علمای شیعه باید با فرقه انگلیسی وهابیت به مبارزه برخیزند/ تقریب مذاهب راهکار مبارزه با دشمنان اسلام است
 • 1396/08/01 15:10
 • 25228
حجت الاسلام و المسلمین برگی در حسینیه اعظم زنجان/ شب چهارم

علمای شیعه باید با فرقه انگلیسی وهابیت به مبارزه برخیزند/ تقریب مذاهب راهکار مبارزه با دشمنان اسلام است

برگی گفت: نفوذ و گسترش مذهب تشیع در کشورهای غربی باعث ترس و وحشت وهابیت شده است. به همین خاطر وهابیت به مقابله شدید با شیعه روی اورده است و حوادثی مانند منا و یمن و سوریه را رقم می زند

 به گزارش زیتون حجت الاسلام رسول برگی در مراسم هزادارای شب چهارم حسینیه اعظم زنجان با اشاره به گسترش شگفت انگیز مذهب شیعه در سالهای اخیر و دلایل مخالف وهابیت با مکتب شیعه گفت: فرقه ضاله وهابیت اختلافی را که در بین مذاهب اسلامی ایجاد کرده و تهمت های ناحقی که به جهان تشیع  نسبت می دهد،  تقریبا  در طول تاریخ اسلام بی سابقه و ناجوان مردانه  است .

وی با اشاره به فتوای مفتی اعظم آل سعود مبنی بر عدم تقریب بین شیعه و اهل سنت افزود: وهابیت اصلا  هیچ کدام از مذاهب اسلامی را به رسمیت نمیشناسد  و با تفکر اینکه هرکس وهابی نیست کافر است به تکفیر همه مذاهب اسلامی علی الخصوص شیعه می پردازد.

وی با اشاره به  تخریب اماکن مقدس مذاهب اسلامی به خصوص شیعیان توسط وهابیت گفت: اتفاقا اولین بنای تاریخی  که توسط وهابیت تخریب شده متعلق به شیعه نبوده وقبر زیدبن خطاب بوده که از اماکن مورد احترام اهل سنت است.

برگی اضافه کرد: علمای وهابی  هر مذهب و فرقه ای را غیر از مذهب وهابیت کافر می دانند با این تفکر، به کشته شدن مسلمانان و هرج و مرج دیگر کشورهای اسلامی باعث می شوند که این لزوم هوشیاری علمای جهان اسلام و پرهیز از اختلافات را می طلبد.

این خطیب تبریزی خاطر نشان کرد: اهتمام بیشتر به مفاهیم قرآنی ودینی در جامعه و تربیت اسلامی برپایه موازین دینی از نیاز های جامعه امروز ما است.تاکید مقام معظم رهبری بر تربیت حافظان و قاریان قرآن نشان از توجه ویژه رهبر انقلاب به این امر مهم را  دارد.

وی همچنین با اشاره به  مسئله تقریب مذاهب در شرایط حساس کنونی گفت: اسلام دین برابری و برادری  است و همگی باید به ریسمان حبل الهی چنگ زنیم شعله ور کردن و برجسته نمودن اختلافات  مذهبی آب در آسیاب دشمن ریختن است.

وی افزود: علمای وهابی همیشه با استناد به مدارک جعلی و ساختگی، شیعیان را به بت پرستی و شرک متهم میکنند که این خلاف واقعیت است چرا که در در خود منابع اهل سنت به وفور  و متواتر دلایلی برای حقانیت شیعه دیده می شود.

برگی اظهار داشت: همیشه در طول تاریخ از صدر اسلام تا زمان حال فِرَق مختلف و منحرفی به  دست دشمنان اسلام  به وجود امده اند که که حتی  با مخالفت صریح و شدید ائمه معصومین روبه رو شده اند که از این میان می توان به فرقه خطابیه در زمان امام صادق(ع) اشاره کرد که با مخالفت حضرت روبه رو شد.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: نفوذ و گسترش مذهب تشیع و اسلام ناب محمدی  در کشورهای غربی و مخصوصا  کشورهای اهل سنت باعث ترس و وحشت وهابیت شده است. به همین خاطر وهابیت به مقابله شدید با شیعه روی اورده است که حوادثی چون حادثه منا و کشتار مسلمانان در عراق و سوریه و یمن از جمله این اقدامات علیه شیعیان است. علمای شیعه و جهان اسلام باید به مقابله با ابن مذهب انگلیسی بپردازند و این لکه سیاه را از دامن چهره  مطهر اسلام پاک کنند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • فرهان
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۲ - ۱۶:۰۵
  عالی
  دست مریزاد
  1 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.