گلایه برخی اعضا از نقش‌آفرینی نفرات پشت پرده در شورای شهر/ حمایت لیست امیدی‌ها از روند فعلی انتخاب شهردار/ محمدزاده تهدید به افشاگری کرد
  • 1396/06/16 11:18
  • 24640
پایان جلسه‌ی بی‌ثمر شورای شهر تبریز؛

گلایه برخی اعضا از نقش‌آفرینی نفرات پشت پرده در شورای شهر/ حمایت لیست امیدی‌ها از روند فعلی انتخاب شهردار/ محمدزاده تهدید به افشاگری کرد

جلسه‌ی امروز شورای شهر تبریز که برای انتخاب شهردار برگزار شده بود، همانند چند جلسه‌ی قبلی بدون نتیجه پایان یافت.

به گزارش زیتون، صبح امروز جلسه‌ی اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار برگزار شد ولی در این جلسه نیز با بهانه‌ی غیر قانونی بودن، شهردار انتخاب نشد و طبق گفته‌ی اعضای شورا انتخاب شهردار به جلسه‌ی رسمیِ روز یکشنبه موکول شد.

علی آجودان‌زاده در گفتگویی که قبل از آغاز جلسه‌ی امروز با رسانه‌ها انجام داد، از انتخاب شهردار در این جلسه با احتمال زیاد خبر داد و افزود: شایسته نیست شاهد اتفاقاتى باشیم که افکار عمومى مردمى که با امید و انتظارات ویژه‌اى به مارأى داده‌اند به نا امیدى و یأس مبدل گردد. انشاءالله طبق تفاهم ایجاد شده بین اعضاء، امروز شاهد ختم موضوع انتخاب شهردار تبریز در فضاى آرام توأم باصمیمیت، یکدلى و اتحادبه دور از تعصبات و منافع حزبى و گروهى و شخصى و فشار و خدشه بر استقلال رأى خواهیم بود.

محمد اشرف‌نیا با تأکید بر اینکه استقلال شورا باید حفظ شود، گفت: چرا بیرون از درون شورا فلان شخص باید به خود اجازه دهد تا ۱ ساعت مانده به جلسه شورا خواستار لغو آن شود، این کار بیخودی است و جای تاسف دارد. من حداقل ۸ سال به طور ریز نظاره‌‍گر موارد مختلف بوده‌ام. از آقای اکبرنژاد که دیروز گفته‌اند شهردار را با ۱۳ رای انتخاب کنیم متشکرم و خواهش می‌کنم اقتدار شورا را حفظ کنند و فلان فرد با تلفن دستور برگزاری یا عدم برگزاری جلسه را ندهد.

بابایی اقدم نیز به لزوم حفظ شأن شورا اشاره کرد و گفت: تعجب می‌کنم که چرا بعضی همکاران به خاطر آمدن ما به جلسه سه شنبه ایراد می گیرند و مورد اتهام قرار می گیریم. در ظاهر ۱۳ عضو شورا داریم اما نفرات پشت پرده ای که هدایت می کنند ظاهرا جمع نفرات را بیشتر از ۲۱ نفر می کنند. در آستانه‌ی تبریز 2018 تنها پیشرفت ما افزایش گدایان بوده است، باید این موضوع پیگیری شود تا این معضل را برطرف کنیم.

محرم محمدزاده با بیان اینکه هیئت رئیسه در لغو جلسه‌ی سه‌شنبه نقشی نداشته است، متذکر شد: تمامی کلانشهرها شهردار را انتخاب کرده و با برنامه جلو می روند اما با وجود اینکه در آستانه تبریز ۲۰۱۸ قرارداریم هنوز دست روی دست گذاشته ایم تا فلان افراد راضی به انتخاب فرد مورد نظرشان شوند. بعضی دوستان توانایی رای دادن ندارند و مستقل نیستند، اگر نمی توانید استقلال داشته باشید استعفا داده و بروید.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه ما امروز سرگردان هستند، این چه وضعیتی است که اتفاق افتاده است؟ سایت‌هایی که زیر نظر برخی اعضای شورا هستند اعداد و ارقام ارائه شده توسط یک عضو شورا را به تمسخر کشیده اند. اگر این روند ادامه داشته باشد، همین جا نام آن عضو شورا را که از این رسانه حمایت می‌کند اعلام خواهم کرد.

اما اعضای شورایی که از طریق لیست به پارلمان شهری کلانشهر تبریز راه یافته‌اند با بهانه‌هایی مثل حساس بودن انتخاب شهردار، از روند فعلی انتخاب کلیددار شهرداری تبریز حمایت کرده‌اند. تقی‌پور در این خصوص تصریح کرد: سالم ترین روند انتخاب شهردار مربوط به این دوره است، به دنبال اجماع ۱۳نفره در انتخاب شهردار هستیم.

همچنین نیکو خصلت با اشاره به اینکه بحثِ جلسه‌ی سه‌شنبه تمام شده و نباید به آن پرداخت شود، افزود: تبریز شهری سیاسی، بین المللی و اقتصادی است، باید در انتخاب شهردار باید دقت کنیم. رییس شورا حتی یک بارهم از ۸ نفر صحبت نکرده و از روز اول ریاستش بر وحدت ۱۳ نفر تاکید داشته است. نباید با یکدیگر تقابل کرده و شهردار را با ۷ رای انتخاب کنیم.

در نهایت جلسه‌ی امروز شورای شهر با اعلام اینکه رأی گیری می‌تواند عنوان غیر قانونی گرفته و همچنین به‌علت غیبت بهشتی در جلسه امروز می‌تواند شائبه برانگیز باشد، بدون انتخاب شهردار پایان یافت و علی‌الظاهر قرار است شهردار تبریز در جلسه‌ی روز یکشنبه مشخص شود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.