بی‌توجهی دستگاه‌ها به مصوبه هیأت دولت در مورد تبریز ۲۰۱۸/ با ادامه این روند عملا هیچ اتفاقی برای تبریز رخ نخواهد داد
 • 1396/06/15 13:59
 • 24620
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تأکید کرد؛

بی‌توجهی دستگاه‌ها به مصوبه هیأت دولت در مورد تبریز ۲۰۱۸/ با ادامه این روند عملا هیچ اتفاقی برای تبریز رخ نخواهد داد

بی‌مقدار از اینکه در هیچ یک از سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور در خصوص تبریز ۲۰۱۸ تبلیغی صورت نداده‌اند،‌ انتقاد کرد.

به گزارش زیتون، شهاب الدین بی مقدار با انتقاد از رویکرد مسئولان و دستگاه‌ها نسبت به تبریز2018 گفت: با وجود مصوبه هیأت دولت در تاریخ 6 اردیبهشت‌ماه امسال مبنی بر تخصیص 10درصد اعتبارات متمرکز دستگاه‌ها به کمیته تبریز 2018، اما تا کنون یک ریال به این منظور پرداخت نشده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: کمیته‌ای برای تحقق تبریز 2018 تشکیل شده که دبیرخانه آن در سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری است و دستگاه‌های مختلف از جمله‌ها برخی وزارتخانه‌ها در آن عضویت دارند.

وی با بیان اینکه تنها وزارتخانه‌ای که در این زمینه تا به امروز برنامه ارائه داده، وزارت ورزش و جونان بوده است، گفت: از امروز تنها حدود سه ماه تا آغاز سال 2018 میلادی باقی مانده است و در این شرایط وقتی برنامه و پرداختی وجود نداشته باشد، عملا هیچ اتفاقی برای تبریز رخ نخواهد داد.

بی‌مقدار با بیان اینکه تبریز ۲۰۱۸ مصوبه هیأت دولت است و باید نسبت به آن حساس بود، گفت: اگر مردم تبریز و آذربایجان شرقی و مسئولان در این خصوص پیگیری نکنند و همت و عزم جدی در این باره وجود نداشته باشد، تبریز ۲۰۱۸ در حد یک مصوبه باقی خواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس با انتقاد از اینکه در هیچ یک از سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور در خصوص تبریز ۲۰۱۸ تبلیغی صورت نداده‌اند، ادامه داد: تبریز ۲۰۱۸ ظرفیتی است که از این فرصت بسیار مناسب می‌توان برای معرفی این شهر قدمت‌دار به جهانیان و گردشگران استفاده کرد.

وی دنیای امروز را دنیای تبلیغات و ارتباطات دانست و اضافه کرد: برای معرفی تبریز و جذب گردشگر برای استان آذربایجان شرقی باید فعالیت گسترده‌ای در این زمینه صورت گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی از رییس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان دبیر کمیته تبریز 2018 درخواست کرد نسبت به فعال‌سازی این کمیته اقدامی را صورت دهد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • فرزان
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۱۵:۵۳
  ملت رو به بازی گرفتن
  0 + 1 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.