انتخاب شهردار، جزو صورتجلسه بعدی شورا نیست/ تاثیر حواشی قبلی، بر انتخاب شهردار/ تبریز برخلاف بقیه شهرها، شهری است با تم بین المللی
  • 1396/06/22 14:01
  • 24691
سعید دباغ نیکوخصلت درگفتگو با زیتون مطرح کرد:

انتخاب شهردار، جزو صورتجلسه بعدی شورا نیست/ تاثیر حواشی قبلی، بر انتخاب شهردار/ تبریز برخلاف بقیه شهرها، شهری است با تم بین المللی

نیکو خصلت عنوان کرد: همان 5 گزینه مطرح شده برای شهرداری فعلا مطرح هستند و گزینه ای از بین آن ها حذف یا به آن ها اضافه نشده است. برای تغییر باید اعضای شورا نظر بدند که هنوز نداده اند.

به گزارش زیتون، پس از گذشت 22 روز از آغازبکار شورای پنجم کلانشهر تبریز و برگزاری جلسات متعدد، هنوز شهردار برای شهر انتخاب نشده است. اکنون مردم تبریز از شورایی که با شعار رسیدگی به حاشیه شهر و مشکلات اساسی مردم و برقراری عدالت شهری، انتخاب شدند، انتظار کاری انقلابی و رسیدگی سریع به مشکلاتشان دارند. همچنین پروژه عظیم تبریز 2018 به همت ویژه و تلاش و کار مضاف نیاز دارد ، درحالی که با این وضع شهر بدون شهردار و سپری شدن وقت و انرژی شورا ها برای انتخاب شهردار، مانع از رسیدگی کامل به شهر و مشکلات آن می شود.

سعید نیکو خصلت در گفتگو با زیتون پیرامون انتخاب شهردار کلانشهر تبریز اظهار داشت: بحث ها و مذاکرات درباره شهردار تبریز ادامه دارد و هنوز به نتیجه نرسیده است. البته انتخاب شهردار در دستور جلسه بعدی شورا نیست و احتمالا در جلسات آتی نسبت به این موضوع بحث انجام شود.

وی افزود: تک تک سیزده نفر اعضای شورا این کار را اولویت خود می دانند و درحال مذاکره هستند ولی به دلیل حساسیت بالا و حواشی قبلی ایجاد شده پیرامون این موضوع، در انتخاب شهردار عجله نمی کنیم.

نیکو خصلت فشارهای بیرونی خارج از شورا برای انتخاب شهردار را بی اساس خواند و گفت: فقط سیزده نفر اعضای شورای شهر هستند که شهردار را انتخاب خواهند کرد. اعضای شورا هیچ تعصب خاص و واهی نسبت به فرد خاصی ندارند و همگی با جدیت کامل تک تک گزینه ها را بررسی می کنند تا در کوتاهترین زمان ممکن بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

وی درخصوص گزینه های شهرداری عنوان کرد: همان 5 گزینه مطرح شده برای شهرداری فعلا مطرح هستند و گزینه ای از بین آن ها حذف یا به آن ها اضافه نشده است. برای تغییر باید اعضای شورا نظر بدند که هنوز نداده اند.

عضو شورای شهر تبریز در پایان راجع به معیار های انتخاب شهردار بیان کرد: شهر تبریز با دیگر شهر های کشور مثل اصفهان تفاوت زیادی دارد. تبریز برخلاف آن ها شهری است با تم بین المللی.  شهردار باید کسی باشد که با فرهنگ و معیار های تبریز آشنایی کامل داشته باشد. کسی باید شهردار باشد که بازار تبریز را بشناسد و برای سبک زندگی شهروندان، مشکلات زیست محیطی و چهره شهر بتواند کار اساسی انجام دهد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.