌شود، افزود: یکی از نتایج مطلوب و حائز اهمیت این کارگاه‌ها پایین بودن آمار طلاق در بین مددجویان است به‌طوری‌که طلاق در بین خانوارهای تحت حمایت این نهاد حدود شش درصد است که این امر نشانگر تأثیر مضاعف جلسات مشاوره در تحکیم بنیان خانوارها دارد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.