سینما در خدمت ریزش انقلاب است نه رویش/ رسانه دروغگو نمیتواند مبلغ حجاب باشد/ 40 سال پس از انقلاب، هنوز تصویر درستی از مردم جامعه نداریم
  • 1396/07/04 13:56
  • 24874
ارزیابی کارگردان تبریزی از میزان روحیه انقلابی در جامعه ایرانی؛

سینما در خدمت ریزش انقلاب است نه رویش/ رسانه دروغگو نمیتواند مبلغ حجاب باشد/ 40 سال پس از انقلاب، هنوز تصویر درستی از مردم جامعه نداریم

قربانعلی طاهرفر بیان کرد: بنده خودم ریزش انقلاب هستم که گیر این سینما و تلویزیون افتاده ام. هرکس در این سیستم می افتد لاجرم غرق خواهد شد. من اگر اینجا نبودم مطمئنا انقلابی تر و دغدغه مند تر از این بودم.

قربانعلی طاهرفر، کارگردان و مستندساز تبریزی، درگفتگو با زیتون، با انتقاد از نگاه ابزاری رسانه ها به مردم اظهار داشت: متاسفانه به واقعیت ها با چشم حقیقت نگاه نکرده ایم. در ایام انتخابات و راهپیمایی ها همه مردم خوب می شوند و در بقیه موارد نگرش ها عوض می شود! پس از گذشت نزدیک به 40 سال از انقلاب، هنوز تصویر و تعریف درستی از مردم جامعه نداریم.

وی گفت: فاصله مردم و مسئولین روز به روز زیادتر می شود. در صدا و سیما برنامه تریبون آزاد می گذاریم و چند نفر را به صورت گزینشی می آوریم و مثلا می گوئیم که بحث ها آزادانه هستند در حالی که اینگونه نیست. اینگونه کارها نه تنها به نفع نظام و انقلاب نیست، بلکه نسل سوم و چهارم انقلاب را به آن بدبین می کند.

طاهرفر با اشاره به گسترش بسیار سریع اخبار در فضای مجازی بیان کرد: هیچ حرکت و عملکرد مسئولین از چشم مردم دور نمی ماند. امام(ره) فرموده بود مسئولین نوکر مردم هستند. واقعا الآن اینگونه است؟ مردم بسیار جلوتر از مسئولین هستند. مسئولینی که هر روز یک آبرو ریزی جدید به بار می آورند. نمونه اش همین عکس سلفی نمایندگان مجلس با موگرینی. این ها می خواهند انقلاب را جلو ببرند؟

وی با اشاره به ویترینی بودن بسیاری از عملکرد های مسئولین گفت: آمار های غلط درست می کنیم و به مردم می دهیم و سپس براساس همین آمارها نیز برنامه ریزی می کنند. دربین مردم اختلاف ایجاد می کنند ولی وقتی نگاه می کنی همه در سطح کلان و اشرافی گری باهم یکی هستند.

کارگردان فیلم ترمینال غرب تصریح کرد: پس از گذشت 4 دهه از انقلاب، بنده نمی توانم الگویی برای فرزندم از میان مسئولین معرفی کنم. تا کی تنها الگو های ما شهیدان رجایی و بهشتی خواهد بود؟ چرا الگوی جدید درست نمی شود؟

وی با انتقاد از وضعیت سینما و تلویزیون گفت: سینما و تلویزیون به عنوان بزرگترین رسانه های ما، موجب ریزش در انقلاب هستند نه رویش! رسانه ای که دروغ بگوید رویش ایجاد نمی کند. وقتی در رسانه دروغگو حجاب را تبلیغ می کنند و خارج از فیلم عکس های مفتضحشان عالم را پر کرده است، جواب عکس خواهیم گرفت! همانطور که تا به امروز نیز گرفته ایم. کدام یک از اهالی رسانه همانی هستند که پشت دوربین نشان داده می شوند؟ بنده خودم پس از این همه سال فعالیت هنری نتوانسته ام که اکیپی پیدا کنم که حداقل 50% انقلابی باشند.

طاهرفر اظهار داشت: بنده خودم ریزش انقلاب هستم که گیر این سینما و تلویزیون افتاده ام. هرکس در این سیستم می افتد لاجرم غرق خواهد شد. من اگر اینجا نبودم مطمئنا انقلابی تر و دغدغه مند تر از این بودم. الان باندی در سینما درست کرده اند که همه چیز را به دست گرفته اند. وضعیت بازیگران فیلن قلاده های طلا را بعد از فیلم ببینید. همه بایکوت شدند. علت این امر چیست؟ شبکه افق که افق های روشنی ترسیم می کرد و قرار بود دست بچهه های انقلابی باشد هم امروز سیروس مقدم و بهرام توکلی ها را به عنوان مجری استفاده می کند. این ماییه تاسف است. سینما و تلویزیون باید از ریشه درست شوند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.