استاندار جدید آذربایجان‌شرقی را بیشتر بشناسیم
 • 1396/07/03 10:58
 • 24855
مجید خدابخش کیست؟

استاندار جدید آذربایجان‌شرقی را بیشتر بشناسیم

با معرفی مجید خدابخش به عنوان استاندار جدید آذربایجان شرقی سئوالات زیادی در خصوص وی و اطلاع از فعالیت‌های گذشته‌اش در بین افکار عمومی مطرح شد که در گزارش ذیل به برخی از این موارد اشاره شده است.

به گزارش زیتون، مجید خدابخش  متولد ۱۳۳۵ اردبیل است او تحصیلات خود را در اردبیل گذراند و در رشته ریاضی دیپلم گرفت. تحصیلات عالی خود را در دانشگاه شیراز در رشته مهندسی برق و الکترونیک ادامه داد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در این رشته اخذ کرد.

در دوران دانشجویی خدابخش در پای درس اخلاق آیت الله دستغیب حاضر می‌شد.

خدابخش در زمان انقلاب به اردبیل آمد و در جمع انقلابیون اردبیل با هدایت معنوی آیت‌الله مروج و علامه محمدتقی جعفری به فعالیت پرداخته و پس از پیروزی انقلاب نیز برای مدتی عضو افتخاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اردبیل بود.

او اسفند ماه سال ۱۳۵۹ رئیس مخابرات اردبیل شد و بدنبال آن در سال ۱۳۶۲ به عنوان معاون مدیر کل مخابرات استان آذربایجان شرقی منصوب شد.

در دوران استانداری زین العابدین عطایی در آذربایجان غربی او در پست‌های معاون برنامه‌ریزی و سپس معاون عمرانی خدمت کرد.

پس از درگذشت عطایی استاندار آذربایجان غربی، خدابخش در سال ۶۹ به آذربایجان شرقی رفته و در دوران استانداری اکبر پرهیزگار و علی عبدالعلی زاده در دولت‌های اکبر هاشمی رفسنجانی و دولت اصلاحات معاون عمرانی استانداری بود.

در دوران تصدی استانداری یحیی محمدزاده در آذربایجان‌شرقی در دولت اصلاحات خدابخش معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی شد و مدتی را هم به عنوان سرپرست استانداری آذربایجان شرقی فعالیت نمود.

او سپس برای ادامه تحصیل به تهران رفته و دکترای خود را در رشته مدیریت دولتی دریافت کرد، ضمن اینکه همزمان با تحصیل با نهادهای اقتصادی و صنعتی نیز همکاری می‌کرد.

خدابخش  از سال 92 در دولت روحانی به عنوان استاندار اردبیل بوده است.

او پس از اخذ مدرک دکترای مدیریت دولتی از مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران (مرکز تهران) در راس مدیریت کارخانه‌ها و صنایع بزرگ ازقبیل آلومینیوم المهدی، ایران پویا، موتورسازان تراکتورسازی ایران، ماشین سازی تبریز، صنایع تجهیزات نفت و شرکت پترو امید آسیا پرداخت.

مجید خدابخش از نظر سیاسی یک اصلاح طلب معتدل است.

منبع: فارس

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • عبدالله
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۵
  استان ما متاسفانه فدای مدیریتهای سیاسی شده ولی امید وارم استان دار جدید با استفاده از تمام نخبگان واقعی استان ،فارغ از گرایشهای سیاسی این عقب ماندگی هارا جبران نمایند مخصوصا که با صنایع بزرگ از نزدیک آشنا هستند . یادمان باشد خیلی زود دیر می شود!
  توکل بر خدا
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.